Kurs angielskiego dla początkujących - czy warto? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Kurs angielskiego dla początkujących – czy warto się zapisać?

Kurs angielskiego dla początkujących – czy warto się zapisać?

kurs-angielskiego-dla-poczatkujacych-wroclaw

Język angielski jest podstawą, bez której trudno mówić o dobrej pracy, zwiedzaniu świata czy prowadzeniu interesów. To język uniwersalny, który dominuje w każdej dziedzinie życia, biznesie, sztuce czy nauce. Dzięki znajomości angielskiego można czuć się swobodnie praktycznie w każdym miejscu na globie. Badania dowodzą, że za kilkadziesiąt lat już 50% ludności będzie komunikować się w tym języku. Angielski jest stosunkowo łatwy do opanowania, ale tak jak każdy inny język, wymaga regularności i systematycznych konwersacji. A jego podstawy najszybciej opanujesz kursach języka angielskiego dla początkujących.

Kursy angielskiego dla początkujących – zalety

Języka angielskiego można uczyć się na wiele sposobów. Od indywidualnych lekcji, przez samodzielną naukę w domu, po korzystanie z aplikacji i filmików dostępnych w internecie. Jednak jedną ze skuteczniejszych form nauki są kursy języka angielskiego dla początkujących. Dlaczego? Ponieważ:

  • motywują do nauki

Ucząc się samodzielnie w domu ciężko zmobilizować się, aby powtórzyć słówka czy zajrzeć do podręcznika, ponieważ nikt nie weryfikuje naszych postępów. Natomiast uczestnictwo w kursie mocno motywuje do pracy. Przychodzenie na zajęcia nieprzygotowanym jest nieefektywne, dlatego kursanci utrwalają w domu to, czego nauczyli się na lekcjach. Ponadto uczestnicy kursów motywują się nawzajem i razem pokonują trudności. Tym bardziej, że na kursach dla początkujących nie ma osób, które dobrze znają język. Dzięki temu, że poziom biegłości językowej uczestników jest zbliżony, nikt nie czuję się gorszy i onieśmielony.

  • pomagają osłuchać się z językiem

W nauce języka obcego najważniejsza jest wymowa i pokonanie strachu przed mówieniem. Na kursach, zwłaszcza tych prowadzonych przez native speakerów, kursanci mają ciągły kontakt z językiem. Dzięki takiemu zanurzeniu w języku z łatwością mogą przyswoić prawidłową wymowę i angielski akcent.

  • kursy angielskiego dają możliwość konwersacji z nauczycielem i pozostałymi uczestnikami

To bardzo ważne, ponieważ pokonanie bariery językowej i konwersacje są najważniejsze w nauce języka obcego. Dzięki temu każda osoba, nawet niemówiąca biegle w języku angielskim, będzie mogła się porozumieć w obcym kraju. Ważne, by nie bać się mówić, nawet jeżeli język nie będzie brzmiał idealnie. Na kursach językowych dzięki praktyce kursanci nabierają odwagi i zaczynają wierzyć w swoje możliwości.

  • pozwalają uczyć się na błędach własnych i innych uczestników

Na kursach uczestnicy popełniają błędy (jak każda inna osoba mówiąca w języku obcym!), które są na bieżąco korygowane przez lektorów. To bardzo ważne, ponieważ szybko można wyeliminować nieświadomie popełniane błędy. W samodzielnej nauce ciężko tego dokonać i błędne nawyki są powielane. Małe grupy pozwalają na swobodne wypowiedzi wszystkich uczestników. Lektorzy mogą do każdego podejść indywidualnie, poświęcić mu czas i wyjaśnić trudne kwestie.

kurs-angielskiego-niemieckiego-wrocław
Zapisz się na kursy angielskiego dla początkujących z native speakers!
  • dzięki systematyczności kursy angielskiego pomagają szybko przyswoić wiedzę

Najczęściej lekcje odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.  Dzięki regularnym spotkaniom kontakt z językiem jest częsty,  a co za tym idzie – łatwo przyswoić nowe słówka i zasady gramatyczne. Jednak aby tak było zajęcia powinny być prowadzone w kilkuosobowych grupach, pod okiem lektora i najlepiej przez native speakera.

  • kursy pozwalają poznać kulturę i zwyczaje danego kraju

Kursy angielskiego dla początkujących nie tylko uczą samego języka, ale również pokazują kulturę kraju, jego zwyczaje. Lektorzy tłumaczą niuanse językowe, które trudno samemu zrozumieć. A w przypadku zajęć prowadzonych przez native speakerów możliwe jest także poznanie języka potocznego, którym Anglicy posługują się na co dzień. 

  • zajęcia są ciekawe i kreatywne

Zajęcia na kursach językowych są ciekawe, odbywają się w swobodnej atmosferze. Nie jest to nauka taka jak w szkole, gdzie nauczyciel opiera się na podręcznikach. Na przykład w naszej szkole językowej uczymy bez książek, jesteśmy kreatywni, i szukamy sposobów, aby zajęcia były wciągające i efektywne. Kursy prowadzone są różnymi metodami, dobranymi do potrzeb uczestników. Czasem organizujemy np. warsztaty kulinarne w j. angielskim. Chyba nie ma lepszego sposobu, aby poznać nowe słownictwo związane z jedzeniem czy gotowaniem. To także idealna okazja, by podszkolić swój small talk. 😉  

Na co zwracać uwagę, wybierając kurs angielskiego dla początkujących?

Wybór kursów językowych jest bardzo duży, aż czasem trudno jest się zdecydować, którą szkołę językową wybrać. Warto poczytać opinie o danym kursie, sprawdzić, co mówią o nim uczestnicy, kto prowadzi zajęcia, jak często odbywają się spotkania. Z naszego doświadczenia wynika, że kursy konwersacyjne, prowadzone przez native speakerów, które sprawiają, że mówienie w języku angielskim przychodzi naturalne. 

Nasze kursy języka angielskiego dla początkujących pozwalają opanować czytanie, mówienie, pisanie i rozumienie ze słuchu. Dzięki regularnym zajęciom już w kilka miesięcy można poznać podstawy języka, które umożliwiają komunikację z obcokrajowcami i stanowią solidną podstawę do dalszej nauki. 

Sprawdź także: 10 sposobów na szybką naukę angielskiego

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.