Dlaczego warto się uczyć niemieckiego? Oto 6 powodów | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Dlaczego warto uczyć się niemieckiego? Poznaj 6 powodów!

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego? Poznaj 6 powodów!

dlaczego-warto-uczyc-sie-niemieckiego

Poznawanie nowych języków nie tylko polepsza Twoją komunikację z obcokrajowcami, lecz także pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Nieustanny rozwój pozwala zachować sprawności umysłu. Dlaczego warto uczyć się właśnie niemieckiego? Trzeci najpopularniejszy język w Unii Europejskiej zapewni Ci szereg korzyści, dzięki którym nie pożałujesz czasu przeznaczonego na naukę. Sprawdź jakich!

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Rozpoczęcie kursu niemieckiego i zdobycie umiejętności językowych pozwala na osiągnięcie znacznego sukcesu zawodowego i rozwinięcie samego siebie. Ponadto jego nauka wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, szczególnie gdy znasz już angielski. Oba języki należą do grupy języków germańskich, a co za tym idzie — posiadają wiele punktów wspólnych. Podobieństwa występują m.in. w obrębie leksyki i pomagają szybko przyswoić kolejny język. Dlaczego jeszcze warto uczyć się niemieckiego?

Znając niemiecki na poziomie komunikacyjnym możesz:

1. aplikować na niemiecką uczelnię

Jeśli jesteś na etapie szkoły średniej lub myślisz o pójściu na studia, warto wziąć pod uwagę zagraniczne uczelnie. Niemieckie uniwersytety cieszą się dużą popularność wśród obcokrajowców i trudno się temu dziwić. Wysoki poziom kształcenia, który oferują, zapewnia pełne przygotowanie do przyszłego zawodu. Otrzymanie dyplomu niemieckiej uczelni otwiera wiele drzwi na rynku pracy i ułatwia rozpoczęcie kariery. Płynność językowa może zatem zagwarantować Ci edukację, o jakiej marzysz. 

2. wyjechać do naszych zachodnich sąsiadów

Nie jest tajemnicą, że wynagrodzenie oferowane w Niemczech zwykle pozwala na osiągnięcie lepszego standardu życia, niż w Polsce. Wielu rodaków wyjeżdża właśnie tam, by poprawić swoją sytuację finansową. Znajomość języka niemieckiego znacznie zwiększy Twoje szanse na zdobycie opłacalnej i przyjemnej pracy. Coraz więcej dużych korporacji osiadających w Niemczech wymaga, by kandydaci władali językiem niemieckim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Podniesienie swoich kwalifikacji w tym zakresie to ogromna szansa na polepszenie perspektyw pracy i rozpoczęcie komfortowego życia za granicą. 

kursy-jezykowe-wroclaw-dla-doroslych
Sprawdź nasze kursy niemieckiego z native speakerem

3. zwiększyć swoją konkurencyjność na niemieckim rynku pracy

Niemiecki rynek pracy wciąż potrzebuje wypełnienia w niektórych sektorach. Szczególne braki występują wśród specjalistów, dlatego nieustannie prowadzone są rekrutacje na takie stanowiska jak pielęgniarka, lekarz, programista, a także inżynier elektryki czy farmaceuta. Wysokie wykształcenie oraz dobra znajomość języka niemieckiego da Ci duże szanse na zdobycie opłacalnej pracy. Im lepiej opanujesz ten język, tym bardziej zwiększa się Twoja konkurencyjność na rynku. 

4. zdobyć opłacalną pracę w Polsce

Jeżeli nie chcesz wyjeżdżać z kraju, nauka niemieckiego także Ci się opłaci. Firmy międzynarodowe, które posiadają swoją siedzibę w Polsce, często poszukują osób ze znajomością języka. Pełnią one funkcję pośrednika pomiędzy marką a zagranicznym klientem. W wielu branżach posługiwanie się niemieckim może znacząco podnieść wynagrodzenie. Zgodnie z raportem Sedlak & Sedlak, osoby na stanowiskach kierowniczych ze znajomością tego języka zarabiają przeciętnie aż 15% więcej od tych, które nie władają żadnym językiem obcym. 

5. operować językiem, który ciągle zdobywa popularność

Zgodnie z najnowszymi danymi, językiem niemieckim operuje już około 128 mln ludzi na całym świecie. Zajmuje także trzecie miejsce wśród języków stosowanych w Unii Europejskiej. Jego rozpoznawalność sprawia, że z jego pomocą często porozumiesz się nie tylko w Niemczech, lecz także w wielu innych krajach. Dodatkowo rosnąca popularność niemieckiego przyczynia się do większego zapotrzebowania na tłumaczy, co generuje kolejne miejsca pracy. 

6. zapoznać się z niemiecką kulturą

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego warto uczyć się niemieckiego, pomyśl, jak wiele tracimy podczas tłumaczeń filmów lub książek. Tekst przełożony na inny język niż oryginalny nigdy nie będzie posiadał tej samej duszy. Dialogi pomiędzy bohaterami nie mogą być tak bogate, m.in. przez brak odpowiedników niektórych słów lub sformułowań. Jeżeli chcesz poczuć prawdziwe emocje, które chciał przekazać autor danego dzieła, najlepiej poznaj je w oryginalnym języku. 

Wiesz już, dlaczego warto uczyć się niemieckiego. To piękny język, który obecnie zyskuje na coraz większej popularności. Jeśli zaczniesz dziś się go uczyć, to już za kilka miesięcy będziesz mówić. Zapisz się na intensywny kurs niemieckiego z native speakerem. Opanuj prawidłowy akcent, wymowę, podstawy i zacznij mówić już po jednym semestrze nauki.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.