Warsztat Wina, cz. 2 Włochy | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Warsztat Wina, cz. 2 Włochy

Warsztat Wina, cz. 2 Włochy

Po bardzo udanym pierwszym spotkaniu z cyklu naszych Warsztatów Wina, zapraszamy na kolejne – tym razem dotyczące czerwonych odmian Włoskich. Jesteśmy pewni, że przebiegną w przyjaznej i luźnej atmosferze, co jest naszym znakiem rozpoznawczym. Zapraszamy wszystkich miłośników win, którzy chcieliby zgłębić tajniki winnej wiedzy! Spotkania będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu w piątki o godz. 20.00.

Podstawy degustacji i wiedza o najważniejszych szczepach, regionach i stylach wina z 6 regionów i 6 endemicznych odmian winorośli.

W tej części naszych Warsztatów Wina zapraszamy na degustację przekrojową odmian włoskich.

Podczas Warsztatów i degustacji win, dodatkowo będzie zaprezentowany pokaz multimedialny winnic z regionów, z których dane odmiany pochodzą. Wraz z winami podane zostaną oryginalnych włoskie przekąski, sery i wędliny. Wszystko to w luźnej atmosferze przyjacielskiego spotkania.

WARSZTAT WINA  poziom 1, cz. 2

 1. Rozpoznawanie smaków.
 2. Rozpoznawanie zapachów.
 3. Podstawy degustacji wina.
 4. Podstawowe czerwone odmiany winorośli.
 5. Podstawowe regiony winiarskie Włoch.

Wina do degustacji:

 • SYCYLIA – Nero d’Avola
 • APULIA – Primitivo
 • ABRUZJA – Montepulciano d’Abruzzo
 • PIEMONT – Barbera
 • TOSKANIA – Chianti
 • VENETO – Valpolicella

Czas trwania warsztatów, min. 2 godz. Spotkanie 6 grudnia, godz. 20.00, cena: 160 zł/os.

Warsztaty poprowadzi światowej klasy sommelier Piotr Waryas. Piotr w 1996 roku wyjechał do Neapolu. Tam pracował w najlepszych neapolitańskich restauracjach, zafascynowany prostotą tamtejszej kuchni i łatwością łączenia jej z winem. Po czterech latach doświadczeń z kuchnią śródziemnomorską i z wielką miłością do win włoskich, postanowił wrócić do Polski i spróbować swoich sił we wrocławskiej gastronomii. To w Polsce zdecydował się profesjonalnie zająć winem przechodząc wiele szkoleń jako członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zakładając wspólnie z pierwszymi wrocławskimi Sommelierami – Inicjatywę Wrocławscy Sommelierzy.

Jest także dwukrotnym laureatem Sommelierskiego Grand Prix Wrocławia 2014 i 2015 roku. Wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski Sommelierów. Posiada Dyplom Certyfikowanego Sommeliera.

Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż, który kocha odkrywać nowe smaki w kuchni, co do wina jest bardziej konserwatywny, liczy się tylko Europa 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.