Kurs języka angielskiego. Czy warto? | Gerelis szkoła jezykowa Wrocław
Home » Aktualności » Kurs języka angielskiego – dlaczego warto się zapisać?

Kurs języka angielskiego – dlaczego warto się zapisać?

kursy-angielski-wroclaw-angielski-dla-doroslych

Czujesz, że nadszedł czas, by w końcu nauczyć się języka angielskiego? Świetna decyzja! W takim razie pierwszy krok masz już za sobą. Teraz pozostaje kwestia tego, w jaki sposób osiągniesz swój cel. Rozważając różne formy nauki na pewno zastanawiasz się, czy warto zapisać się na kurs języka angielskiego w szkole językowej. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Sprawdź, dlaczego jesteśmy tego tacy pewni.
 
Umiejętność komunikacji w języku obcym otwiera nowe możliwości. Zwłaszcza jeśli mówimy o języku angielskim. Szacuje się, że na świecie posługuje się nim około 530 mln osób! Jego znajomość przydaje się w pracy, podczas wyjazdów zagranicznych, czy po prostu – w codziennej komunikacji (a także po to żeby oglądać seriale bez napisów 😉 ).

Kurs angielskiego to jeden ze sposobów, aby się nauczyć języka. Oczywiście kurs kursowi nierówny, dlatego w tym artykule omówiliśmy zalety takich szkoleń na podstawie własnych obserwacji, doświadczeń, a przede wszystkim w oparciu o opinie naszych kursantów.
 

Dlaczego warto zapisać się na kurs języka angielskiego w naszej szkole we Wrocławiu?

 

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka!

Aby nauczyć się języka, trzeba rozmawiać. Koniec, kropka. Możesz uczyć się na pamięć reguł gramatycznych i przyswajać kolejne słówka, ale nie nauczysz się posługiwać obcym językiem, jeśli nie będziesz go wykorzystywać w praktyce. Dlatego kursy w naszej szkole językowej to przede wszystkim konwersacje i obcowanie z żywą mową.

Nawet jeśli masz obawy, że Twoja wymowa jest niepoprawna lub czujesz blokadę językową, to gwarantujemy Ci, że swobodna atmosfera zajęć, ciekawe tematy i wzajemny doping potrafią zdziałać cuda.
 

Umiejętność myślenia w języku obcym

Język jest nieodłącznie związany z kulturą danego kraju oraz ze społecznością, która się nim posługuje. A do tego ciągle się rozwija, ponieważ jest odzwierciedleniem naszej rzeczywistości. Dlatego niektóre niuanse językowe z początku mogą być niejasne. Kurs angielskiego daje Ci możliwość, żeby je zrozumieć.
 

angielski dla doroslych-wroclaw-kurs-angielskiego
Na kursie angielskiego uczymy w kreatywny sposób!

 

Kursy językowe motywują

Jedną z największych pułapek samodzielnej nauki jest brak motywacji. O ile na początku jeszcze masz zapał, tak z każdym kolejnym dniem mocne postanowienie uczenia się zaczyna zamieniać się w “zrobię to jutro”. Na kursie z języka angielskiego zobaczysz, że wspólne zajęcia dają przysłowiowy power! Z własnego doświadczenia wiemy, że wzajemna motywacja i umiejętność doceniania czyiś (a także własnych) postępów korzystnie wpływają na efektywność nauki. A u nas Ci tego nie zabranie.
 

Mamy dla Ciebie duuużo czasu

Dzięki temu, że kursy prowadzimy w małych grupach (4-6 osób), kursanci mogą się swobodnie wypowiedzieć, a lektor lub native speaker ma czas, by go każdemu uczestnikowi poświęcić i wypracować indywidualne podejście.
 

Uczysz się z ludźmi na poziomie 😉

Uczysz się z osobami, które znają język angielski w takim samym stopniu, co Ty, więc ich umiejętności nie będą Cię onieśmielać – i na odwrót. Ponadto dzięki zajęciom w grupie zwiększasz także pewność siebie.

 

Nie ma mowy o nudzie

Z czym kojarzy się kurs językowy? Być może ze ślęczeniem nad podręcznikiem, tabelami gramatycznymi czy mechanicznym powtarzaniem zdań po lektorze. W GERelis nie ma nudy. Uczymy bez podręczników. Korzystamy z różnych materiałów, czasem na przykład gramy w gry lub prowadzimy warsztaty kulinarne. Lubimy też zwierzęta. Kilka nawet mieszka w naszej szkole, a część z nich nie ma nic przeciwko, by je głaskać. Nawet jest to zalecane. Wiesz, że mruczenie kota redukuje stres i relaksuje?
 

Sprawdź jak wygląda kurs angielskiego w GERelis!

Zastanawiasz się jak wygląda kurs angielskiego w naszej szkole we Wrocławiu? W dużym skrócie to tak:

  • uczysz się pod okiem doświadczonego lektora i native speakera,
    nie używamy podręczników do nauki języków obcych. Sami opracowujemy materiały na potrzeby kursów,
  • stawiamy przede wszystkim na kontakt z żywym językiem, dużo rozmawiamy na zajęciach,
  • na naszym kursie rozwijasz wszystkie cztery zdolności językowe, a więc pisanie, czytanie, mówienie i rozumienie ze słuchu,
  • uczysz się poprawnej wymowy, konstrukcji zdań, wyrażania siebie i swoich emocji,
  • wszystkie materiały otrzymujesz od nas, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów,
  • możesz rozłożyć płatność na zero procentowe raty,
  • często da się u nas upolować fajną promocję. Na przykład taką jak ta na wakacyjne kursy angielskiego we Wrocławiu,
  • oprócz języka angielskiego do wyboru masz jeszcze niemiecki i hiszpański.

A tutaj możesz zobaczyć jak wygląda nasza szkoła od środka: galeria. 🙂
 

Last but not least*

Warto też pamiętać, że rozwój umiejętności językowych to także efekt samodzielnej pracy, poza zajęciami. Codziennie należy poświęcić chociaż kilka minut na to, by poznać nowe słówka czy powtórzyć materiał. Kolejna istotna kwestia to fakt, że języka należy używać i obcować z nim. Konwersacje masz zapewnione na naszym kursie z języka angielskiego. Poza nim możesz na przykład słuchać anglojęzycznego radia czy oglądać zagraniczne produkcje bez napisów (lub z napisami angielskimi – spróbuj!).

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat programu zajęć lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursów językowych w naszej szkole, skontaktuj się z nami lub sprawdź ofertę na kurs języka angielskiego we Wrocławiu w GERelis. 🙂

* nie mniej ważny

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.