Angielski dla dzieci w szkole językowej | Gerelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Angielski dla dzieci. Dlaczego warto zapisać je do szkoły językowej?

Angielski dla dzieci. Dlaczego warto zapisać je do szkoły językowej?

angielski-dla-dzieci-wroclaw-szkola-jezykowa

Angielski dla dzieci? Świetny pomysł! Umysł malucha jest chłonny niczym gąbka. Stąd nauka nowych rzeczy przychodzi mu z większą łatwością i szybkością niż u dorosłych. A w połączeniu z różnymi aktywnościami (takimi jak np. malowanie), może – i powinna! – być źródłem dobrej zabawy. Dlatego to najlepszy czas, żeby zadbać o jego edukację i zapewnić mu lepszy start w dorosłe życie. 

Jak jednak to zrobić, aby nie zabierać mu dzieciństwa? Wybrać szkołę językową dla dzieci, która stosuje takie metody, że edukacja jest przyjemnym doświadczeniem, a nie przymusem. Jak w takim razie powinna wyglądać nauka angielskiego dla dzieci w szkole językowej? I dlaczego warto je zapisać właśnie do nas? 😉

Szkoła językowa dla dzieci – poznaj nasz przepis na efektywną i przyjemną naukę angielskiego

Zapisując dziecko do naszej szkoły językowej zapewniasz mu nie tylko efektywną naukę na wysokim poziomie, lecz także zaspokajasz jego podstawowe potrzeby. Zabawa, kontakt z rówieśnikami, budowanie poczucia własnej wartości, umiejętność wyrażania siebie czy poszerzanie horyzontów – to wszystko wpływa na wielostronny rozwój Twojego dziecka. 

Zajęcia angielskiego w GERelis są prowadzone wyłącznie w języku obcym przez native speakerów, co pomaga dzieciom w sposób naturalny zanurzyć się w języku. Nasze spotkania kształtują także dobre nawyki – uczą systematyczności, pracy zespołowej, samodzielności itd. Bez stresu, bez nudy i bez szkolnej rutyny – o czym zresztą przekonasz się za chwilę, czytając dalej ten wpis. 🙂

Angielski dla dzieci: jak wygląda nauka we wrocławskiej szkole GERelis? 

☑ Zajęcia w małych grupach

Nauka angielskiego w grupie sprawia, że dzieci rozwijają umiejętności komunikacyjne i społeczne, zaspokajają potrzebę kontaktu z rówieśnikami, nawiązują nowe przyjaźnie. Ponadto dzięki temu, że zajęcia są realizowane w małych grupach (maksymalnie 4-6 osobowych), native speakerzy każdemu dziecku poświęcają tyle samo czasu i uwagi, więc nawet najbardziej nieśmiałe dzieci z chęcią zaczynają mówić. 

☑ Bajeczna przestrzeń

Nauka od najmłodszych lat nie powinna kojarzyć się dziecku z nudą, wkuwaniem słówek i siedzeniem w ławce – to po prostu zniechęca! Dlatego u nas nie ma typowych szkolnych klas. Zamiast tego dzieci przebywają w magicznych wnętrzach, które działają na wyobraźnię, pobudzają kreatywność, a także sprawiają, że dziecko czuje się swobodnie i z przyjemnością uczestniczy w naszych spotkaniach.

☑ Każdy tydzień to inna przygoda!

Co tydzień prowadzimy inne, ciekawe spotkania tematyczne, np. Akademia kucharza, Piraci i piratki czy Księżniczki i rycerze. Dzieci biorą udział w zajęciach ruchowych, artystycznych, teatralnych czy kulinarnych. W trakcie spotkań realizujemy różne aktywności, np. śpiewamy piosenki, odgrywamy scenki, gramy w gry planszowe, rozwiązujemy zagadki, przygotowujemy pizzę itd. 

To pomaga dziecku rozwinąć wszystkie cztery podstawowe umiejętności językowe, a więc mówienie, rozumienie, pisanie i słuchanie. Na przykład odgrywanie ról ułatwia naukę nowego słownictwa i pozwala dzieciom zrozumieć zasady gramatyczne w sposób całkowicie naturalny. A do tego jest przy tym masa frajdy, arrrr!

☑ Towarzystwo szkolnych zwierzaków

Kto nas zna, ten wie, że szkoła językowa Gerelis to z pewnością jedyna taka szkoła językowa dla dzieci we Wrocławiu. Zajęcia odbywają się w towarzystwie naszych małych przyjaciół. Ma to korzystny wpływ na samopoczucie dzieci – działa na nie uspokajająco, zwiększa także pewność siebie. Kontakt ze zwierzakami uczy je także odpowiedzialności. A poza tym maluchy je po prostu uwielbiają! 

☑ Kontakt z żywym językiem

Nauka w szkole językowej GERelis opiera się na konwersacjach. Nie korzystamy z podręczników, za to dużo mówimy. Nasi native speakerzy komunikują się wyłącznie po angielsku, dzięki czemu dzieci osłuchują się z językiem i dosłownie zanurzają się w nim.   Dla dzieci to najbardziej naturalny sposób, by przyswoić język obcy. 

☑ Systematyczność

Nauka angielskiego jest skuteczna wtedy, gdy dziecko ma regularny kontakt z językiem – to jedna z zalet nauki w szkole językowej. Nie musisz jednak od razu zapisywać dziecka na zajęcia, które odbywają się pięć razy w tygodniu. To nawet nie jest wskazane. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić dziecku rozwijać umiejętności językowe w tempie dostosowanym do jego możliwości. Dlatego zajęcia odbywają się z częstotliwością, która  pozwala dzieciom podtrzymać kontakt z językiem angielskim i nie jest dla nich przytłaczająca. A skoro o tym mowa…

☑ Nauka angielskiego na poziomie

Nie ma chyba nic bardziej zniechęcającego w nauce niż zbyt wysoki poziom zajęć i opracowywanie zagadnień, które są zbyt trudne. I nasi native speakerzy doskonale o tym wiedzą. Wszystkie materiały, tematy i zadania są dobierane w sposób świadomy, adekwatnie do poziomu i wieku dzieci. Pozwala to stopniowo rozwijać umiejętności dziecka i sprawia, że maluchy są bardziej pewne siebie i zmotywowane do nauki.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze szkoły językowej dla dziecka?

Ważne jest też oczywiście to, czy dziecko lubi dane miejsce i czuje się w nim dobrze. Dlatego zanim zapiszesz swojego malucha do szkoły, warto najpierw umówić się na wizytę adaptacyjną. To świetny sposób, aby dziecko oswoiło się z nowym otoczeniem i samo określiło, czy mu dana szkoła odpowiada.

Dlatego zapraszamy na dni otwarte – przyjdź ze swoim dzieckiem, zobacz nasze bajkowe wnętrza i poznaj naszych małych przyjaciół. Umów się na wizytę: +48 500 448 262. Sprawdź, jak do nas trafić.

Angielski dla dzieci = dobry start w przyszłość

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że znajomość angielskiego to obecnie już standard. Przydaje się ona nie tylko w pracy, ułatwia podróżowanie czy też otwiera drzwi do międzynarodowych uczelni. To także sposób na poszerzanie horyzontów i poznawanie innych kultur. Zapewnij swojemu dziecku dobry start w przyszłość. Zapisz je na kurs angielskiego dla dzieci we Wrocławiu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.