Grupa Wsparcia Dla Mam | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Grupa Wsparcia Dla Mam

Grupa Wsparcia Dla Mam

Opis wydarzenia

Grupa wsparcia dla Mam – Każda z nas jest inna, to co nas łączy to nasze potrzeby. Taka grupa rusza już 12 listopada. Zobacz, czy potrzebujesz takiego wsparcia, jakie Ci dziś oferuję.

Macierzyństwo zmienia w życiu wiele. Niektórzy twierdzą, że wszystko. Bycie Mamą może być wielkim szczęściem, ogromnym trudem, zaskoczeniem i wyzwaniem, a niekiedy tym wszystkim jednocześnie. Niewiele osób jest w stanie zrozumieć Mamę tak dobrze, jak inna Mama. Jej radości, stresy i niepokoje, piętrzące się pytania bez odpowiedzi. Do tego jej własne ambicje, marzenia, plany, które często chwieją się w posadach. Codzienność Mam bywa zaskakująca i nieprzewidywalna, a jednocześnie czasem tak trudna do zniesienia przez swoją powtarzalność i przewidywalność.Macierzyństwo to droga. Ja również nią idę.

Dla wielu kobiet moment, w którym zostają Mamą zapowiada prawdziwą rewolucję. Nie wszystko jest tak, jak miało być. Miały inne oczekiwania, czego innego się spodziewały. Grupa daje przestrzeń do bycia taką, jaką się jest, ze wszystkim co przeżywasz, co Cię cieszy i rani. W grupie znajdziesz akceptację, empatię, możliwość opowiedzenia o tym, co dla Ciebie najważniejsze. Uczestnicy grupy wysłuchają Cię z uwagą, podzielą się swoimi doświadczeniami. Grupa wsparcia to miejsce, w którym spotkasz się ze swoimi emocjami, będziesz miała szansę, na to by je zrozumieć, przyjąć, zatroszczyć się o siebie i wzmocnić się.

Dla kogo jest grupa wsparcia dla Mam?

Dla Mam, którym jest trudno, które czują, że codzienność jest przytłaczająca, męcząca, i nie czerpią z niej radości i satysfakcji.

Dla Mam, które czują się nierozumiane w swoim otoczeniu, które nie mają bliskich osób o podobnych do swoich doświadczeniach lub nie chcą z bliskimi rozmawiać o tym, co przeżywają.

Dla Mam, które chciałyby cieszyć się swoim macierzyństwem, a nie tylko próbować dotrwać do kolejnego wieczora.

Dla Mam, które chcą przyjrzeć się swoim emocjom, które nie zawsze są przyjemne i łatwe. 

Dla Mam, które chcą znaleźć swoją drogę w macierzyństwie, odkryć swoje zasoby i priorytety.

Cel grupy: doświadczenie zrozumienia i akceptacji, udzielenie sobie wzajemnego wsparcia emocjonalnego, pomoc w rozwiązaniu problemów, wymiana doświadczeń, rozwijanie samoświadomości i rozumienia siebie, nabieranie zaufania do swoich kompetencji, jako rodzica, wzmacnianie wiary w swoje możliwości.

Kiedy warto skorzystać z grupy wsparcia dla Mam?

• doświadczasz wielu trudności 

• często nie wiesz, jak poradzić sobie z tym, co dzieje się wokoło

• cierpisz, odczuwasz lęk, poczucie bezradności, smutek, rozpacz

• odczuwasz dużo złości lub obojętność wobec tego, co przynosi dziecko i codzienność

• obwiniasz siebie za złe decyzje lub ich brak

• nie wiesz, jak stworzyć bliskie i bezpieczne relacje ze swoim dzieckiem, czujesz, że to wszystko nie tak miało wyglądać, jesteś zagubiona i nie wiesz, w którą stronę chciałabyś iść

Co Ci da udział w grupie wsparcia dla Mam?

Możliwość doświadczenia, że:

• nie jestem sama w przeżywaniu swoich uczuć, emocji

• potrafię pomóc komuś innemu, dać mu wsparcie, podzielić się swoim doświadczeniem

• mogę podzielić się i ujawnić swoje trudności, doświadczenia

• jestem słuchana i zauważana przez innych ludzi, inni uznają moją odmienność i wyjątkowość, moje wybory

• mogę wysłuchać informacji zwrotnych bez utraty poczucia swojej wartości i godności

• jestem częścią ważnej dla mnie grupy i czuję się w niej bezpiecznie

• potrafię przetrwać konflikty i kryzysy, nauczyć się konstruktywnie je rozwiązywać

• uczestnictwo w grupie może stać się wyjątkowym doświadczeniem, które będzie inspirujące i pobudzające do zmian, o jakich marzysz i do życia, które chcesz prowadzić

Co wyróżnia tą grupę?

• Udział psychologa pracującego od wielu lat indywidualnie i warsztatowo z Mamami i całymi rodzinami w nurcie rodzicielstwa bliskości

• Możliwość bezpłatnego uczestnictwa w grupie online, którą będę wspierała od początku zawiązania grupy do końca roku kalendarzowego

• Mała kameralna grupa 6-8 osób zapewniająca intymność, zaufanie, pogłębioną pracę, indywidualne podejście do każdego uczestnika

Spotkania odbywać się będą w małej grupie 6-8 osób raz w tygodniu w każdy wtorek, w godzinach 18.00 – 20.00.

Program spotkań.

Pierwsze spotkanie służy poznaniu grupy, ustaleniu potrzeb uczestniczek, zbudowaniu zaufania i poczucia bezpieczeństwa. W grupie biorą udział Mamy dzieci w wieku do lat 6, które mają szansę podzielić się doświadczeniami, otrzymać wsparcie i nabrać sił. Spotkania odbywają się w grupie maksymalnie 8 osobowej raz w tygodniu. Każde spotkanie trwa 120 minut. Dla uczestniczek to czas odkrywania swoich zasobów i kompetencji, nabierania zaufania do siebie w kwestiach wychowawczych i budowania relacji. Spotkania mają również charakter edukacyjny i rozwojowy. Uczestniczki będą miały możliwość wymieniania się doświadczeniami i otrzymywania wsparcia w grupie online, którą będę wspierać od pierwszego spotkania do końca roku kalendarzowego.

Dodatkowe informacje o mnie: https://mamamamoc.pl/psycholog-wspierajacy-mamy-poznajmy-sie/

Wartość inwestycji: 300 zł (do 22.10, potem cena wzrasta o 50zł)

Zapraszamy serdecznie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.