4 aplikacje, które ułatwią Ci naukę języka obcego | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » 4 aplikacje, które ułatwią Ci naukę języka obcego

4 aplikacje, które ułatwią Ci naukę języka obcego

Nauka języka obcego bez wątpienia może stanowić utrapienie dla niejednego aspirującego do osiągnięcia lingwistycznej perfekcji laika. Odpowiednia organizacja pracy, wybór ścieżki nauki, odnalezienie motywacji, czy systemu nagradzania sukcesów to tylko niektóre ze zmartwień spoczywających na jego barkach. XXI wiek to nie tylko czas, w którym urodzinowe życzenia, zastąpione zostały GIF-em umieszczonym na tablicy jubilata, czy realne spotkania wykorzystywane jako substytut rozmów na Facetime. Rozwój technologiczny świata przyniósł nam także wiele udogodnień takich jak możliwość pracy i nauki zdalnej, a także dodatkowe w tych dziedzinach usprawnienia. Należą do nich także różnego rodzaju aplikacje, których powstanie ułatwia nie tylko optymalizację procesów zawodowych, ale także proces nauki. Właśnie, dlatego
w dzisiejszym artykule przedstawiamy 4 aplikacje, które ułatwią Ci naukę języka obcego. 

Najlepsza aplikacja do nauki języków?

Obecny rynek aplikacji, przepełniony jest różnymi wytworami przeznaczonymi stricte do nauki języka obcego – często o wątpliwej skuteczności oraz jakości. Oprócz oczywistych aplikacji, za pomocą których możemy utrwalać pozyskaną wiedzę, czy poznawać nowe słownictwo istnieje kilka produktów, wspierających edukację w sposób nieoczywisty. Myśląc, iż spektakularne efekty osiągniemy bez odpowiedniego przygotowania, znajdujemy się w ogromnym błędzie. Często bowiem największym problemem z jakim borykają się kursanci nie jest brak możliwości nauki, a kłopoty z odpowiednim gospodarowaniem swoim czasem, czy trybem edukacji. W dzisiejszym artykule zawarliśmy więc 4 aplikacje, które stanowią odpowiedź na problemy z praktycznym aspektem nauki języka obcego. 

  • Trello 

Jeśli do naszych najsłabszych stron należy odpowiednie generowanie
i zarządzanie zadaniami w ciągu dnia to aplikacja Trello stanie się naszym nowym najlepszym przyjacielem. Za jej pomocą możemy łatwo kategoryzować i priorytetyzować “taski”, które chcemy wypełnić w danym, dniu, tygodniu, czy miesiącu. Podstawowa, darmowa wersja posiada zarówno możliwość ustawiania “deadlinów”, jak i zapraszani do naszej tablicy innych współtwórców. W czym jednak przyda się w nauce języka angielskiego? Za jej pomocą możesz łatwo zaplanować pracę nad poszczególnymi elementami materiału z danego działu. Dodatkowym plusem jest możliwość tworzenia wielu tablic, dzięki którym możemy stworzyć zarówno plan nauki dla nas, jak i przykładowo tryb sprzątania dla całej rodziny. To jak, mąż myje okna dzisiaj, czy w środę?

  • TimeCamp 

Skoro mamy już aplikację do generowania zadań, warto byłoby zaopatrzyć się także w narzędzie umożliwiające mierzenie czasu jaki zajmuje nam ich wykonanie. W tej sytuacji do gry wkracza TimeCamp, czyli narzędzie, które pozwala nam na trackowanie zarówno ogólnej ilości godzin, poświęconych na naukę, jak i podpięcie aplikacji do Trello i mierzenie czasu poszczególnych działań. 

  • Grammarly

Wtyczka, która zainstalowana na naszym urządzeniu będzie na bieżąco sprawdzać poprawność gramatyczną oraz wprowadzać korektę do popełnianych błędów. Dzięki niej nigdy więcej nie wyślemy maila z omyłkową treścią, a nasz esej na temat słońca, nie będzie opiewał o mistycznym synu. (sun vs son). 

  • Reverso 

Kolejna aplikacja wspomoże nas w działaniach, skupiających się na konstrukcji całkowitych zdań. To idealne narzędzie, wspierające nas w przypadku dłuższych wypowiedzi pisemnych, takich jak wypracowania
i rozprawki. Aplikacja ta pokazuje nam przykłady użycia danego słowa w różnych sytuacjach oraz zabezpiecza przed popełnieniem językowego faux pas. 

To tylko kilka z wielu przykładów obrazujących to, że w procesie nauki języka obcego wcale nie musimy być sami. Narzędzia te to idealne uzupełnienie kursów językowych – zarówno tych stacjonarnych, jak i online. Najważniejszą zasadą w przypadku nauki języków obcych, szczególnie na początkowych jej etapach jest potrzeba upewniania się, iż nie popełniamy błędów. Musimy być jednak świadomi, że na ścieżce naszej edukacji pojawią się błędy, nierzadko w liczbie mnogie, a my nie powinniśmy czuć się przez nie onieśmieleni. To właśnie dzięki nim, będziemy chcieli wciąż się rozwijać oraz pokonywać własne bariery. Internetowe aplikacje to jednak sposób, który doda nam więcej pewności siebie oraz pozwoli na sprawne komunikowanie się językiem już przy podstawowej wiedzy. Następnym więc razem, kiedy na drodze pojawi się nadprogramowa rozprawka – podejdźmy do niej z rozwagą i spokojem. Wiedząc, iż w razie “w” aplikacje takie jak te wyżej wymienione “will have your back”. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.