Intensywny kurs angielskiego - jak wyglądają zajęcia? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Intensywny kurs angielskiego – na czym polega i dla kogo jest?

Intensywny kurs angielskiego – na czym polega i dla kogo jest?

intensywny-kurs-angielskiego-wroclaw

W dzisiejszych czasach intensywny kurs angielskiego cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – znając ten język możesz swobodnie porozumiewać się niemal na każdej części globu. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Czym różni się taki kurs od standardowego?

Jak wygląda intensywny kurs angielskiego?

Jest to kurs, który w głównej mierze nastawiony jest na konwersacje i dialog. Jego intensywność opiera się na metodzie tzw. total immersion – czyli całkowitego zanurzenia się w języku. Zajęcia są prowadzone w j. angielskim przez lektora i native speakera. Za sprawą ciągłego obcowania z językiem kursanci osłuchują się z nim i niejako „wsiąkają” w angielski. To trochę tak jak z nauką języka u małych dzieci.

kurs-angielskiego-niemieckiego-wrocław

Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach – właśnie poprzez udział w konwersacjach, uczestnicy naszych kursów zauważają wyraźne postępy już po kilku tygodniach, a po kilku miesiącach są w stanie swobodnie rozmawiać. Aby jednak zapewnić sobie jak najlepsze efekty nauki, wskazane jest, aby uczestnicy rozwijali swoje umiejętności językowe także w domu.

Dlatego też intensywny kurs angielskiego (zresztą jak każde inne szkolenie) wymaga od Ciebie determinacji oraz wykonywania ćwiczeń także poza zajęciami. Wówczas możesz liczyć na naprawdę błyskawiczne efekty.

Intensywny kurs angielskiego – kiedy warto się na niego zapisać?

Intensywny kurs angielskiego jest rozwiązaniem tak naprawdę dla każdego, komu zależy na tym, by nauczyć się mówić swobodnie po angielsku. To świetny sposób zarówno jeśli chcesz nadrobić zaległości, jak i wtedy gdy zaczynasz swoją przygodę z językiem. Tym bardziej, że takie szkolenia mogą mieć różną tematykę, w zależności od potrzeb kursantów – mogą być ogólne, specjalistyczne, branżowe, indywidualne itd.

Z pewnością mogą zdarzyć się sytuacje, w których okazuje się, że masz możliwość nagłego wyjazdu za granicę w celach rekreacyjnych, zarobkowych lub edukacyjnych. Niezależnie od tego, znajomość tamtejszego języka jest niezbędna. Dzięki takiem zajęciom możesz w krótkim czasie rozwinąć umiejętność językowe na tyle, by móc bez krępacji i problemów porozumieć się za granicą. Wówczas na zajęciach prowadzący dostosowują program pod kątem danej branży czy skupiają się na konkretnych zagadnieniach (np. ćwiczy się wtedy konwersacje o charakterze biznesowym lub aranżuje się rożnego rodzaju scenki tematyczne).

Intensywny kurs angielskiego może się także okazać strzałem w dziesiątkę, jeśli musisz szybko nadrobić zaległości w szkole lub na studiach. A zdarzają się sytuacje, w których z różnych przyczyn nie uczęszczasz na zajęcia przez długi czas. Taki kurs rozwiąże Twoje problemy i przygotuje Cię do sprawdzianu czy też egzaminu.

Przełam barierę językową i mów swobodnie

Intensywny kurs angielskiego świetnie się sprawdza także w przypadku osób, które z jakiegoś powodu mają obawy przed mówieniem. Często wynika to z krępacji i wstydu, że się zostanie niezrozumianym, że popełni się błędy, przez co narazimy się na ośmieszenie itd. Dzięki temu, że szkolenie jest nastawione typowo na rozwijanie umiejętności mówienia i swobodnego rozmawiania już od pierwszych zajęć, to nawet najbardziej nieśmiałe osoby szybko zapominają o swoich obiekcjach.

Wynika to także z faktu, że atmosfera naszych zajęć jest inna niż w typowej szkole – nie ma u nas ławek, uczymy bez podręczników, a na zajęciach często wpadają inni goście – czyli koty i psy mieszkające w naszym budynku. Ich obecność też ma korzystny wpływ na samopoczucie kursantów, a tym samym zwiększa efektywność nauki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych zajęć, prowadzących lub programu? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. 🙂 Skontaktuj się z nami.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.