5 sposobów, na to, aby nauka języka zaczęła przynosić efekty | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » 5 sposobów, na to, aby nauka języka zaczęła przynosić efekty

5 sposobów, na to, aby nauka języka zaczęła przynosić efekty

Silna motywacja i zaparcie w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu, często nie są wystarczającymi czynnikami, przyczyniającymi się do odnoszenia spektakularnych efektów w nauce. Powolne tempo postępów, bądź nawet ich brak wiążą się z pojawieniem presji oraz nierzadko poczucia bezradności.
W końcu skoro regularnie przystępujemy do nauki, to dlaczego przysłowiowo wciąż stoimy w miejscu? Po pojawieniu się pierwszych negatywnych myśli nadchodzi czas nabudowania uczucia frustracji, które zamiast nam pomagać, zacznie sprawiać, iż postawione przez nas cele zaczną rozmywać się na horyzoncie, niczym wizja ceny paliwa, nieprzekraczająca pięciu złotych za litr.
Przedstawiamy więc 5 sposobów, na to, aby Twoja nauka języka w końcu zaczęła przynosić efekty. 

Szybka nauka języka angielskiego?

Czy istnieje jeden, niezawodny sposób na szybką naukę języka angielskiego, bądź jakiegokolwiek innego języka? Oczywiście możemy wybrać najlepszą dla nas metodę nauki, której skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami oraz opiniami ekspertów. Jednakże wybór odpowiedniego kursu językowego to jedynie narzędzie, a sposób jego wykorzystania zależny jest od indywidualnych działań każdej jednostki. Mechanizm ten działa tak jak w przypadku każdego innego przyrządu, któremu moc nadaje się dopiero przy wykorzystaniu energii ludzkiej. Posiadając nawet najlepszy piec, a nie znając przepisu i z brakiem serca do wypieków, nie upieczemy dobrego chleba. 

Efekty nauki zdalnej 

Ostatnie lata wprowadziły liczne zmiany do życia człowieka w każdym jego sektorze. Rozpoczynając od sfery zawodowej, na przestrzeni towarzyskiej i edukacyjnej kończąc. Jednakże to właśnie pandemia otworzyła nam także drzwi na wiele nowych możliwości, o których przed jej pojawieniem się nawet nie myśleliśmy. Jedną z nich jest możliwość pracy, bądź nauki zdalnej, która sprawiła, iż codzienne, często uciążliwe obowiązki możemy w ten sam sposób spełniać nawet z drugiego końca świata… lub po prostu z wygodnego łóżka. Nauka zdalna posiada wiele plusów, ale często przez zmniejszony poziom jej formalności zostaje bagatelizowana, bądź zepchnięta na drugi plan. 

Wyznacz realne cele

Pierwszym krokiem, który sprawi, iż nasza nauka zacznie przynosić efekty, jest ustalenie i rozplanowanie realnych zamierzeń, jakie mamy na celu realizować. Musimy pamiętać, że ustawienie nierzeczywistych goali sprawi, iż będziemy wieczni strufstrowani ich niewykonaniem. Nawet wtedy, kiedy okaże się to po prostu niemożliwe. 2022 – to rok, w którym nareszcie zaakceptujemy, że są góry, których nie da się przeskoczyć, przynajmniej nie od razu i nie bez odpowiedniego przygotowania. 

Wykorzystuj wiedzę na co dzień

Nawet najbardziej pilny uczeń, nie utrzyma swojej wiedzy na zaawansowanym poziomie bez stałego jej pogłębiania i pielęgnacji. Oczywiście nie sugerujemy, że aby otrzymywać efekty nauki konieczne jest odbywanie 24 godzinnych lekcji, 7 razy w ciągu tygodnia. Absolutnie nie! Sugerujemy natomiast, aby do codziennych aspektów naszego życia wprowadzać elementy, których udało nam się już nauczyć. Jednym ze sposobów, który to umożliwia jest utrwalanie uczonego języka poprzez oglądanie seriali, filmów, czy  tutoriali w danym języku. Jeśli mamy możliwość rozmowy z native speakerem lub znajomym, biegłym
w języku obcym – wykorzystajmy ją nie tylko w kwestii towarzyskiej. Nauka wychodzi najlepiej wtedy, kiedy nie jesteśmy jej nawet świadomi. 

Nauka to nie wyścig 

Warto pamiętać, że nauka nie jest wyścigiem, a my nie jesteśmy zawodnikami startującymi  w maratonie po złoto. Nie powinniśmy także sugerować się czasem, jaki na opanowanie danego materiału potrzebował wujek siostry psa sąsiada, ponieważ każdy posiada indywidualny tryb oraz czas na przyswajanie wiedzy.  Podążajmy więc własnym tempem, które z czasem, przy odpowiednim nakładzie pracy możemy zwiększać. 

Bez spiny, są drugie terminy 

Cytując studencki klasyk, chcemy przekazać najważniejszą zasadę, pomagającą w osiąganiu efektów, nie tylko w nauce, ale w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Największe blokady znajdują się w naszych głowach, które pod ogromną presją, nie ulegną zlikwidowaniu. Następnym razem więc, kiedy będziemy załamywać ręce nad nauka kolejnego czasu przeszłego, zwolnijmy, udajmy się z nim na spacer i przekonajmy się na własnej skórze, że świat nie ulegnie zawaleniu. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.