Home » Aktualności » Jakie są zalety kursów językowych online?

Jakie są zalety kursów językowych online?

Czy edukacja zdalna sprawiła, że staliśmy się leniwi? Czy rezygnując z piątkowej imprezy na poczet spokojnego wieczoru spędzonego z Netfliksem stajemy się nudni? Co sprawiło, że kluby nocne na dobre zostały zastąpione kameralnymi domówkami? Wielu z nas notorycznie nurtują te i podobne pytania, kiedy świat dzisiejszy porównujemy z tym dwa, trzy lata temu. Dziś jednak już dobrze wiemy, iż tamta codzienność niczym niższa cena paliwa w Polsce nigdy nie powróci.Niefortunne sytuacje życiowe pozwoliły nam na ewolucyjne przeskoczenie barier technologicznych o kolejne dziesiątki lat. Czy spodziewalibyśmy się zorganizowanej nauki zdalnej w wyższych jednostkach edukacyjnych? Czy braliśmy pod uwagę telefoniczne wizyty u lekarza? Choć nie wszystkie zdalne rozwiązania należały do najlepszych, to za ich pomocą zostały dla nas szeroko otwarte na drzwi na nowe, niepoznane jeszcze możliwości. Do jednych z nich należą także kursy językowe online, które w odróżnieniu od zajęć obowiązkowych sprawiają, że nauka wcale nie musi obciążająco wpływać na nasz tryb życia. 

Z szkolnych ławek prosto przed ekran komputera

Niewygodne krzesła, oklejone gumą do żucia ławki, stanie w korkach, ciągłe spóźnienia. Rozwiązaniem licznych problemów, z jakimi na przestrzeni dziesiątek lat musieli borykać się uczniowe i studenci okazała się edukacja zdalna. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zbyt zapracowanych aby na kursach językowych pojawiać się osobiście. Do odbycia pełnowartościowej lekcji potrzebny nam jest bowiem sprzęt elektroniczny oraz odrobina dobrych chęci. Zajęcia zdalne od uczestników wymagają jednak samodyscypliny i zaangażowania, które umożliwią im pełny udział w lekcjach. 


3 zalety kursów językowych online

Kursy językowe online stały się niezwykle popularną formą nauki szczególnie u studentów i dorosłych, którzy edukację połączyć muszą z życiem na uczelni, pracą czy rodziną. Dopóki nie spróbujemy jednak migrować wszystkich tych punktów wspólnych ze sobą nie wiemy z jakim wyzwaniem przyszło nam się sprostać. Przedstawiamy trzy najważniejsze zalety kursów językowych online. 

1.Oszczędność czasu 

Jedną z najwyżej cenionych wśród uczestników kursów językowych online wartości jest możliwość brania w nich udziału z zacisza własnego domu. Uniknięcie długich i biorąc pod uwagę rosnącą cenę paliwa w Polsce kosztownych dojazdów to czynnik, który sprawia, iż na naukę zdalną decyduje się zdecydowana większość młodzieży i dorosłych. W 2022 roku wiemy już, jak ważny jest czas oraz sposób w jaki spędzimy każdą mijającą minutę. Jesteśmy o krok bliżej od podejmowania lepszych dla naszego zdrowia decyzji i kierowania się nie tylko dobrem ogółu, ale zadbaniem także o własne samopoczucie i rozwój.

2.Nowoczesne narzędzia

Wielu w zajęciach zdalnych wysoko ceni sobie również możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi i nowinek technologicznych. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, iż ciężki i kosztowne książki nie są koniecznością nauki w trakcie przykładowo kursów językowych. We wrocławskiej szkole językowej Gerelis grube, przestarzałe tomy zastąpione zostały zmodernizowanym, autorskim programem, który jednocześnie nie powoduje u kursantów nadprogramowej skoliozy.  Idealnym wzbogaceniem nauki jest korzystanie z darmowych narzędzi takich jak aplikacje poprawiające naszą wymowę oraz zapis, czy dedykowane programy do łatwiejszego utrwalania słownictwa. Jednym zdaniem – prościej już być nie może!

3. Cisza i spokój

Do jednych z najważniejszych czynników, które w trakcie zajęć szczególnie docenią introwertycy jest cisza i spokój, towarzyszący kursantom na zajęciach zdalnych. Irytująca koleżanka z ławki, chrupiąca batonika nad uchem nie należy już do grona naszych problemów. Nie chcesz słuchać dziesiątej z rzędu historii o pożyczonej i zwróconej po czasie szklance cukru? Dzięki kursom językowym online już dłużej nie musisz. Zajęcia zdalne umożliwiają skupienie się na tym co najważniejsze – skutecznej i efektywnej nauce! 

Wakacyjne kursy językowe online

Świetna alternatywą dla zajęć stacjonarnych i tych w ciągu trwania roku szkolnego są wakacyjne kursy językowe, oferujące skondensowaną dawkę wiedzy w zaledwie dwa letnie miesiące. Na tę formę nauki najczęściej decydują się studenci, którzy w produktywny sposób wykorzystują podarowany im czas wolny oraz reszta dorosłych. Z wakacyjnych kursów skorzystają także rodzice, którzy latem szukają innego sposobu na spędzanie popołudnia niż zawożenie i odwożenia dzieci z i do szkoły.  Szeroką ofertę wakacyjnych kursów językowych online posiada szkoła językowa Gerelis, oferująca inspirujące zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.