Angielski dla dorosłych. 6 powodów aby się go uczyć | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Angielski dla dorosłych: 6 powodów dla których warto zacząć się uczyć!

Angielski dla dorosłych: 6 powodów dla których warto zacząć się uczyć!

angielski-dla-dorosłych-wrocław

Język angielski jest najbardziej popularnym i rozpowszechnionym językiem świata. Jest oficjalnym językiem wszystkich międzynarodowych organizacji. Z jego pomocą skutecznie porozumiemy się z prawie każdą osobą na naszym globie. Samodzielna nauka w późniejszym wieku może przysporzyć wielu kłopotów, dlatego warto przemyśleć inną metodę, taką jak angielski dla dorosłych w formie np. kursu językowego we Wrocławiu. Sprawdźmy jakie są najlepsze powody, aby to zrobić.

1. Znajomość języka angielskiego pomaga w życiu zawodowym

Często jest tak, że wysokie stanowiska w firmach wymagają perfekcyjnego posługiwania się językiem angielskim, na przykład podczas konferencji z obcojęzycznymi kontrahentami lub w komunikacji z zagranicznymi oddziałami. Znajomość angielskiego w dorosłym życiu z pewnością pomaga w rozwijaniu kariery i może zaprowadzić nas na zawodowy szczyt nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Tym bardziej, że w obecnych czasach możesz pracować zdalnie, niezależnie od miejsca, którym się znajdujesz. 

Chcesz nauczyć się angielskiego, aby podnieść swoje kompetencje? Sprawdź naszą ofertę na szkolenia językowe dla firm we Wrocławiu.

2. Nauka angielskiego rozwija i daje satysfakcję 

Samorozwój stał się nieodłącznym elementem naszego życia, a poznanie nowego języka pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Wiele osób uczy się języka obcego dla samych siebie, aby zaspokoić swój głód wiedzy, by mieć radość z osiągania kolejnych etapów kształcenia. Ponadto nauka angielskiego poszerza także horyzonty, pozwala bliżej poznać kulturę danego kraju i jego zwyczaje. 

angielski-dla-dorosłych-wrocław-kurs
Angielski dla dorosłych nie musi być nudny! Przekonasz się o tym na naszych kursach językowych we Wrocławiu.

3. Czytasz, oglądasz i słuchasz w oryginale

Język angielski otwiera przed Tobą dostęp do dzieł kultury – np. literatury, kinematografii, utworów muzycznych – nieprzetłumaczonych na język polski. Poza tym, że umiejętność poznawania utworów w ich oryginalnym brzmieniu daje nie tylko ogromną satysfakcję, to wpływa także na odbiór dzieła, ponieważ nawet najlepsze tłumaczenia nie są w stanie oddać w 100% ich właściwego znaczenia.

4. Jesteś niezależny podczas podróży zagranicznych

Znajomość języka angielskiego pomoże Ci porozumieć się poza granicami naszego kraju. Niezależnie czy mówimy o wyjeździe w celach zarobkowych, lub turystycznych, opanowanie języka angielskiego przyda Ci się w każdej zagranicznej podróży, by porozumieć się zarówno w pracy, jak i w sklepie lub restauracji. Zagraniczny wyjazd bez opanowania języka angielskiego może być utrudniony, a czasem nawet niebezpieczny. Bez pomocy osoby tłumaczącej nie będziemy w stanie samodzielnie załatwić wielu prozaicznych spraw, skazując się na brak nie tylko interakcji społecznej, ale także wyobcowania w niezrozumiałej dla nas kulturze

5. Masz dostęp do wiadomości z innych źródeł informacyjnych

Ogrom treści publikowanych w języku angielskim robi wrażenie. Niemal wszystkie duże serwisy internetowe posiadają wersje anglojęzyczne. Znając język angielski z łatwością zapoznasz się z tekstami publikowanymi poza naszym krajem. Nie zapominajmy też, że zagadnienie, które nas interesuje może nie być popularne w Polsce i jedynym sposobem na jego poznanie lub rozszerzenie naszej wiedzy jest czerpanie informacji z zagranicznych portali lub czasopism.

6. Dogadasz się niemal z każdą osobą

W czasach gdy każdy z nas posiada w swojej kieszeni urządzenie pozwalające porozumiewać się z ludźmi znajdującymi się na drugim końcu globu, warto z tego skorzystać. W XXI wieku nawiązanie kontaktu z osobą żyjącą na innym kontynencie nie stanowi problemu pod względem logistycznym. Jedyną przeszkodą może być bariera językowa. Tym bardziej, że już niemal 2 miliardy ludzi na całym świecie mówi w języku angielskim. 

Angielski dla dorosłych we Wrocławiu? Na naukę nigdy nie jest za późno!

Reasumując, opanowanie języka angielskiego może Ci pomóc w wielu dziedzinach życia. Umożliwia zawieranie nowych przyjaźni i poznawanie obcych kultur, nie tylko angielskiej, ale z racji swojej popularności niemal każdej na świecie. Satysfakcja płynąca z nauki nowego języka jest nieporównywalna z niczym innym, dlatego zastanówmy się nad nią, nawet jeśli nie planujemy zagranicznego wyjazdu. Kto wie, może w ten sposób odkryjesz w sobie poliglotę i nauka języków stanie się Twoim nowym hobby?

Wygodnym i skutecznym rozwiązaniem, aby tak się stało jest zapisanie się na konwersacyjny kurs językowy dla dorosłych we Wrocławiu, dzięki któremu w krótkim czasie nauczysz się języka angielskiego. Pamiętajmy jednak, że znajomość gramatyki i słówek to nie wszystko, najważniejsze jest porozumiewanie się w obcym języku, a dzięki kursom będziemy mogli szlifować swoje umiejętności nie tylko z lektorem, ale także z native speakerem oraz innymi kursantami.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.