Dlaczego kurs językowy warto zakończyć certyfikatem? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Dlaczego kurs językowy warto zakończyć certyfikatem?

Dlaczego kurs językowy warto zakończyć certyfikatem?

Istnieje kilka powodów, dla których podejmujemy decyzję o rozpoczęciu nauki dowolnego języka. Jedni motywowani są wizją egzotycznych wakacji bez zmartwień, o dzielące nas bariery językowe, a drudzy skupiają się na skrupulatnym wypełnianiu obowiązków, dzielących ich na przykład od awansu.  Mają na nią także wpływ rozmaite czynniki takie jak rodzina, możliwości finansowe, czy wyporność czasowa, która jak wiemy często może być znacznie ograniczona. Poświęcając już więc często bezcenne zasoby, jak chociażby kilka godzin przeznaczonych na lekcje w ciągu tygodnia, warto zastanowić się dokładnie nad tym co chcielibyśmy osiągnąć po ukończeniu danego kursu. Czy będziemy usatysfakcjonowani jedynie z naklejki “pilnego ucznia”, wręczonej do naszych rąk w dniu ostatnich zajęć? W dzisiejszym artykule przedstawiamy cztery powody, dla których kurs językowy nawet online warto zakończyć z certyfikatem. 

  1. Wytyczona ścieżka nauki 

Najłatwiej jest podążać ku wyraźnie wyznaczonym celom. Wyraźne drogowskazy sprawią, iż nie zbłądzimy z właściwej ścieżki. Przykładowo w szkole językowej Gerelis kursy online z certyfikatem skupiają się wokół jednego poziomu w ciągu 2 miesięcy nauki. Wszyscy kursanci otrzymują więc gwarancję, iż podążając zgodnie z wytyczonym programem, podniosą swoje kwalifikacje językowe o co najmniej jeden poziom. Niezależnie od tego, czy naukę rozpoczynamy od zera, czy ją wznawiamy. Kluczem do sukcesu okaże się systematyczna praca oraz dopracowany program, który przewidywać będzie wszelkie zagadnienia krok po kroku. Pamiętajmy, iż odpowiednia kolejność poznawania struktur gramatycznych, znacznie ułatwi sam proces nauki oraz sprawi, iż nasze umiejętności posługiwania się językiem obcym ewoluują. 

2. Znajomość własnego poziomu

Ukończenie kursu językowego z certyfikatem to także gwarancja znajomości naszego poziomu. Częstym przypadkiem wśród kandydatów, którzy zapisują się na zajęcia po dłuższej przerwie jest całkowity brak wiedzy na temat ostatniego etapu edukacji. A1, A2? Niestety rzadko kiedy możemy liczyć na dokładną klasyfikację wiedzy, co oczywiście nie jest winą kursanta. Podczas wyboru odpowiedniej dla nas szkoły językowej warto więc wziąć pod uwagę kwestię klasyfikowania kandydatów do poszczególnych grup. Nierzadko bowiem kursanci obawiają się przyznać do braku znajomości własnego poziomu i pod presją podają jego zaniżony wynik. Kwestia weryfikacji tej informacji jest kluczowa w profesjonalnych szkołach, takich jak Gerelis, gdzie każdy kursant przed przypisaniem do grupy poddawany jest dwuetapowemu testowaniu. Na jego pierwszą część składa się klasyczny test pisany, a drugą rozmowa z lektorem j. angielskiego, który sprawnie oceni umiejętności komunikacji werbalnej potencjalnego kursanta. Problem ten nie istnieje kiedy wybierzemy kurs językowy online z certyfikatem, po którego ukończeniu jasno znamy swój poziom i zdobyte umiejętności.

3. Umiejętności językowe w  CV

Znajomość języków obcych to jedna z najbardziej pożądanych wartości na rynku wśród kandydatów na posady z rozmaitych branż. Rekruterzy niezwykle cenią sobie również możliwość zweryfikowania wszelkich podanych przez nas w CV informacji, takich jak zeszłe zatrudnienie, czy potwierdzenie wpisanych umiejętności. Nie bądźmy więc zaskoczeni, jeśli nasz potencjalny pracodawca będzie chciał upewnić się, iż zapisana na papierze biegłość w języku mandaryńskim, ma jakiekolwiek pokrycie z rzeczywistością. Ukończenie kursu językowego z certyfikatem pozostawia nas w idealnej sytuacji, która umożliwia nam przedstawienie fizycznej, czy wirtualnej wersji dokumentu, potwierdzającego naszego umiejętności. 

4. Dawka motywacji 

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie został niegdyś ofiarą promocji 2+1, zmuszającej nas do większych, niepotrzebnych zakupów, motywowanych zdobyciem małej, nagrody, ale całkiem GRATIS. Oczywiście nie jest to powód do wstydu. Każdy z nas bowiem lubi być wynagradzanym lub kuszonym wizjom darmowych produktów. Jest to zapisane w ludzkiej naturze, z którą wierzcie nam lub nie – nie warto walczyć na darmo. Co może jednak stanowić naszą przysłowiową “marchewkę” w zakresie nauki języka obcego? W eksperckiej opinii jest to właśnie wizja potwierdzenia naszych umiejętności na papierze, który już na zawsze (lub do momentu zagubienia wszelkich kopii) poświadczać będzie o nabytych kompetencjach. Jako ludzie, nie lubimy robić rzeczy “po nic”, chcemy wiedzieć, że to co robimy ma swój cel. Tak samo w przypadku nauki, jak i każdej innej dziedziny. 

Pieczemy brownie, bo chcemy:
a) zjeść je;
b) poczęstować nim naszych gości (czyli znów zjeść je);
c) zrobić mu stylowe zdjęcie na Instagrama.

Niezależnie od wybranej odpowiedzi – chcemy, aby nasze działania miały określony cel. A w przypadku kursów językowych jest nim zdobycie certyfikatu, potwierdzającego nasze kompetencje. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.