Najlepsze filmy po angielsku na Dzień Matki | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Najlepsze filmy po angielsku na Dzień Matki

Najlepsze filmy po angielsku na Dzień Matki

To ona z zapartym tchem obserwuje nasze pierwsze kroki, służy radą, odpowiada za doskonały rosół na niedzielnym stole. Postać mamy wzbudza w nas zasłużony latami troski, śmiechu, łez wzruszenia, smutku i radości autorytet. Więź matki z dzieckiem to jedyna taka na świecie zależność, która w każdym człowieku wzbudza często skrajne i niezwykle silne emocje. 26 maja to wyjątkowa data dla wszystkich mam oraz dzieci, obchodzimy tego dnia bowiem ich święto. Czas przygotować listę zakupów, konieczną do wykonania tradycyjnych naleśników, zaplanować spacer w celu zebrania kwiatów na pobliskiej łące, przygotować się do spędzenia wyjątkowego popołudnia z całą rodziną – każdy z nas szuka indywidualnych sposobów na spędzenie Dnia Matki. Postać silnej mamy to także motyw przewodni wielu wytworów kultury, w tym teatru, książki, czy kina. Z tego też powodu przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów na Dzień Matki, które przy okazji wesprą naszą naukę języka angielskiego. 

Prezent na Dzień Mamy

Wraz ze zbliżającym się Dniem Matki w głowie wszystkich dzieci pojawia się pytanie – jaki prezent kupić? Obok najpopularniejszych klasycznych upominków takich jak bukiet ulubionych kwiatów, czekoladowa bombonierka czy biżuteria pojawiają się zmodernizowane opcje w postaci kuponów na masaż, wizyty w SPA oraz innych uwielbianych przez mamy relaksujących aktywności. Pamiętajmy jednak, że nawet najdroższy prezent nie zastąpi czasu spędzonego wspólnie. Proponujemy aby tego dnia zabrać więc mamę na lunch do włoskiej knajpki, zaskoczyć ją wizytą w rodzinnym mieście, lub dłuższą rozmową wideo w sytuacji pobytu za granicą. Jedyną wartością, której nie da się kupić bowiem za żadne pieniądze jest czas. 

Jakie filmy są najlepsze do nauki języka angielskiego?

Osobom zapracowanym lub po prostu cierpiącym na brak czasu spodoba się nasza propozycja spędzenia popołudnia wraz z mamą, która jest połączeniem walorów rozrywkowych i edukacyjnych. Chcemy zauważyć także, iż mamy coraz częściej decydują się na podszkolenie swoich umiejętności językowych, może warto więc w ramach prezentu spełnić ich marzenie oraz podarować im kurs językowy online? Dzięki trybie zajęć zdalnych nawet najbardziej zabiegane rodzicielki znajdą chwilę dla samorozwoju. W lekcjach mogą uczestniczyć z każdego zakątka świata, bez znaczenia czy jest to auto, które ugrzęzło w popołudniowym korku, a może biznesowa wycieczka do Barcelony. Idealnym uzupełnieniem kursów językowych dla dzieci oraz dorosłych jest oglądanie seriali oraz filmów w języku obcym. Dzięki nim nie tylko osłuchujemy się z obcym akcentem, ale łatwiej zapamiętujemy charakterystyczne zwroty bohaterów i mamy okazję poznać użycie języka w codziennych sytuacjach. 

5 najlepszych filmów z motywem mamy 

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, przygotowaliśmy 5 propozycji filmów do obejrzenie właśnie z mamą o… mamach! 

1.Mamma Mia
Klasyczna propozycja dla wszystkich fanów musicali oraz hitów ponadczasowego zespołu ABBA. Wartka akcja, świetna obsada aktorska i Meryl Streep w roli matki, która nie do końca twardo stąpa po ziemi. A jeśli filmowych emocji będzie dla nas za mało, to z łatwością możemy sięgnąć po kontynuację serii – Mamma Mia: here we go again!

2. Jak urodzić i nie zwariować
Komedia romantyczna, która po swojej premierze w 2021 roku pobiła rekordy kinowej frekwencji. Film opowiadający historię pięciu zupełnie różnych od siebie par oraz ich rodzinnych perypetii. Jedno jest pewne – każdy z nas po obejrzeniu tej pozycji filmowej, odnajdzie wzorce znanych mu zachować u poszczególnych bohaterów produkcji. 

3. Mama strajkuje
To niezwykle lekki film familijny, idealny do obejrzenia w gronie całej rodziny. Zapracowana mama, po latach codziennego przygotowywania śniadań, odwożenia dzieci do szkoły i na treningi pewnego dnia mówi – STOP! Sami musicie zobaczyć do czego doprowadził ten niespodziewany mamowy strajk.
PS Ta produkcja może doprowadzić nawet do zmian przyzwyczajeń dzielenia obowiązków w domu, dlatego to nasz absolutny must-have!

4. Dzień na tak
To kolejna bardzo rodzinna produkcja, opowiadająca historię czteroosobowej rodziny, w której rodzice pewnego dnia postanawiają na każde pytanie swoich dzieci odpowiadać twierdząco. Jak sami możemy się jednak domyślić decyzja ta mogła okazać się dla nich zgubna…

5. Małe kobietki 
Niezwykła ekranizacja powieści Louisy May Alcott to wzruszająca, romantyczna opowieść o losie matki oraz jej córek. Film przedstawia nie tylko niezwykłą więź rodzicielską, ale ogromną wagę kontaktu pomiędzy rodzeństwem. Jeśli chcemy przekonać do tej pozycji całą rodzinę wystarczy cichutko wspomnieć, iż w rolę Teodora wcielił się sam Timothee Chalamet!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.