Angielski dla firm we Wrocławiu. To nie tylko rozwój! | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Angielski dla firm: dlaczego warto inwestować w szkolenia językowe i jak je wybrać?

Angielski dla firm: dlaczego warto inwestować w szkolenia językowe i jak je wybrać?

angielski dla firm wrocław

Angielski dla firm to język międzynarodowego biznesu. Jego znajomość zwiększa potencjał pracowników, managerów i samego przedsiębiorstwa. Jednak coraz częściej pracodawcy decydują się na organizację szkoleń językowych także z innego powodu. Dlaczego warto uczyć pracowników angielskiego? Jak zmotywować ich do nauki i zapewnić im angażujące zajęcia? Po czym poznasz dobre szkolenie językowe dla biznesu?

Angielski dla firm, czyli dlaczego przedsiębiorcy decydują się na szkolenia językowe w firmie?

Pierwszym, dość oczywistym powodem dla którego pracodawcy chcą podnosić umiejętności językowe u swoich pracowników, to obecność stanowisk wymagających świetnej znajomości j. angielskiego. Zwiększenie biegłości językowej usprawnia m.in. komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, a także pozwala efektywniej wykorzystywać kompetencje pracowników we współpracy zagranicznej. Tyczy się to w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji o międzynarodowym charakterze. 

Innym argumentem który stoi za tym, by organizować szkolenia angielskiego, to możliwość rozwoju firmy poprzez ekspansję na rynki zagraniczne. Pracownicy, którzy potrafią biegle posługiwać się angielskim na poziomie komunikatywnym nie będą mieli problemu, aby przygotować anglojęzyczną ofertę, pozyskać nowych klientów czy reprezentować firmę za granicą. 

Trzecim czynnikiem jest finansowanie lub współfinansowanie kursów językowych w firmie jako formy benefitu pracowniczego, nagrody czy wyróżnienia. Szkolenia z angielskiego dla firm w takiej formie jest zresztą coraz popularniejszy, zwłaszcza w dużych miastach takich jak np. Wrocław. Dla potencjalnych pracowników to spora zachęta, aby wysłać swoje CV, a dla obecnych możliwość bezpłatnej (lub opłacanej za symboliczną kwotę) nauki zwiększa efektywność, zaangażowanie oraz przywiązanie do firmy. 

Czwartą korzyścią jest integracja zespołu. Uczestnictwo w językowym kursie grupowym może okazać się pomocne w budowaniu więzi pomiędzy pracownikami, ułatwia im wzajemne poznanie itd. Poza tym o wiele łatwiej jest tworzyć zgrany team, gdzie poziom umiejętności – w tym także językowych – poszczególnych osób nie odstaje za bardzo od reszty.   

angielski dla firm we wrocławiu
Angielski dla firm otwiera nowe możliwości i jest międzynarodowym językiem biznesu.

Co decyduje o skuteczności nauki angielskiego? Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę językową?

Angielski dla firm to dobra inwestycja. Jednak  to, czy nauka angielskiego w firmie idzie sprawnie, jest uwarunkowana w głównej mierze od motywacji i zaangażowania samych pracowników, a te z kolei mogą być większe lub mniejsze w zależności od tego czy szkolenie językowe spełnia ich oczekiwania, jest satysfakcjonujące oraz ciekawe. Jak w takim razie powinien wyglądać taki angielski dla firm w praktyce? Co warto brać pod uwagę szukając odpowiedniej szkoły językowej?

Zajęcia praktyczne przede wszystkim!

W zdecydowanej większości przypadków kursanci chcą uczyć się praktycznych umiejętności – tego, jak np. napisać maila, przygotować ofertę, poprowadzić prezentację czy zamówić pokój hotelowy na wyjeździe zagranicznym. Wałkowanie reguł gramatycznych na pewno im w tym nie pomoże, za to konwersacje zdecydowanie tak! Dlatego tak ważne jest, aby kurs by tematyka spotkań i forma kursu była dostosowana do preferencji i celu, jaki chcą osiągnąć kursanci.

Angielski z native speakers

Nikt lepiej nie nauczy Twoich pracowników, jak posługiwać się angielskim w firmie i w kontaktach biznesowych, niż rodowity mieszkaniec kraju anglojęzycznego. Nauka z native speakers pozwoli im także osłuchać się z właściwym akcentem, a fakt, że tacy lektorzy nie znają polskiego, jeszcze lepiej zmotywuje do mówienia po angielsku.

Lista obecności i dziennik postępów 

Istotnym motywatorem jest także frekwencja na zajęciach. W tym celu warto szukać szkoły, która prowadzi dziennik obecności i postępów swoich kursantów. W ten sposób możesz sprawdzić, czy pracownicy przychodzą regularnie na zajęcia i zweryfikujesz rezultaty ich nauki.

Możliwość nauki online w czasie rzeczywistym

Twoi pracownicy są rozproszeni po całej Polsce a może wolą uczyć się z domu? W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za szkoleniami internetowymi. Ale uwaga – na rynku istnieje szeroki wybór biznesowych kursów angielskiego online, ale tylko nieliczne z nich są prowadzone na żywo.

Angielski dla firm we Wrocławiu? Mamy propozycję…

To, jakie postępy w nauce będą mieli Twoi pracownicy zależy w głównej mierze od nich samych, jednak ogromne znaczenie ma tu także forma nauki, dostosowany program czy atmosfera zajęć. Stąd tak istotne jest, aby zapewnić pracownikom odpowiedni kurs. Dlatego mamy dla Ciebie propozycję – przedstaw nam potrzeby swoje i swoich pracowników, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Sprawdź, jaką dajemy Ci gwarancję: angielski dla firm we Wrocławiu.

Dlaczego nasza szkoła językowa to dobry wybór?

  • Oferujemy kursy językowe dla firm z j. angielskiego i niemieckiego na każdym poziomie zaawansowania i z uwzględnieniem realnych potrzeb kadry i pracowników. Indywidualne lub w niewielkich, kilkuosobowych grupach, aby zapewnić jak najlepsze efekty każdemu uczestnikowi.
  • Nasze szkolenia są prowadzone przez lektorów i native speakers.Na zajęciach dużo rozmawiamy i aranżujemy dialogi odzwierciedlające prawdziwe sytuacje w biznesie.
  • Uczymy języków w sposób praktyczny, bez podręczników i szkolnych ławek. 
  • Nieoficjalna forma zajęć, elastyczność, dużo konwersacji, praca na autentycznych materiałach zamiast podręczników sprawiają, że pracownicy uczą się języka chętnie i efektywnie.
  • Umiejętności, które kursanci zdobywają w trakcie zajęć przekładają się na realne efekty w pracy. Twoi pracownicy dowiedzą się, w jaki sposób prowadzić korespondencję, rozmowy telefoniczne, poznają słownictwo i zwroty branżowe, przełamią barierę językową. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.