Jak wygląda nauka języków online? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jak wygląda nauka języków online?

Jak wygląda nauka języków online?

Jak wygląda nauka języków online

Jak wygląda nauka języków online w GERelis? Jaki sprzęt jest potrzebny? Jak działa taki internetowy kurs językowy w praktyce – czy jest tak samo skuteczny jak stacjonarny? Bez obaw! W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 🙂 

Chcesz zapisać się na internetowy kurs językowy, ale nie wiesz czy będzie to odpowiednia forma dla Ciebie? Nauka języków online ma wielu zwolenników. Jest tak samo efektywna jak w przypadku kursów tradycyjnych. Nasi kursanci, którzy uczą się przez internet, wśród zalet językowych szkoleń online wymieniają m.in. to że:

 • zajęcia są prowadzone na żywo i przebiegają tak samo jak na tradycyjnych kursach,  
 • z tego samego powodu motywacja do nauki jest utrzymana na wysokim poziomie,
 • jest to wygodna forma – można rozsiąść się na kanapie z kubkiem ulubionej herbaty mając na sobie ukochane dresy,
 • nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy do szkoły oraz szukanie miejsca parkingowego,
 • zajęcia online są bezpieczne (mowa oczywiście o zagrożeniu związanym z COVID-19). 

A teraz przejdźmy do sedna.  Poniżej znajdziesz listę popularnych pytań na temat nauki zdalnej w naszej szkole językowej. 

Pssst… Ostatnio wprowadziliśmy także możliwość nauki w systemie hybrydowym dla kursantów we Wrocławiu (zerknij na punkt 6.)

Jak wygląda nauka języków online na kursach internetowych?

 1. Jak wygląda nauka języków online?
 2. Czego potrzebuję, żeby wziąć udział w kursie?
 3. Na jakiej platformie realizowane są zajęcia?
 4. Jaka prędkość internetu wystarczy, żeby wziąć udział w kursie online?
 5. Na jakich materiałach pracujecie? Czy muszę kupić podręcznik? 
 6. Jestem z Wrocławia. Czy istnieje możliwość nauki w systemie hybrydowym?
 7. Czy za kurs językowy online otrzymam certyfikat?
 8. Jakich języków mogę się nauczyć w Gerelis?
 9. Jakie typy kursów są dostępne?
 10. Termin zajęć – jak jest ustalany?
 11. Ile kosztuje kurs internetowy?

1. Jak wygląda nauka języków online?


W skrócie to tak: zajęcia odbywają się na żywo, a lekcje są prowadzone przez lektorów i native speakerów. Spotykamy się 1-2 razy w tygodniu w zależności od tego, do jakiej grupy się zapiszesz. W kursie online bierze udział maksymalnie 6 osób. 

Kursanci i prowadzący widzą i słyszą siebie nawzajem. Podczas zajęć prowadzący udostępnia widok swojego pulpitu, prezentacji czy ćwiczeń, a uczestnicy mogą swobodnie porozumiewać się między sobą. 

Naszą specjalnością są konwersacje. Uczymy języków w praktyczny sposób. Dużo rozmawiamy, dzięki czemu w krótkim czasie – bo w niespełna semestr – jesteś w stanie opanować jeden poziom biegłości językowej. 

2. Czego potrzebuję, żeby wziąć udział w kursie?

Zacznijmy od kwestii technicznych. Zastanawiasz się, czy smartfon się nadaje do nauki? W ostateczności tak, jednak na małym ekranie telefonu ciężko się robi ćwiczenia czy ogląda prezentację. Wygodniejszy i efektywniejszy będzie laptop lub komputer

Ponadto potrzebujesz także kamery i mikrofonu, ponieważ uczestnicy kursu i prowadzący widzą oraz słyszą siebie nawzajem. Większość laptopów ma wbudowaną kamerę oraz mikrofon. 

Istotny jest także przesył danych. Aby zajęcia przebiegały bez zakłóceń, prędkość internetu powinna wynosić minimum 10 mbp / s. To nie jest dużo, tyle samo potrzeba żeby móc np. przejrzeć stronę internetową albo obejrzeć film w jakości Full HD. 

Podczas zajęć korzystamy również z łatwej w obsłudze platformy Zoom. Jako kursant masz do niej bezpłatny dostęp.  

jak wygląda nauka języków online
Zajęcia w systemie hybrydowym dają elastyczną możliwość uczenia się – albo w naszej szkole albo online.

3. Na jakiej platformie realizowane są zajęcia?

Korzystamy z platformy Zoom. To intuicyjne narzędzie działające w przeglądarce internetowej. Możesz także pobrać Zooma w wersji desktopowej na komputer lub jako aplikację mobilną. Nie ponosisz dodatkowych kosztów za możliwość udziału w naszych spotkaniach online. 

4. Jaka prędkość internetu wystarczy, żeby wziąć udział w kursie online?


Internet o przepustowości co najmniej 10 mbp / s. Jeśli możesz przeglądać bez problemu strony internetowe albo obejrzeć film online w jakości Full HD, to w zupełności wystarczy.  

5. Na jakich materiałach pracujecie? Czy muszę kupić podręcznik? 

Nie, nie korzystamy z podręczników. Wszystkie materiały są zawarte w cenie kursu. Otrzymujesz do nich dostęp online. 

6. Jestem z Wrocławia. Czy istnieje możliwość nauki w systemie hybrydowym?

Tak, ostatnio wprowadziliśmy także możliwość nauki w systemie hybrydowym. Dzięki temu nie musisz się decydować czy wolisz kurs stacjonarny czy online. Uczysz się tak jak Ci jest w danym momencie wygodnie – albo stacjonarnie w naszej szkole we Wrocławiu albo online. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji. 

7. Czy za kurs językowy online otrzymam certyfikat?


Tak, po ukończeniu kursu internetowego wręczymy Ci imienny certyfikat wysyłany na skrzynkę mailową. 🙂

8. Jakich języków mogę się nauczyć w Gerelis?

Angielskiego lub niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. 🙂 

9. Jakie typy kursów są dostępne?

Prowadzimy kursy online oraz stacjonarne z j. niemieckiego i angielskiego. Możesz zapisać się na kurs grupowy (do 6 osób) lub indywidualny. W naszej ofercie dostępne są intensywne kursy konwersacyjne, kursy dla firm, kursy wakacyjne, a także kursy dla dzieci.   

10. Termin zajęć – jak jest ustalany?

Zajęcia odbywają się według planu. Nasza szkoła jest czynna od 12-20, część zajęć realizowana jest także w soboty. Godzina i termin zajęć jest uzależniona od tego do jakiej grupy się zapiszesz. Zapytaj o aktualny plan zajęć.

11. Ile kosztuje kurs internetowy?


Możesz to sprawdzić na stronie z ofertą językowych kursów online. 🙂

Teraz już wiesz, jak wygląda nauka języków online. Jak widzisz nasze kursy internetowe są takie same jak kursy tradycyjne, jeśli chodzi o poziom merytoryczny czy stosowane metody. Różni je jedynie sposób realizacji zajęć – w przypadku kursów online spotkania odbywają się zdalnie. Korzystanie z takiej formy jest bardzo łatwe i nie wymaga zaawansowanego sprzętu. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń +48 500 448 262 do nas lub napisz kontakt@gerelis.pl.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.