Angielski dla studentów - dlaczego warto się go uczyć? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Angielski dla studentów – dlaczego powinieneś podszlifować swój angielski na studiach?

Angielski dla studentów – dlaczego powinieneś podszlifować swój angielski na studiach?

angielski dla studentów wrocław

Jakie jednak możliwości oferuje angielski dla studentów, czym kierować się przy wyborze kursu lub korepetytora oraz jaki poziom znajomości języka angielskiego da Ci swobodę, niezależność i lepsze perspektywy?

Język angielski to bez wątpienia współczesna lingua franca. Coraz powszechniejsze są opinie, że brak umiejętności płynnego posługiwania się mową Conrada i Faulknera w dzisiejszych czasach jest równoznaczny ograniczaniem swoich możliwości poznawania świata. Między innymi z tego powodu warto rozważyć intensywną naukę angielskiego, na przykład już w trakcie studiów.

Intensywne kursy angielskiego we Wrocławiu – zapisz się i podnieś swoje umiejętność o jeden poziom w semestr!

Angielski dla studentów: co warto o tym wiedzieć?

Zacznijmy od ustalenia kilku kwestii o wręcz fundamentalnym znaczeniu. Podług przyjętych i popularnych obecnie klasyfikacji poziomy B1 i B2 są określane jako średniozaawansowana znajomość danego języka. Fakt ten od dawna stanowi jednak przedmiot krytyki lingwistów. Dlaczego? Nawet B2 to de facto nieco bardziej rozwinięte umiejętności posługiwania się językiem obcym na poziomie komunikatywnym.

W rzeczywistości prawdziwie interesujące perspektywy zaczynają się otwierać przy poziomach C1 oraz C2. To właśnie wtedy potrafimy się posługiwać językiem obcym naprawdę płynnie, dysponując względną elokwencją oraz umiarkowanie bogatym zasobem słownictwa. 

Czy jednak oznacza, że angielski na niższych poziomach do niczego się nie przydaje? W żadnym wypadku! Umiejętność komunikowania się w języku angielskim niemal zawsze zostanie doceniona przez potencjalnego pracodawcę (i nie tylko!). B2, B1 a nawet A2 to oprócz także po prostu świetna baza dla dalszej nauki oraz pracy nad poprawą naszej znajomości angielskiego.

Jakie profity oferuje dobra znajomość angielskiego na studiach?

Biegła znajomość angielskiego otwiera przed Tobą szereg ciekawych perspektyw. Na przykład? 

1. Dzięki niej możesz dorabiać w trakcie studiów jako korepetytor lub pracować w szkole językowej (jeśli oczywiście posiadasz odpowiednią biegłość). Rzecz jasna, rynek jest nasycony, jednak popyt na lektorów języka angielskiego nadal jest ogromny a w przyszłości może jedynie rosnąć.

2. Obecnie coraz więcej firm potrzebuje chociażby:

  • pracowników biurowych z biegłą znajomością języka angielskiego,
  • pracowników zajmujących się obsługą klienta anglojęzycznego (branża e-commerce ale nie tylko),
  • pracowników zdolnych formułować proste teksty w języku angielskim.

3. Niektóre branże niejako „z definicji” wymagają biegłej znajomości angielskiego. Doskonałym przykładem jest tutaj marketing. Agencje reklamowe czy software house to często międzynarodowe środowiska, gdzie wewnętrzna komunikacja przebiega zarówno po polsku, jak i po angielsku. Warto także pamiętać, że biegła znajomość angielszczyzny to w przypadku niektórych zawodów dodatkowe możliwości zarobków. Przykładowo copywriter-freelancer może przyjmować również zlecenia na teksty w języku obcym.

4. Angielski dla studentów to także dostęp do anglojęzycznych specjalistycznych publikacji naukowych i portali, przydatnych, by rozwijać swoje umiejętności, np. na studiach medycznych, kierunkach związanych z chemią, fizyką czy biologią itd. Ponadto znajomość angielskiej terminologii to często już wymagany standard na niektórych uczelniach.

kursy-jezykowe-wroclaw-dla-doroslych
Zapisz się na kurs konwersacyjny i naucz się mówić w ciągu kilku tygodni!

5. I wreszcie last but not least, czyli podróże, praktyki na studiach, możliwość poznawania nowych miejsc oraz osób. Angielski to język, w którym będziesz w stanie porozumieć się niemal w każdym miejscu na świecie. Warto to wykorzystać, tym bardziej że wiele uczelni (np. we Wrocławiu) oferuje udział w wakacyjnych programach zagranicznych lub semestralnych (np. ERASMUS).

6. Dobra znajomość angielskiego to także opcja oglądania ulubionych seriali czy filmów w ich wersji oryginalnej. Napisy w języku polskim lub lektor? To bez wątpienia dobra opcja, jednak siłą rzeczy zawsze coś tracimy: albo jesteśmy skupieni na wyświetlających się literkach i umyka nam spora część obrazów. Albo też słyszymy głos lektora, zamiast oryginalnego głosu aktorów. Nie mówiąc już o tym, że nawet najlepsze tłumaczenie nie jest w stanie oddać prawdziwego znaczenia idiomów czy żartów. 

Angielski to również wolność

Świat anglojęzyczny to kilkaset milionów ludzi, a co za tym stoi biegła znajomość angielskiego otwiera przed Tobą drzwi do lepszej pracy, niezależności, podróżowania, poznawania ciekawych osób, daje także możliwość mieszkania dosłownie na drugim końcu świata, zwłaszcza w dzisiejszych realiach pracy zdalnej. To jak, zaczynamy naukę? 🙂

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.