Jak wybrać najlepsze półkolonie dla dzieci? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jak wybrać najlepsze półkolonie dla dzieci?

Jak wybrać najlepsze półkolonie dla dzieci?

Bohaterem naszej dzisiejszej opowieści jest Jaś. Chłopiec o niebieskich oczach i bujnej czuprynie blond loków, zafascynowany mechanizmami funkcjonowania, otaczającego go świata. Na co dzień nieskończone pokłady swojej energii pożytkuje na byciu wzorowym (poza kilkoma mało istotnymi wyjątkami) uczniem, wymarzonym synem (skrupulatnie obserwującym wraz z tatą przebieg Ligi Mistrzów) i idealnym bratem dla czteroletniej Amelki (dzielącym się z nią ostatnim czerwonym żelkiem-misiem Haribo). Jednak wraz z nadejściem słonecznych, letnich dni, równowaga (prawie) perfekcyjnego życia całej rodziny Kowalskich została zachwiana… Na horyzoncie pojawiły się bowiem długo wyczekiwane wakacje! I chociaż Jasiu już dziś z podekscytowania przebierając nóżkami, przekreśla kolejne kratki w kalendarzu, to równolegle na czole jego rodziców pojawiają się pierwsze, nerwowe krople stresu. Skąd wziąć dodatkowe osiem tygodni urlopu? Jak sprawić, aby letnim placem zabaw dla dzieci nie stał się komputer? Czy bajkowe wakacje w mieście są w ogóle możliwe? Ta historia wciąż jednak może zakończyć się happy endem – dziś powiemy Ci jak! 

Czym kierować się przy wyborze półkolonii?

Przed przystąpieniem do rezerwacji miejsca na dowolnych półkoloniach, warto sporządzić listę naszych oczekiwań. Finalna decyzja powinna być bowiem oparta na skrupulatnym researchu oraz dokładnej analizie najciekawszych ofert. Do czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę należą:
– szczegółowy program półkolonii; 
– ilość zaplanowanych atrakcji, wycieczek, warsztatów;
– walory rozrywkowe oraz edukacyjne wypoczynku;
– liczba uczestników półkolonii;
– poziom kwalifikacji opiekunów;
– koszt turnusu.

Dla kogo polecamy półkolonie letnie?

Letnie półkolonie to idealne rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Półkolonie, od jakiego wieku? to jednak wciąż jedno z najczęściej zadawanych przez zatroskanych rodziców pytań. Organizatorzy ferii przewidują miejsca dla uczestników już od 3 roku życia, oferując dla nich szereg udogodnień takich jak większa liczba opiekunów, mniejsze grupy oraz dostosowane do wieku atrakcje. Ta forma aktywności stała się niezwykle popularna także wśród dzieci przedszkolnych, szczególnie w momentach okresowego, wakacyjnego zamknięcia przedszkola. To ratunek dla wszystkich rodziców, którzy w trakcie wspomnianej przerwy nie mogą pozwolić sobie na urlop, lub po prostu poszukują nowych wyzwań i atrakcji dla swojej pociechy.

Półkolonie dla młodzieży natomiast, często w programach przewidują większą ilość wycieczek oraz trudniejszy stopień prezentowanych atrakcji. Zapisując na nie nastolatka mamy pewność, że jego wakacyjne dni nie upłyną jedynie na internetowym surfingu czy grze w Minecrafta. 

Zalety półkolonii językowych 

Do grona najpopularniejszych form letniego wypoczynku na przestrzeni ostatnich lat dołączyły także półkolonie językowe dla dzieci i młodzieży. Cieszą się one niezwykłym uznaniem rodziców ze względu na swoje niepowtarzalne walory edukacyjne oraz unikalnym na tle innych ofert programem. Szczególnie wartościowe dla uczestników są te, prowadzone przez native speakerów. Dzięki zapisaniu naszego dziecka na ten rodzaj wypoczynku, nie tylko dajemy mu szansę na aktywne spędzenie lata, ale także jedyną w swoim rodzaju możliwość tak długiego obcowania (ponad 40 godzin w ciągu tygodnia) z natywnym rozmówcą języka obcego. Pełne zanurzenie w języku to najlepszy sposób na wyzbycie się przez dziecko powstałych barier oraz możliwość do rozwinięcia skrzydeł w nieodkrytych dotąd dziedzinach. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu to półkolonie językowe będą dla nas strzałem w dziesiątkę. 

Tematyczne półkolonie dla dzieci

Do najpiękniejszych cech charakterystycznych naszych pociech należy ich wybujała, niczym nieograniczona wyobraźnia. Półkolonie letnie rozwijają przed nimi szereg możliwości do kreatywnego rozwoju w zgodzie z indywidualnymi zainteresowaniami. Wśród ofert wypoczynkowych odnajdziemy wiele tematycznych propozycji, urozmaiconych motywem przewodnim. W trakcie letnich półkolonii swoje królestwo odnajdzie mała księżniczka, zagorzały astronauta postawi pierwszy krok na Marsie, a największy fan dinozaurów przeżyje niesamowitą, jurajską przygodę. Najciekawszym rozwiązaniem dla poszukujących wrażeń uczestników, okażą się tygodniowe turnusy, które każdego dnia zaskakują nową, niezwykłą atrakcją.

Półkolonie letnie Wrocław 

Czy Wrocław oferuje ciekawe półkolonie letnie? Rodzice często zastanawiają się nad spędzeniem wakacji w mieście. Do ich obiekcji nierzadko należą jednak ograniczone w opinii wielu możliwości zapewnienia dzieciom wartościowej rozrywki, które okazują się całkowicie niesłuszne w kontekście dostępnych we Wrocławiu półkolonii letnich. Idealnym rozwiązaniem, łączącym walory rozrywkowe z edukacyjnymi, są półkolonie językowe Summer Camp 2022, organizowane od ponad 12 lat przez szkołę językową Gerelis. Uczestnicy mogą wybierać wśród aż 9 terminów turnusów, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 11 lat. Summer Camp to wyjątkowe półkolonie językowe, prowadzone całkowicie w języku angielskim przez wysoko wykwalifikowanych native speakerów. Uczestnik wypoczynku zyskuje więc nie tylko tydzień pełen wrażeń, możliwość wyboru indywidualnej diety, ale także prawie 50 godzin zajęć językowych. W Gerelis każdy dzień oznacza początek nowej przygody – zaczynając od kowbojskiej wizytacji pobliskiego rancza, na przeprawie pociągiem, a kończąc na poznaniu farmerskiego życia od podszewki. Bardzo bogaty program zapewnia dzieciom aż 2 atrakcje dziennie! Ogromna ilość wycieczek i zajęć na świeżym powietrzu zapewnia dzieciom nie tylko Jedno jest pewne – tego lata półkolonie dla dzieci we Wrocławiu upłyną pod hasłem Summer Camp 2022 w Gerelis! Ostatnie miejsca na poszczególne turnusy wciąż dostępne są na stronie organizatora. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.