Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci - jak je wybrać? Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci – dlaczego warto zapisać na nie malucha?

Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci – dlaczego warto zapisać na nie malucha?

wakacyjne-warsztaty-językowe-dla-dzieci-wrocław

Zbliżają się wakacje i wielu rodziców szuka pomysłów na lato. Czy wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci to opcja, którą warto wypróbować? Na co zwracać uwagę, wybierając zajęcia dla najmłodszych?

Dla dzieci wakacje mają szczególne znaczenie, z czego doskonale zdają sobie sprawę rodzice. Chcą zapewnić swoim dzieciom atrakcje, które sprawią, że każde wakacje będą przygodą, którą zapamiętają na całe życie. Tylko jak to zrobić, gdy sami musimy pracować, a nasz urlop trwa tylko 2 tygodnie, podczas gdy przerwa szkolna wynosi 3 miesiące?

Przecież nie zostawimy dziecka na 8 godzin samego w domu. Pomocna bywa rodzina – np. wakacje na wsi z dziadkami. Ale nie wszyscy mają w rodzinie babcię, która mogłaby na tak długi czas zająć się wnukami. Pytanie też – czy babcia jest w stanie zapewnić atrakcje, które faktycznie zainteresują nasze pociechy? Nie zawsze chodzi o chęci, często nasze mamy pracują zawodowo do późnego wieku. A czasem jest tak, że zdrowie nie pozwala im na aktywność niezbędną podczas opieki nad dziećmi.

wakacyjne-warsztaty-językowe-dla-dzieci-wrocław-gerelis-summer-camp
Jedyne takie wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci we Wrocławiu – legendarne Summer Camp! Sprawdź nasz plan na niezapomniane wakacje, 🙂

Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Coraz bardziej popularnie stają się różnego rodzaju wakacyjne warsztaty dla dzieci. Jest to rozwiązanie dla tych rodziców, którym zależy na zapewnieniu dziecku świetnej zabawy połączonej z edukacją. Takie warsztaty są świetną alternatywą dla korepetycji lub zajęć dodatkowych w postaci szkoły językowej. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy – nasze dzieci czekały na wakacje cały rok i chcą odpocząć od siedzenia w ławce i wkuwania. Szkoła w wakacje to zakazane pojęcie :). 

Dzieci pragną spotkań z rówieśnikami, nowych przygód, ciekawych wycieczek w gronie przyjaciół, nawiązywania nowych znajomości. To są rzeczy, które pamiętamy z wakacji gdy sami byliśmy dziećmi i wiemy, że to są właśnie te najpiękniejsze chwile, które wzbogacają nas na całe życie. Dzięki warsztatom językowym zapewnimy naszym dzieciom niezapomniane wspomnienia, będziemy mieli pewność, że wspaniale spędzają czas, a my możemy w spokoju popracować, czekając na nasz urlop, który spędzimy już w kompletnym rodzinnym gronie. Bez wyrzutów sumienia, zadowoleni. 

Czy jest coś piękniejszego niż opowieści o niezwykłych przygodach, których wysłuchamy po powrocie z pracy? Czy jest coś bardziej podnoszącego na duchu niż dziecko, które kładąc się do snu, nie może doczekać się następnego dnia przygód?

Wakacje i nauka języka – idealne połączenie (tylko nie mówcie o tym dzieciom! ;))

Doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie ma znajomość języka obcego we współczesnym świecie. Umiejętność ta jest niezbędna w pracy, ale także w prywatnym życiu. Bez niego nie wyobrażamy sobie zagranicznych wyjazdów, międzynarodowych konferencji w dużych, wartościowych firmach. Dla naszych dzieci tak jak i dla dorosłych jest to wiedza, która otwiera wiele drzwi i daje mnóstwo możliwości. To nowe znajomości, swoboda na zagranicznych wyjazdach, która buduje pewność siebie i otwartość na drugiego człowieka. 

Są to cechy, które najlepiej kształtują się w młodzieńczym wieku. Jest on idealnym czasem na rozpoczęcie nauki języka, który jest narzędziem komunikacji międzyludzkich. Kompetencje w tym obszarze wzbogacają relacje, a z kolei ciekawe relacje w dziecięcym wieku to podwalina bardzo ważnych cech w dorosłym życiu, takich jak pewność siebie, odwaga, umiejętność radzenia sobie z emocjami. Tego nie nauczy żadna szkoła, to dziecko wykształci samo w toku rozwoju i obcowania z rówieśnikami. To dlatego wakacje jako czas budowania relacji są idealną okazją do nauki języka obcego.

Tak się bawiliśmy na prawdziwym rancho w 2020 roku!

Bezpieczne wakacje – to jest najważniejsze!

Wakacje i przygoda to jedno, ale bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Zwłaszcza w obecnych czasach. Na szczęście nie musisz się o to martwić, jeśli zdecydujesz się zapisać swoją pociechę na nasze bajeczne Summer Camp, czyli wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci prowadzone przez lektorów i native speakrów. Mamy wypracowane sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego. Regularna dezynfekcja, dbanie o higienę, wietrzenie sal i zabawy na świeżym powietrzu – to u nas powszechnie stosowane metody, dzięki którym możesz spać spokojnie.

A co z wyżywieniem? Twoje dziecko nie jada mięsa? A może ma nietolerancje laktozy? W dzisiejszych czasach to żaden problem. Wystarczy, że zgłosisz nam preferencje żywieniowe swojego dziecka, a będziesz mieć pewność, że nawet największy niejadek znajdzie coś pysznego dla siebie. Zwłaszcza gdy będzie miał okazję sam przygotować posiłek. Gotowanie to coś, co dzieci uwielbiają – u nas tego typu zajęcia to obowiązkowa pozycja w harmonogramie. 

Wakacyjne warsztaty językowe dla dzieci? Oto Summer Camp!

Wakacje to czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Letnie chwile mijają szybko, więc warto je wykorzystać jak najlepiej, aby móc co wspominać przez resztę roku- szczególnie przez chłodniejsze miesiące. 

W dzisiejszym zabieganym świecie ciągle brakuje nam czasu na pielęgnowanie relacji. Spontaniczne chwile pełne beztroski i śmiechu są tak rzadkie, że pamiętamy je chyba tylko z dzieciństwa.  Na szczęście możemy zadbać o nasze dzieci, i zapewnić im piękne chwile wzbogacając ich wiedzę i umiejętności. Aby po wakacjach mogły powrócić do szkół spełnione i szczęśliwe. A przy okazji zaskoczyć nauczycieli lepszymi umiejętnościami językowymi. 

Właśnie takie wrażenia i atrakcje czekają wszystkich uczestników wakacyjnych warsztatów językowych Summer Camp, które organizujemy od przeszło lat. Setki zadowolonych uczestników, masa dobrych wspomnień i kilkadziesiąt różnych miejsc, które do tej pory odwiedziliśmy – to tylko niektóre z argumentów, które przemawiają za tym, że warto zapisać dziecko na nasze zajęcia. Zresztą przekonaj się sam/sama – sprawdź plan tegorocznej edycji Summer Camp.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.