Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka?

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka?

Czy istnieje jeden złoty sposób na naukę języka obcego? Jak sprawić aby godziny spędzone nad książkami zaczęły przynosić realne efekty? Zacznijmy od złożenia ich na makulaturę i rozpoczęcia prawdziwej oraz praktycznej nauki języka. Nowoczesne metody nauki zakładają odrzucenie przestarzałych podręczników oraz Istnieje jednak kilka sposobów, mogących usprawnić rozwinięcie nawet najbardziej opornych “lingwistycznych” skrzydeł. 

Kiedy zaczynamy uczyć się języków?

Powody, dla których osoby dorosłe podejmują naukę języka obcego podlegają systematyzacji. Do wyróżnianych przez nas kategorii należą:
– poszukiwanie nowej pasji/hobby;
– poszerzenie kwalifikacji zawodowych;
– zmiana miejsca zamieszkania.
Pierwsza kategoria skupia wokół siebie wszystkich entuzjastów nauk, samorozwoju pragnących odnaleźć produktywny sposób spędzania czasu wolnego. Chociaż w wąskiej perspektywie życia codziennego często nie wyobrażamy sobie przestrzeni na kolejne wyzwania edukacyjne to dopiero po ich podjęciu naszym oczom ukazują się jeszcze szersze perspektywy. Nasza rada? Nie warto odkładać na jutro, tego co można zrobić już dziś. Jeśli od lat myślimy o rozpoczęciu kursu językowego, rozpocznijmy nowy dzień z wpłaceniem zaliczki na zajęcia. Wielu, rozpoczynających naukę języka obcego, motywowanych jest wizją nowych perspektyw zawodowych. Kompetencje lingwistyczne należą obecnie do jednych z najbardziej pożądanych cech wśród rekruterów. Znajomość języka obcego takiego jak angielski czy niemiecki u potencjalnego kandydata na stanowisko może zwiększyć jego szansę na otrzymanie pracy nawet o 20%. Znajomość języków obcych otwiera przed nami także szansę na stabilną oraz spokojną przyszłość na terenie niemalże całego świata. Biegłość w języku angielskim to klucz do rozpoczęcia pracy na rynku międzynarodowym oraz możliwości rozwoju na arenie europejskiej. 

3 sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Rozpoczęcie nauki nowego języka dla wielu może okazać się nie lada wyzwaniem. Oprócz intensywnego kursu językowego, znacznym usprawnieniem naszej pracy nad zdobywaniem kolejnych kompetencji okaże się stosowanie do kilku praktycznych rad i wskazówek.
Jak więc uczyć się języka skutecznie i z widocznymi efektami?

Używaj zdobytej wiedzy w praktyce!

Nawet najciężej pracujący nad swoimi umiejętnościami kursanci, nie osiągną szybkich oraz skutecznych efektów bez możliwości zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Wiemy jak trudnym wyzwaniem często okazuje się przełamanie wewnętrznych barier językowych oraz rozpoczęcie komunikacji, posługując się nowopoznanym językiem. Pamiętajmy, iż popełnianie błędów jest całkowicie naturalne, a często nawet nieuniknione. Jak rozpocząć przekładanie wiedzy teoretycznej na praktyczną? Znajdź co-ucznia! Innymi słowy potrzebna będzie nam osoba, która również rozpoczęła przygodę z nauką nowego języka. Może być to mama, siostra czy koleżanka z pracy – ktoś z kim angielski/niemieckie rozmowy okażą się czystą przyjemnością. 

Szukaj nowych wyzwań!


Rozwój naszych kompetencji w każdym zakresie, związany jest z koniecznością wystawiania słabości na próbę oraz podejmowania decyzji, rzutujących na opuszczenie przez nas strefy komfortu. Chociaż czynność ta z początku wiązać będzie się z nieprzyjemnościami oraz uczuciem stresu i dyskomfortu, to jej efekty mogą pozytywnie zaskakiwać. W celu szlifowania umiejętności językowych, już dziś zmieńmy główny język we wszystkich urządzeniach elektronicznych. W ten sposób zyskamy nie tylko zupełnie nowe źródło językowej wiedzy, ale poznamy więcej praktycznych i użytkowanych w życiu codziennym zwrotów. 

Korzystaj z darmowych aplikacji 

Jedną z wielu zalet ciągłego rozwoju technologii jest ogólnodostępność narzędzi, ułatwiających niemalże każdą codzienną czynność.
Dziś nie martwimy się o pomysł na kolację, a korzystamy z dedykowanej książki kucharskiej online czy przygotowujemy jeden z tysiąca dostępnych w Thermomixie przepisów. Aplikacje ułatwiają ludzkie życie we wszystkich jego zakresach – pomagają nam się ubrać, wyznaczają odpowiedni cykl snu czy wyliczają zapotrzebowanie kaloryczne. Z przewag technologicznych warto korzystać także podczas nauki nowego języka obcego. Aplikacje do nauki języków to idealne uzupełnienie kursów językowych online, skupiających zdobytą wiedzę w przyjaznej pigułce. 

Do najlepszych aplikacji językowych należą:
– Duolingo;
– Busuu oraz Babbel.

Szybka i skuteczna nauka języka obcego to wyzwanie, przed którym postawiony zostaje każdy kursant. Odpowiednie wykorzystanie dostępnych nam zasobów takich jak aplikacje do nauki języków czy międzynarodowe znajomości to klucz do osiągania szybkich oraz satysfakcjonujących wyników nauki. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.