Jedyna taka szkoła językowa we Wrocławiu! Poznaj 7 faktów | Gerelis
Home » Aktualności » Jedyna taka szkoła językowa we Wrocławiu! Poznaj 7 faktów o Gerelis

Jedyna taka szkoła językowa we Wrocławiu! Poznaj 7 faktów o Gerelis

szkoła-językowa-we-wrocławiu

Dzisiejszy wpis nieskromnie poświęcimy naszej szkole. Nie chodzi nam jednak o to, aby się przechwalać.  Zależy nam przede wszystkim na tym, aby pokazać, że nauka języków nie musi być sztampowa. Tak samo jak miejsce, w którym się ich uczycie. Oto 7 faktów na temat naszej szkoły językowej. Ciekawi jesteśmy, czy znacie je wszystkie.  

1. Uczymy dzieci języków w oparciu o metodę naturalną

Nasze zajęcia językowe dla dzieci są prowadzone przez native speakerów. Uczymy dzieci tak jak uczy się maluchy j. polskiego. Dzięki temu poznają język w sytuacjach dnia codziennego i dosłownie zanurzają się w nim. Zajęcia są urozmaicone, co tydzień skupiamy się na innym temacie. Uczymy bez podręczników. Zamiast tego organizujemy np. warsztaty kulinarne i wspólnie przygotowujemy pizzę, a dzieci przyswajają w ten sposób nazw produktów spożywczych, czynności związanych z gotowaniem czy poznają kulturę Włoch. Mmm, pysznie!

2. Dorosłych uczymy metodą komunikacyjną

Podczas zajęć kładziemy nacisk przede wszystkim na mówienie, dzięki czemu w krótkim czasie nauczysz naprawdę wiele. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w jeden semestr możesz podnieść swoje umiejętności o jeden poziom. Lekcje niemieckiego i angielskiego dla dorosłych są prowadzone w systemie 50:50 przez lektora i native speakerów. Tak samo jak w przypadku kursów dla dzieci nie korzystamy z podręczników. Za to gramy w gry, organizujemy warsztaty kulinarne, rozmawiamy na tematy, które są interesujące dla kursantów. 

3. W naszej szkole mieszkają zwierzęta

To nasz znak rozpoznawczy! Zajęcia są prowadzone w otoczeniu szkolnych zwierząt. Mieszkają u nas m.in. psiaki, koty, żółwie, króliki czy myszoskoczki. Mamy też fantastyczne akwaria, a w nich ławice kolorowych rybek. A wiedzieliście, że zwierzęta mają korzystny wpływ na nasze dobre samopoczucie, a ich obecność i kontakt z człowiekiem redukuje stres? Dlatego jeśli tylko chcecie, możecie w trakcie trwania zajęć miziać i głaskać naszych podopiecznych – są naprawdę przyjacielscy!

4. Każda sala ma inny wystrój tematyczny

Począwszy od korytarza, na sali warsztatowej skończywszy. Każde pomieszczenie w Gerelis charakteryzuje unikatowy design i kolorystyka. Sale dla dzieci są urządzone w bajeczny sposób i nie ma w nich ławek. Jedna jest rajem dla piratów, druga tajemniczą dżunglą. Mamy też galaktyczny kącik, idealny dla małych odkrywców.   

5. Prowadzimy unikatowe warsztaty

Podczas kursów językowych prowadzimy m.in. warsztaty kulinarne i artystyczne. Oprócz tego nasza szkoła tętni życiem po godzinach. Organizujemy m.in. degustację win, warsztaty z różnymi specjalistami jak: psycholog, projektant wnętrz, stylistka, spotkania dla młodych mam czy wystawy dla lokalnych artystów. Po prostu dużo się u nas dzieje! Na przykład niebawem będzie wieczór z książką. Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi wydarzeniami, koniecznie polubcie nasz fanpage

6. Pomagamy zwierzętom i wspieramy fundacje dla zwierząt

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że zwierzęta są dla nas bardzo ważne, w końcu są naszymi przyjaciółmi. Oprócz tego, że w szkole na stałe mieszka kilku czworonożnych (i nie tylko) rezydentów, to bywamy także domem tymczasowym dla pupili szukających nowej rodziny. Ponadto organizujemy zbiórki dla zwierzaków, w tym koncerty charytatywne czy wydarzenia sportowe. Na Facebooku możecie zobaczyć nagranie z transmisji super koncertu Na cztery łapy, podczas którego zbieraliśmy pieniądze dla schroniska Vivy! w Korabiewicach. KLIK!: link do koncertu.

7. Zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu szkół językowych

W 2019 roku nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu szkół językowych we Wrocławiu. Możecie to sprawdzić na stronie Językowa szkoła. Wśród naszych zalet wymieniano oryginalne podejście do nauczania, a także ofertę językowych kursów semestralnych dla dzieci. Za plus uznano również naszą lokalizację, która mieści się w samym centrum Wrocławia. Bez problemu do nas trafisz. 😉 

Podoba Ci się? W takim razie spotkajmy się na żywo!

Jak widzisz nasza szkoła tętni życiem i nie ma tu mowy o nudzie. Jednak żaden tekst nie jest w stanie oddać ani wyjątkowego klimatu naszej szkoły, ani tego, jakich fantastycznych ludzi możesz tu spotkać. Dlatego będzie nam niezmiernie miło, jeśli nas odwiedzisz i przekonasz się o tym sam. Serdecznie zapraszamy! Umów się na oprowadzanie po niezwykłych wnętrzach Gerelis: +48 500 448 262.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.