Jak wybrać odpowiednią szkołę językową? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?

Wybór odpowiedniej szkoły językowej to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia postępów w nauce, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Często decydując się na zapis do danej placówki, nie wiemy, jakie czynniki powinny kierować naszą opinią lub być kluczowymi informacjami, sprawiającymi, iż nasz podpis znajdzie się na finalnej umowie ze szkołą. Podjęcie błędnej decyzji, może na stałe zdemotywować do dalszej edukacji, ponieważ będzie kojarzyła nam się ona z nabytym negatywnym doświadczeniem.
Na co uważać i co wziąć pod uwagę, czyli po prostu jak wybrać odpowiednią szkołę językową, aby się nie sparzyć? O tym, w poniższym artykule. 

Jaką szkołę językową wybrać?

Wybór szkoły językowej powinien być uwarunkowany naszymi wymaganiami oraz postawionymi oczekiwaniami. Przed przystąpieniem więc do poszukiwań, należy sporządzić listę czynników kluczowych do podjęcia tej decyzji. Warto przemyśleć jakich rezultatów oczekujemy. Czy zależy nam na szybkim
i intensywnym kursie przygotowawczym, bo przykładowo za kilka miesięcy czeka nas delegacja do ważnego, niemieckiego klienta? A może chcemy popracować nad ogólnymi umiejętnościami, które zapewnią nam swobodną komunikację podczas wymarzonych zagranicznych wakacji? Powód, dla którego rozpoczęliśmy poszukiwania szkoły językowej jest najważniejszym filarem, ukierunkowującym dalsze kroki, podjęte w tym zakresie. 

Przy wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych ważnych czynników, takich jak lokalizacja. Pamiętajmy, że jeśli na zajęcia będziemy musieli jechać godzinę, czterema różnymi tramwajami, to z zasady przestaną nam się one kojarzyć z przyjemnością, a jedynie z nerwami, stresem
i przypadkowymi przechodniami, którzy zajmą ostatnie miejsce siedzące w autobusie.

Wybierzmy więc szkołę:
– dobrze skomunikowaną z różnymi częściami miasta np. w centrum;
– która znajduje się nie dalej niż w odległości godziny do przejścia na pieszo;
– zlokalizowanej w zasięgu naszego miejsca zamieszkania. 

Odpowiednia motywacja 

Żadna nauka nie przyniesie efektów, jeśli nie będzie poparta odpowiednią dawką motywacji. Dla każdego przysłowiową “marchewką” będzie zupełnie co innego. Jeśli w grę wchodzi kurs dla naszego dziecka, znajdźmy dla niego szkołę, która oprócz samej nauki oferuje także wartości dodatkowe. W Gerelis jest to towarzystwo pupili, między innymi kotów, żółwi, ryb i królików, które do dzielnej nauki zachęcają nawet najbardziej oporne maluchy. Przy kursach dla dorosłych motywacją mogą być drobnostki, które wpływać będą pozytywnie na nasze samopoczucie. Może stanowić je miła atmosfera na zajęciach, towarzystwo innych kursantów, czy filiżanka świeżej, gorącej kawy, która czeka na uczniów w Gerelis przed każdą lekcją. 

Na co zwrócić uwagę? 

Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na wartości, którymi kieruje się dana szkoła językowa. Jeśli szukamy intensywnego kursu, gdzie nauka zakończona ma być zdobyciem certyfikatu, nasza wizja nie pokryje się ze szkołą, stawiającą wagę na “luźny” format zajęć bez szczególnego planu. Warto poświęcić także dodatkową chwilę na sprawdzenie profili w mediach społecznościowych szkoły, na którą chcemy się zdecydować. Jeśli miejsce to nie komunikuje swoich osiągnięć, ani nie przekazuje informacji o kursach w żaden dostępny sposób, (Instagram, Facebook), w 2022 roku znaczy to po prostu, że nie ma ono nic interesującego do przekazania. Ważnym aspektem, mogącym wpłynąć na naszą decyzję są także opinie byłych lub obecnych kursantów. Zdziwicie się, ile informacji można zasięgnąć za pośrednictwem chociażby opinii Google. 

Dodatkowe udogodnienia

Kwestią, która również zasługuje na chwilę naszej uwagi jest obecność dodatkowych udogodnień. Należy do nich przykładowo bardzo ważna w obecnych czasach możliwość uczestnictwa w zajęciach online. Wszyscy jesteśmy świadomi zmian, jakie zaszły w naszym życiu na przestrzeni ostatnich lat. Warto więc wspierać miejsca, podążające z duchem czasu i oferujące możliwość udziału w zajęciach z domu, chociażby na wypadek nagłego przeziębienia, czy grypy. 

Gerelis jest miejscem, które spełnia wysokie oczekiwania, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki wyjątkowemu klimatowi, nadawanemu poprzez bajkowy wystrój wnętrz, kursanci uznają uczestnictwo w lekcjach za samą przyjemność.
Aspektem, który wpływa na wysokie miejsce Gerelis w rankingu szkół językowych we Wrocławiu jest także ogromna elastyczność charakteryzująca się:
– różnymi trybami zajęć, 1x lub 2x w tygodniu;
– możliwością udziału w zajęciach stacjonarnie i online;
– świetną lokalizacją w samym centrum Wrocławia. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.