Czy warto uczyć się w wakacje? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Czy warto uczyć się w wakacje?

Czy warto uczyć się w wakacje?

Termin wakacje kojarzy nam się z beztroską swobodą i wypoczywaniem na leżaku w towarzystwie ulubionego drinka z palemką. Jest to okres, w którym z definicji zmartwienia powinniśmy zostawić daleko w tyle, a naszą uwagę skupić w pełni na rozległych perspektywach. Wyjątkowe dwa miesiące, jedyne takie w ciągu całe roku kiedy ilość dni słonecznych przewyższa te pochmurne i deszczowe. Każdy blask najjaśniejszej w układzie gwiazdy wydaje nam się na wagę złota, dlatego chcemy aktywnie zagospodarować wszystkie szczodrze podarowane nam momenty. W wakacje nie możemy zapomnieć jednak o obowiązkach oraz czynnościach dnia codziennego. Oprócz kilku urlopowych momentów w ciągu lata czeka na nas także wiele innych “atrakcji” – zarówno tych bardziej, jak i mniej lubianych. Do tych drugich należy nauka, której w wakacje wbrew pozorom również nie powinno zabraknąć – nawet w najbardziej napiętym harmonogramie. 

Ciągłość nauki – dlaczego jest ważna?

Jednym z najważniejszych elementów nauki w każdej dziedzinie jest zachowanie jej ciągłości. Na co dzień przez naszą głowę przewijają się dziesiątki myśli oraz napływają setki informacji z całego świata. Jak sprawić, aby to co zostało zarejestrowane przez nasze receptory słuchu jednym uchem, nie powróciło do atmosfery za pomocą tego drugiego? Nie pozwólmy aby całoroczna nauka czy to nasza czy dziecka poszła na marne ze względu na brak zachowania jej ciągłości. Oczywiście nie twierdzimy, iż maluchy 12 miesięcy w roku powinny spędzać zza szkolnych ławek, ale przestrzegamy przed nadmierną swobodą, która zamiast pomóc może naszym dzieciom po prostu zaszkodzić. 

Sposoby na naukę w wakacje

Istnieje wiele sposobów na wakacyjną naukę, która wcale nie musi okazać się dla nas męcząca, ani wpływać na pogorszenie jakości wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy, że warto zapewniać rozrywkę zarówno dla naszego ciała, jak i dla umysłu, który to postawiony przed nowymi wyzwaniami bawi się najlepiej. Nauka języka w wakacje to nie tylko świetny pomysł na zagospodarowanie wolnych chwil pomiędzy codziennymi aktywnościami, ale także idealna forma rozrywki lotniskowej czy autobusowej. Niezawodny zestaw fiszek w języku obcym to absolutny must-have w każdej wakacyjnej walizce. A co najważniejsze – angielskie rozmówki na pewno nie narażą nas na zbędny nadbagaż… wiedzy nigdy dość!

Kolejną świetną alternatywą dla klasycznej nauki języków jest ta połączona z oglądaniem ulubionego filmu lub serialu. Do podszlifowania umiejętności z języka angielskiego polecamy amerykańskie sitcomy takie jak Przyjaciele, czy Gilmore Girls, które nie tylko stanowić będą przykład praktycznego użycia języka, ale także sprawią, że na twarzach oglądających nie zabraknie szerokiego i szczerego uśmiechu. Gwarantujemy, iż zaledwie po kilku odcinkach piosenka The Rembrandts – I’ll Be There For You stanie się większym hitem tegorocznych wakacji niż samo… Despacito! 

Półkolonie językowe dla dzieci 

Wakacje w mieście wcale nie muszą wiać nudą – wiedzą to wszyscy Ci, którzy na przestrzeni ostatnich lat zapisali swoje dziecko na półkolonie językowe. Jednym z czołowych organizatorów wakacji marzeń dla dzieci we Wrocławiu jest szkoła językowa Gerelis, zlokalizowana przy ul. Oławskiej 27-29. Tego typu forma spędzania czasu dla naszych dzieci to wyjątkowa okazja, umożliwiająca im zabawę na świeżym powietrzu, codzienne wycieczki, kreatywne warsztaty, a to wszystko pod okiem wysoko wykwalifikowanych native speakerów (łącznie ponad 40 godzin zajęć językowych w ciągu jednego turnusu). Tegoroczne półkolonie językowe ruszają z kopyta jeszcze w czerwcu, a ich uczestnicy poznają co to znaczy prawdziwy, wakacyjny FUN!

Wakacyjne kursy językowe online

Skoro znaleźliśmy już atrakcje dla najmłodszych milusińskich, nadeszła pora aby zaopiekować się edukacją wszystkich dorosłych. Oni również powinni stronić od wakacyjnej laby, która jedynie sprawi, iż powrót do zajęć językowych we wrześniu stanie się jeszcze trudniejszy. Naszym rozwiązaniem są wakacyjne kursy językowe online, umożliwiające skuteczną naukę z każdego zakątka świata. Tylko pomyślmy o lekcjach angielskiego ze słonecznej, sardyńskiej plaży w pobliżu Cala Luna, gdzie zaraz po ćwiczeniach językowych, udamy się na lekcję paddleboardingu. 

Podsumowując, pomimo tego, iż wakacje kojarzą nam się z beztroską i swobodą, nie powinniśmy dać się ponieść wizji bezkarnego lenistwa. Dodatkowy czas możemy bowiem spożytkować w o wiele bardziej produktywny sposób, na przykład zapisując się na wakacyjne kursy językowe online w Gerelis czy swoją pociechę na wymarzone letnie półkolonie. Nie tak wiele trzeba, aby wakacje 2022 mogły zostać uznane za udane!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.