Gospodarowanie własnym czasem – jak to robić? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Gospodarowanie własnym czasem – jak to robić?

Gospodarowanie własnym czasem – jak to robić?

Zatrzymaj się na chwilę i zastanów nad wszystkimi rzeczami, z których zrezygnowałeś tylko, dlatego, że zabrakło Ci na nie czasu. Przyspieszony rytm serca, gorączkowe przebieranie stopami, wstępujące na czoło nerwowe krople potu to oznaki, świadczące o tym, iż wziąłeś na swoje barki zdecydowanie więcej niż jesteś w stanie unieść. W wielu przypadkach jednak zjawisko “braku czasu” nie wynika często z samego nadmiaru obowiązków, a zwyczajnie ze złego rozplanowania dziennych aktywności czy innych życiowych zawirowań. Jak więc zaplanować ostatni kwartał 2022 roku, aby nie narzekać więcej na przysłowiowy “brak czasu”? 

Na co zazwyczaj brakuje nam czasu? 

Skutki ciągłego braku czasu odbijają się na wszystkich sferach życia człowieka:
– zawodowej;
– rodzinnej;
– intymnej. Zazwyczaj jednak biorąc pod uwagę tak zwaną  skalę zniszczeń, w poszczególnych sferach dopuszczamy się mniejszych oraz większych zaniedbań. W trosce o dobrobyt i stałą sytuację finansową wybieramy karierę zawodową, stając się ofiarą własnych wykroczeń na terenie pozostałych obszarów. Wkrótce jednak zmęczenie daje nam się we znaki, a rozkwitająca dotąd kariera zaczyna zwalniać. Co robimy źle? Dając się ponieść mocy frustracji szukamy nieoczywistych rozwiązań, pracujemy ciężej, do momentu, w którym powiemy stanowcze – DOŚĆ. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy odpowiednią ilość czasu na rozwój i budowanie relacji we wszystkich życiowych sferach. Sukcesy na tle zawodowym nie zapewnią nam wewnętrznego rozwoju jak przeczytanie książki, wieczór w SPA czy ukończenie kursu językowego. A skoro o tym ostatnim mowa, to warto wspomnieć, iż ponad połowa osób, która chciałaby mówić w języku obcym, rezygnuje ze swoich planów właśnie ze względu na rzekomy “brak czasu”? 

Jak zarządzać czasem?


Co zrobić aby czas nie uciekał nam niczym piasek przez palce? Dobra organizacja oraz wykluczenie z harmonogramu dnia wszelkich rozpraszaczy to klucz do sukcesu. Przygotowaliśmy kilka ważnych porad, które sprawią, że nasza dzienna produktywność wejdzie na maksymalny poziom. 

Limity czasowe

Social media, przeglądanie śmiesznych memów to czynniki najczęściej pożerające nasz wolny czas. Aby zminimalizować ich użycie warto ustawić w urządzeniach limity czasowe, po których aplikacja odmówi naszej współpracy. 

Kalendarz

Podobno to co zapisane na papierze, wkrótce stanie się prawdą. Wierzymy w tę zasadę, dlatego dla dobrej organizacji prowadzimy skrupulatnie roczny kalendarz. 


Myślenie zadaniowe

Nic tak nie motywuje człowieka, jak możliwość zakończenia, znajdujących się na liście “do zrobienia” zadań. Wyznaczanie celi sprawdzi się nie tylko w pracy, ale także na co dzień. 

Brak czasu dla siebie?

Rzeczywisty brak czasu, a może ciągłe wymówki, bo zamiast spaceru decydujemy się na kolejne godziny przed ekranem telewizora? Napięty kalendarz, a może przeciągające godzinami spotkanie z Netflixem? Ile tygodniowo czasu poświęcamy na rozwój osobisty? Czy relaks i chwila dla siebie są warte mniej niż nowy odcinek serialu? Aby dowiedzieć się jak przekłada się nasz bilans czasowy, powinniśmy spisać czas jaki w ciągu tygodnia spędzamy przed szklanymi ekranami – zarówno laptopa jak i telewizora. Może być to najłatwiejszy sposób na zidentyfikowanie i wykluczenie czasochłonnego stwora z naszego życia. 

Kurs językowy dla zapracowanych? 

Alternatywą klasycznej wersji nauki są kursy językowe online. Do ich niezaprzeczalnych plusów należy oszczędność czasu na dojazdy oraz możliwość udziału z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że jeśli nasze oko przykuje szkoła językowa we Wrocławiu, możemy korzystać z jej usług nawet z Rzeszowa, Warszawy czy odległych zakątków Sardynii. Kursy językowe online z certyfikatem to sposób na podniesienie nie tylko kwalifikacji zawodowych, ale także na chwilę indywidualnego rozwoju. W końcu zdobytą wiedzę można wykorzystać nie tylko współpracując z zagranicznym klientem, ale także na wakacjach czy w nawiązywaniu nowych znajomości. 

Kurs językowy online opinie 

Jak w każdym zagadnieniu, tak i kwestia kursów językowych online przynosi za sobą często nie małe konsekwencje. Przeciwnicy tej formy nauki zarzucają jej zmniejszanie kontaktów z drugim człowiekiem czy mniejszą motywację. Zgodzimy się, iż niektórzy wciąż mogą preferować zajęci face2face, jednak nawet najwięksi przeciwnicy Internetu, muszą przyznać, że świat online’owy na stałe został częścią naszej codziennej rzeczywistości.

Kursy językowe online dla kogo?

Kursy językowe online to idealna alternatywa nauki dla osób zapracowanych oraz tych, którzy ciągle cierpią na brak wolnego czasu. To rozwiązanie, które umożliwi im naukę w dowolnych godzinach, odtwarzanie zajęć w pętli, dzięki możliwości nagrywania, a także połączenie napiętego grafiku zawodowo-rodzinnego z chwilą na rozwój osobisty. Kiedy powinniśmy się na nie zapisać? Pierwsze zawroty głowy i kręcenie szyją to oznaki na widok korków w godzinach szczytu, to dostateczna oznaka, iż kursy językowe online zostały stworzone z myślą o nas. Z ciekawą ofertą kursów językowych online przychodzi szkoła językowa Gerelis, która oferuje edukację dla dzieci i dorosłych na najwyższym poziomie! 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.