Jaki wpływ na kreatywność dziecka mają zajęcia dodatkowe? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jaki wpływ na kreatywność dziecka mają zajęcia dodatkowe?

Jaki wpływ na kreatywność dziecka mają zajęcia dodatkowe?

Kreatywność to jedna z kluczowych cech, wpływających na odpowiedni i zdrowy rozwój naszych dzieci. Rozwija się ona w głowach najmłodszych już od pierwszych dni, a odpowiednio stymulowana, wspiera różne procesy, związane ze wzrostem pociech. Dzięki licznym poradnikom, wiemy już, że jak ćwiczyć ją nawet w najwcześniejszych etapach życia. Pomocne w tym procesie mogą okazać się kontrastowe karty z obrazkami, wodne mazaki, gotowe do użycia w czasie pierwszy kąpieli i wiele innych nowatorskich pomysłów. Kiedy jednak dzieci opuszczają cztery ściany domu, wyruszając pierwszego dnia do przedszkola, warto pomyśleć nad różnymi sposobami, mogącymi zapewnić im przestrzeń do dalszego wzrostu – nie tylko tego w centymetrach. Jaki więc wpływ na kreatywność dziecka mają zajęcia dodatkowe? 

Zalety zajęć dodatkowych dla dzieci 

Połączenie życia rodzicielskiego z zawodowym jest nie lada wyzwaniem, którego wykonanie w maksymalnym stopniu, często spędza rodzicom sen z powiek. Oczywistością jest bowiem fakt, iż chcemy dla naszych dzieci, tego co najlepsze, nawet kosztem własnego snu, czy worków pod oczami, mogących zmieścić dwa kilogramy kartofli. Wraz ze wzrostem latorośli, warto więc pomyśleć o miejscach, które mogą zdjąć z przeciążonych barków rodziców kilka nadprogramowych zmartwień. Jednym z nich jest troska o ciągły rozwój kreatywności malucha. 

Nowa przestrzeń dla wyrażania siebie 

Dzieciństwo i życie wczesnego nastolatka, łączy się z ciągłym poszukiwaniem własnego “ja”. Naszym rodzicielskim obowiązkiem jest więc zapewnienie dzieciom możliwości oraz przestrzeni do wybierania własnych ścieżek i podążania za głosem, który krzyczy w ich głowie np. nad morzem w kwestii kolorowych warkoczyków. Zajęcia dodatkowe są dla dzieci, czymś w rodzaju “odskoczni”, czymś zupełnie nowym, co może okazać się dla nich jedyną, taką okazją do odkrycia, nie eksplorowanych jeszcze zakamarków własnej osobowości – tym razem bez nieustannego bycia pod czujnym radarem mamy i taty. Częstym zjawiskiem, zauważalnym podczas zajęć dodatkowych jest całkowita zmiana zachowania malucha w ich trakcie. Nierzadko rodzice zaskoczeni są, iż skromna i cicha w domu Marysia, na zajęciach z języka angielskiego jest skaczącym do niebios wulkanem energii, duszą towarzystwa. Co więcej – to jest jak najbardziej w porządku! Dajmy naszym dzieciom, możliwość zabawy własnym charakterem, dostosowywania go różnych sytuacji, czy ugrupowań społecznych, w których się znajdują. W ten sposób właśnie działa ich kreatywność – nie zatrzymywane   barierami ogromy pomysłów! 

Możliwość pracy grupowej 

Kolejnym ważnym czynnikiem zajęć dodatkowych dla dzieci jest ich współuczestnictwo w grupie. A przecież wszyscy doskonale wiemy, że najlepsze pomysły przychodzą do głowy właśnie wtedy, kiedy możemy się nimi podzielić z naszymi przyjaciółmi, a później wspólnie wprowadzić je w życie. W tej sytuacji idealnie sprawdzą się warsztaty kreatywne, będą one idealną okazją do zbudowania rakiety własnego pomysłu, wspólnego malowania buziek, czy czegoś na co rodzice rzadko przyzwalają w domu – MALOWANIE PALCAMI. Ostatnie wtrącenie tyczy się szczególnie tych rodziców, którzy zdecydowali się na zakup białej kanapy do salonu!

Zajęcia językowe dla dzieci 

Połączeniem idealnym, które sprawiłoby, iż dzieci rozwijają swoją kreatywność zarówno na płaszczyźnie naukowej, jak i zabawowej byłyby warsztatowe zajęcia językowe. Lekcje języka prowadzone w rozwijających przestrzeniach np. takich jak statek piracki, dżungla, czy kosmos. Do tej mieszanki koniecznie należy dodać najlepszych przyjaciół naszych maluchów, czyli puszyste zwierzęta… Brakuje tylko miejsca, żeby się porządnie ubrudzić! Wzorowo w trakcie malowania, czy warsztatów w kuchni, opierających się na wspólnym gotowaniu. Brzmi jak marzenie? Podobno if you can dream it, you can do it, a temu wyzwaniu dzielnie czoła stawia szkoła językowa Gerelis we Wrocławiu. Zobacz sam jak zajęcia tutaj, wspierają kreatywność nie tylko najmłodszych, ale i nastolatków! 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.