6 najlepszych piosenek do nauki języka angielskiego | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » 6 najlepszych piosenek do nauki języka angielskiego

6 najlepszych piosenek do nauki języka angielskiego

6 najlepszych piosenek do nauki języka angielskiego6 najlepszych piosenek do nauki języka angielskiego

Po wielu miesiącach odkładania “na jutro”, sięgasz po zakurzony już podręcznik do nauki angielskiej gramatyki i pełen zapału zdmuchujesz z niego miesięczne warstwy, gromadzących się na nim roztoczy. Otwierasz pierwszy rozdział i z zaciekawieniem wertujesz kolejne strony. Przestarzałe ćwiczenia czy historie rodem z hiszpańskiej telenoweli nie są Ci straszne. Prędkością nie dorównałby ci sam Sobiesław Zasada, aż tu nagle… budzi Cię znienawidzony dźwięk porannego budzika. Gładka nauka angielskiego nie należy do najłatwiejszych, ale co jeśli powiemy Ci, iż z naszą pomocą każdy kolejny egzamin zdasz po prostu śpiewająco? 

Ucz się angielskiego w rytm Beyonce!

Nauka języka angielskiego już dawno przestała być nudna. Przestarzałe podręczniki, oparte na dwudziestoletnich materiałach lata temu odeszły do lamusa. A niedawna pandemia jedynie wspomogła procesy modernizacji systemu edukacji – zarówno tej stacjonarnej, jak i online. Już nie raz wspominaliśmy o nauce z ulubionych filmów, seriali, ale dziś chcemy zaprezentować kolejną, bardziej rozrywkową EDU formę na podstawie ulubionych piosenek.

Muzyka otacza nas na co dzień niemalże 24/h na dobę. Docierające do nas zewsząd bodźce mogą jednak zgubić w się miejskim szumie. To co, jednak zawsze wybrzmiewa w głowie głośno, a czasem niczym reklama Media Expert z Eweliną Lisowską nie chce jej opuścić to właśnie piosenki. Angielskich piosenek do nauki języka jest wiele, a nic nie stoi na przeszkodzie aby w tej formie nauki wziął udział nasz ulubiony artysta lub artystka. Do największych zalet nauki angielskiego właśnie z piosenek należy możliwość wykonywania tej czynności z każdego miejsca i tak naprawdę w każdej chwili. Stojąc w korku lub na czerwonym świetle z łatwością zanucimy fragment Diamonds Rihanny, który na stałe wgryzł się w nasz core mózgowy. 

Nauka angielskiego z piosenek

Omawiana metoda, stosowana jest już w edukacji najmłodszych – nie bez powodu większość przyswajanej przez maluchy wiedzy w przedszkolach stanowi właśnie formę chwytliwej rymowanki czy krótkiej piosenki. Skoczna melodia oraz rymy nie tylko ułatwiają zapamiętywanie, ale także pozwalają na chwilę oderwania i beztroskiej rozrywki. 
Piosenki do nauki języka angielskiego możemy z łatwością wyszukać w Internecie lub jeśli większą ilość czasu spędzamy w aucie, posiłkować się aktualną listą radiowych przebojów. Poniżej przedstawiamy nasze typy, które dzięki swojej strukturze i zawartości okażą się idealnym startem dla każdego językowego wokalisty. 

Rihanna “Diamonds”

Tego kultowego już dla muzyki pop numeru nie mogło zabraknąć w naszym muzycznym rankingu. Dzięki niemu nie tylko z pewnością zapamiętamy jak błyszczeć za granicą, ale poznamy kilka extra wyrażeļ, które mogą nam się przydać w praktyce. 

Pharrell Williams “Happy”

Nasz drugi wybór oparty jest na niezwyciężonej dotąd przez nikogo chęci do tańca i śpiewu, kiedy pierwsze sekundy utwory wybrzmiewają do atmosfery. Chyba chcemy być happy? 

Bruno Mars “Lazy Song”
Idealny oraz niezwykle chwytliwy kawałek dla wszystkich leniuszków i fanów kanapowego leżingu. Oprócz jedynej właściwej drogi życia z tej piosenki poznamy także kilka przydatnych angielskich zwrotów (może niekoniecznie biznesowych).

Adele “Hello”

Piosenka, którą można kochać albo nienawidzić, powstała przed laty aby skutecznie wspierać nastolatki po pierwszym zerwaniu lub ukoić zszargane nerwy niejednego rodzica. 

Beyonce “If I were a boy”
Piosenka, która nie tylko doprowadzi nas do słonych łez, ale także przybliży do conditionals, czyli angielskich trybów warunkowych. Nasza rada? W kwestii Queen B najlepiej nauczyć się wszystkich piosenek ze wszystkich jej płyt! 

Gotye “Somebody that I used to know”
Jeden z niewielu utworów, który pozwoli nam na szybkie opanowanie zaprzeszłego czasu past perfect. A wśród jego entuzjastów chodzą także słuchy, ich wkradł się on w stały program testów poziomujących na kursy językowe we wrocławskiej szkole Gerelis. 

Nauka angielskiego z piosenek należy do jednych z przyjemniejszych metod edukacji językowej. Do jej zalet oprócz łatwej możliwości rozszerzania naszej angielskiej nomenklatury należy fakt, iż jest to rodzaj nauki, który po prostu nie nudzi. A kiedy następnym razem na egzaminie zabraknie Ci słów – po prostu zanuć jeden z najnowszych hitów radiowej 20! 
W wyborze odpowiednich piosenek do nauki języka angielskiego możemy liczyć na wsparcie wysoce wykwalifikowanej kadry native speakerów szkoły językowej Gerelis, na której kursy stacjonarne, jak i online zapisy wciąż trwają. To jak? Don’t worry, be happy?

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.