Home » Aktualności » 5 powodów, dlaczego powinieneś zmienić szkołę językową

5 powodów, dlaczego powinieneś zmienić szkołę językową

Narastająca frustracja, spowodowana brakiem widocznych rezultatów nauki, godziny poświęcone na stanie w korkach w desperackiej próbie dotarcia o czasie na popołudniowe zajęcia to tylko niektóre z powodów, często motywujących nas do odłożenia nauki języka “na jutro”, “na później|”… tylko co kiedy to “później” nie nastąpi już nigdy? Dzisiaj porozmawiamy o tym jak rozpoznawać znaki, jakie daje nam los kiedy nadchodzi właściwa chwila na zmianę dotychczasowej szkoły językowej. Czy istnieje więc jedna odpowiedź na odwieczne pytanie – która szkoła językowa jest najlepsza? 

Nie odkładaj na potem 

Z doświadczenia wiemy, iż odkładanie czegoś na potem w 80% kończy się odłożeniem danej czynności znacznie dalej w linii czasowej niż tylko na rok czy dwa. W wielu przypadkach jedna chwila “zawahania” może zaważyć na całkowitym powodzeniu lub nie danego przedsięwzięcia. Wiele osób powtarza, że zawsze najtrudniejsze są pierwsze kroki – my na przekór tej zasadzie wierzymy, iż wytrwanie w danym wyzwaniu jest znacznie trudniejsze niż samo podjęcie decyzji. 

Kiedy szkoła jest problemem?

Jeśli dokonaliśmy wyboru odpowiedniej dla nas szkoły językowej, pytanie to nie powinno nigdy zakiełkować w naszej głowie. Często jednak mimowolnie, dzięki sile ludzkiej wyobraźni, nasze umysły wędrują tam gdzie niekoniecznie chcielibyśmy je skierować. A szczególnie nie w stronę krytyki kursu językowego, za którego zapłaciliśmy przecież niemałe pieniądze. Kiedy szkoła jest problemem – to znak, aby przeprowadzić skuteczną ewakuację. 

Skuteczne poszukiwania 

Przytłoczeni ilością napływających ofert często stawiamy zgubny osąd na pytanie która szkoła językowa jest najlepsza. Sama definicja tego pojęcia może przysporzyć nam niemałych kłopotów. Słowo “najlepszy” bowiem jest względne, a jego znaczenie w oczach poszczególnych jednostek może się różnić. Przykładowemu kursantowi A, któremu  najbardziej zależy na tym jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego, najlepszy będzie wydawał się kurs intensywny zakończony certyfikatem, a w tym samym czasie przykładowy kursant B obciążony blokadą językową za swój złoty Graal uzna zajęcia z native speakerem. Różnica w ich oczekiwaniach jest ogromna – prawda? Właśnie dlatego określenie naszych wymagań względem danego kursu jest jedynym skutecznym sposobem na uniknięcie zapisu do szkoły językowej, przeznaczonej dla nas. 

5 powodów dlaczego powinieneś zmienić szkołę językową

Nie sprawdziłeś opinii Google

Chociaż przyznajemy to niechętnie, to właśnie opinie Google są najpotężniejszym w Internecie wyznacznikiem smaku i dobrej jakości. Przed wybraniem szkoły językowej dla nas, powinniśmy skrupulatnie zapoznać z opiniami na jej temat. Pamiętajmy jednak aby wszystko co czytamy ponownie zweryfikować i nie dać się nabrać internetowym psotnikom, złośliwym trollom czy zazdrosnej konkurencji. 

Zauważasz brak chęci do uczestnictwa w zajęciach 

Jeśli na myśl o kolejnych zajęciach robi nam się niedobrze, a na sam dźwięk głosu nauczyciela przechodzą nas ciarki – to znak, że powinniśmy jak najszybciej zmienić formę dotychczasowej nauki. Kurs językowy to zajęcie dodatkowe, które powinno dawać nam nie tylko efekty, ale także sprawiać choćby najmniejszą przyjemność. 

Brak efektów 

Nie oceniaj książki po okładce – pamiętajmy, że zauważalne efekty naszej nauki zaobserwujemy dopiero po czasie, zakładając iż do sprawy tym razem udało nam się podejść “na serio”. Jeśli jednak swój własny wkład oceniamy na pięć, a trzy lata zajęć nie pomogły nam w przeskoczeniu żadnego poziomu to także znak, że nawet pomimo świetnego nauczyciela i miłej atmosfery, nadszedł czas na zmiany. 

Nieodpowiednia forma zajęć

Błędne kalkulacje, rosnący koszt paliwa, godziny spędzone w korkach… często to nie forma zajęć czy uzyskiwane efekty są powodem do zmiany szkoły językowej. Jak wspominaliśmy wcześniej sam kurs językowy powinien być dla nas przyjemnością, dlatego jego odpowiednia forma to czynnik więcej niż kluczowy. Intensywne kursy językowe online mogą okazać się idealnym substytutem tradycyjnych zajęć w klasie – przeznaczonym dla zapracowanych, cierpiących na chroniczny brak czasu, lub tych, którzy po prostu wolą zostać w domu. 

“Nie lubię mojego nauczyciela”

Oczywiście sympatia, którą darzymy wszelkie autorytety nie może stanowić powodu, zmuszającego nas do rezygnacji. Jeśli jednak sprawy przyjmą poważniejszy obrót lub po prostu maniera nauczyciela, który charakteryzuje się cechą dla nas nieakceptowalną – warto zastanowić się nad zmianą nauczyciela, grupy bądź w ostateczności szkoły językowej. Pamiętajmy, iż wszystkie dziecięce marzenia o dorosłości stały się rzeczywistością, która wcale nie przypomina bajki. Korzystajmy jednak w pełni z tych uroków, jakie nie były w naszym zasięgu, gdy matematyczka w gimnazjum notorycznie mlaskała czy nerwowo stukała paznokciami o ławę. 

Wszyscy poszukujący intensywnych kursów językowych z native speakerami ukojenie znajdą we wrocławskiej szkole językowej Gerelis, oferującej zarówno tradycyjne kursy języka angielskiego i niemieckiego jak i te w formie online. Sprawdź ofertę na nadchodzący sezon już dziś! 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.