Kursy językowe online dla dorosłych: zalety i wady | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Kursy językowe online dla dorosłych. Poznaj ich zalety i wady

Kursy językowe online dla dorosłych. Poznaj ich zalety i wady

internetowe-kursy-online-zalety-wady-wroclaw

Dziś bierzemy pod lupę kursy językowe online dla dorosłych. Wydawać by się mogło, że korzystają z nich głównie te osoby, które nie mają możliwości, by wziąć udział w zajęciach stacjonarnych, ponieważ w ich miejscu zamieszkania takich szkoleń po prostu nie ma. Nic bardziej mylnego.  

Coraz częściej decydujemy się na naukę online z zupełnie innych powodów. Oszczędność czasu, który należałoby przeznaczyć na dojazdy, elastyczny harmonogram zajęć czy komfort uczenia się dosłownie z każdego miejsca na Ziemi – to tylko niektóre z korzyści płynące z nauki za pośrednictwem internetu. 
Jednak to co dla niektórych stanowi zaletę, dla innych okazuje się być niedogodnością. Jeśli Ty także stoisz przed dylematem, którą formę nauki wybrać, ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Poznaj zalety i wady internetowych kursów językowych.

internetowy-kurs-online-angielski-niemiecki

Kursy językowe online dla dorosłych – zalety

E-learning, czyli nauka online staje się coraz popularniejsza, a co za tym idzie – oferta jest naprawdę ogromna. W dobie internetu właściwie każdy może opracować własny kurs, co oczywiście niesie ze sobą ryzyko, że szkolenie okaże się edukacyjną klapą. Dlatego mamy nadzieję, że nie będziesz mieć nam za złe, jeśli omówimy pozytywne strony nauki języków online opierając się także na tym, jak wyglądają takie kursy internetowe w naszej szkole językowej. Okej? W takim razie zaczynamy.

 1. Taki kurs jest pełnowartościowy. Zakres programu jest taki sam, jak na kursie stacjonarnym. Do wyboru masz kurs online z języka niemieckiego lub angielskiego. W trakcie zajęć skupiamy się na rozwijaniu wszystkich czterech umiejętności językowych (słuchanie, mówienie, pisanie, czytanie). Jedyna różnica jest taka, że szkolenie jest realizowane za pośrednictwem internetu. 
 2. Uczysz się pod okiem doświadczonego nauczyciela. Masz zajęcia na żywo z lektorem lub native speakerem, który na bieżąco może poprawiać Twoje błędy, tłumaczyć niejasności, sprawdzać postępy.  
 3. Nasze kursy online to przede wszystkim konwersacje. Ponieważ rozmowa to najlepszy sposób, aby nauczyć się języka obcego. 
 4. Elastyczny harmonogram. Uczysz się wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. Możesz dopasować grafik zajęć do swoich potrzeb. Nasze zajęcia odbywają się rano, po południu lub wieczorem.
 5. Nie marnujesz czasu na dojazdy i stanie w korkach. Możesz też wziąć udział w naszym kursie, chociaż mieszkasz na drugim końcu Polski. 
 6. Uczysz się tak jak Ci wygodnie i na luzie – leżąc na kanapie w ulubionych dresach lub siedząc na kocu w parku. U nas nie ma sztywnych zasad, liczy się efekt. 
 7. Kurs online jest realizowany w małej grupie. Dzięki temu, że nauka odbywa się w niewielkich, 4-6 osobowych grupach, lektor może poświęcić każdemu uczestnikowi czas i dopasować program do indywidualnych potrzeb kursantów. Ponadto ucząc się z innymi osobami, masz dodatkową motywację do nauki.
 8. Poziom zaawansowania kursu jest dopasowany do Twoich umiejętności, dzięki czemu nie będziesz czuć się zniechęcony/a, że np. nie nadążasz za resztą uczestników i odwrotnie – że nudzisz się, ponieważ realizowany materiał jest dla Ciebie za łatwy. Uczymy bez podręczników. Wszystkie materiały otrzymujesz od nas w formie elektronicznej. Możesz je pobrać na dysk lub zapisać w chmurze, dzięki czemu zawsze masz je pod ręką.

Kursy językowe online dla dorosłych – wady

W porządku, wiesz już dlaczego warto zapisać się na językowy kurs online. Żeby jednak nie posądzić nas o stronniczość, zastanówmy się, jakie są negatywne strony e-learningu. A tych tak naprawdę jest niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nasze kursy internetowe różnią się jedynie formą zajęć. Co jednak warto wiedzieć?

 1. Trzeba sobie zapewnić odpowiednie warunki do nauki – a więc ciszę i spokój, co czasem, gdy np. mamy głośnych domowników lub sąsiada, który notorycznie przeprowadza remonty, jest zwyczajnie trudne.
 2. Niekiedy zawodzi technologia. Jeśli Twój internet jest wolny, a sprzęt przestarzały, może się okazać, że transmisja z zajęć będzie się zacinać albo komputer odmówi posłuszeństwa. Warto jednak wziąć pod uwagę, że podczas zajęć nie korzystamy z zaawansowanego oprogramowania rodem z NASA, więc tak naprawdę do nauki wystarczy Ci telefon (aczkolwiek są ćwiczenia, które wygodniej jest robić na komputerze). 
 3. Niektórzy po prostu nie potrafią uczyć się w ten sposób. Nie będziemy ukrywać, że nauka za pośrednictwem internetu nie sprawdzi się u każdego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować.

Jeśli nie jesteś pewny/pewna, czy kurs językowy online jest odpowiedni dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i pokażemy jak wygląda takie szkolenie “od środka”.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.