Dobra szkoła języka angielskiego. Po czym ją poznasz? - Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Dobra szkoła języka angielskiego. Po czym ją poznasz?

Dobra szkoła języka angielskiego. Po czym ją poznasz?

dobra szkoła angielskiego wrocław

Wpisujesz w wyszukiwarkę kilka zapytań – “dobra szkoła języka angielskiego”, “szkoła języków obcych Wrocław”, “kurs angielskiego dla dorosłych” – i co widzisz? Mnóstwo różnych adresów i ogłoszeń. W porządku… Tylko w jaki sposób teraz wybrać tę najlepszą ofertę? Po czym poznać, że dana szkoła językowa jest naprawdę ok? 

Bez obaw! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej szkoły języków obcych. 

Jak wybrać szkołę języka angielskiego? Zacznij od określenia swoich potrzeb

Kursy języka angielskiego cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – w końcu jest to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że angielski to obecnie taki must have. Skoro zdecydowałeś się na to, aby rozpocząć swoją przygodę z angielskim lub zależy Ci na tym, aby nieco podszkolić swoje umiejętności, warto na samym początku zastanowić się, w jakim celu chcesz to robić. To bardzo istotne. 

Niektórzy chcą przygotować się do egzaminu językowego. Inni potrzebują fachowej znajomości angielskiego w pracy. Jednak najczęściej chodzi o kwestie praktyczne. Wielu osobom zależy po prostu na tym, aby np. móc swobodnie mówić i rozmawiać, by przełamać barierę językową, żeby wyjechać na wycieczkę zagraniczną bez obaw, że nie będzie się potrafiło zamówić obiadu w restauracji. Czasem nawet nie trzeba mieć jakiegoś konkretnego powodu – chcemy mówić językiem Zjednoczonego Królestwa i basta! 🙂 

Sprawdź także: Kurs języka angielskiego – dlaczego warto się zapisać?

A żeby móc swobodnie komunikować się po angielsku, nie trzeba wkuwać regułek gramatycznych, uczyć się pisać oficjalnych listów czy czytać artykułów w The Daily Telegraph. Trzeba przede wszystkim rozmawiać. 

Jeśli właśnie to jest Twoim celem, to skupiaj się na szkołach językowych, które prowadzą kursy konwersacyjne z angielskiego. Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego dla biznesu, wybierz kursy dla firm lub kursy specjalistyczne – i tak dalej. 

Dobra szkoła angielskiego – czyli jaka?

W porządku, cel już masz określony, pora skupić się na wyborze odpowiedniej szkoły językowej. Oto kilka przydatnych wskazówek, które – mamy nadzieję – pomogą Ci w tym.

Praktyczna nauka angielskiego, a nie wkuwanie regułek 

Chyba nie ma nic gorszego niż zajęcia polegające na analizowaniu tabel gramatycznych i machinalnym powtarzaniu zwrotów. Angielski – zresztą jak każdy inny język – najlepiej wchodzi do głowy, gdy jest wykorzystywany w praktyce. Kontakt z żywą mową, konwersacje, odgrywanie scenek – właśnie na takie elementy powinieneś zwracać uwagę zapoznając się z programem zajęć. 

Zajęcia prowadzone przez native speakera 

Native speaker to lektor, który pochodzi zza granicy. Zajęcia z native speakerem są prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Dzięki temu nie będziesz mieć pokusy, by mówić na zajęciach po polsku, bo lektor zwyczajnie nie będzie Cię rozumieć. 😉 Poza tym to najlepszy sposób, aby osłuchać się z akcentem czy poznać język potoczny. 

Różnorodność metod 

W dobrej szkole językowej stosuje się różne techniki, które rozwijają poszczególne umiejętności językowe. Omijaj szerokim łukiem szkoły, które w swoim programie oferują “przerobienie” podręcznika i ćwiczeń. Raz że taka nauka jest po prostu nudna, dwa – nie nauczysz się w ten sposób mówić, będziesz za to wiedzieć, jak połączyć w pary przymiotniki przeciwstawne. 😉 

Nastawienie na potrzeby kursantów 

Dobra szkoła językowa jest dla kursantów, a nie odwrotnie. Jednak wciąż istnieje mnóstwo szkół, które stawiają na ilość, a nie na jakość. Niestety, przekłada się to na niski poziom nauczania i lekceważący stosunek do słuchaczy w momencie gdy umowa zostanie już podpisana. 

Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek, zwróć uwagę np. na to czy: 

  • zajęcia są prowadzone w małych grupach, 
  • masz możliwość wyboru godzin zajęć, 
  • możesz uczyć się stacjonarnie lub online, 
  • tematyka zajęć jest dobrana tak, aby była ciekawa dla słuchaczy, 
  • możesz rozłożyć płatności na raty.

Dzięki temu zorientujesz się, czy dana szkoła faktycznie dba o to, aby zapewnić kursantom najlepsze warunki nauki. Oczywiście dobrym pomysłem, będzie także zapoznanie się z opiniami na temat danego miejsca lub sprawdzenie lokalnych rankingów szkół. 

Wnętrza i lokalizacja 

Co tu dużo mówić, wygląd ma znaczenie. 😉 O wiele przyjemniej jest uczyć się w szkole językowej, która nie odstrasza swoim wyglądem, a sale są komfortowe. Istotne jest także położenie szkoły i dobra komunikacja – nie ma to oczywiście wpływu na jakość nauczania, jednak niewątpliwie jest istotne, ile czasu będziesz poświęcać na dojazdy.

Szkoła języków obcych GERerlis – dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Wybór odpowiedniej szkoły językowej należy oczywiście do Ciebie, jednak nie będziemy ukrywać, że nasza jest jedyna w swoim rodzaju. Dlaczego?

Przede wszystkim mamy oryginalne podejście do nauki języków. Na zajęciach w ogóle nie korzystamy z podręczników. Robimy za to warsztaty kulinarne, gramy w gry językowe, rozmawiamy na tematy, które są interesujące dla kursantów. 

Niepowtarzalna atmosfera zajęć – coś, czego nie znajdziesz nigdzie indziej. Oprócz tego, że w GERelis pracują sympatyczni lektorzy z pasją i poczuciem humoru, a na kursach możesz poznać interesujących ludzi, to poza tym po szkole przechadzają się także koty i psy, czasem wpadną na zajęcia. Oprócz nich mamy też innych rezydentów – rybki, króliki, myszoskoczki… 

Wszystkie sale są klimatyzowane i bajecznie urządzone. Szkoła mieści się w samym centrum Wrocławia – trafisz do nas bez problemu.  

Zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu szkół językowych we Wrocławiu. Przekonaj się dlaczego. Sprawdź opinie o naszej szkole.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.