Jak zacząć? Intensywny kurs językowy | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Jak zacząć? Intensywny kurs językowy

Jak zacząć? Intensywny kurs językowy

Wrzesień to okres sprzyjający podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Wraz z rozpoczęciem  roku szkolnego otwierają się przed nami wrota na zupełnie nowe ścieżki edukacyjne – mamy na myśli nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Nic nie podniesie świeżo upieczonego pierwszaka na duchu tak jak mama, która w ławce (lub w przypadku kursów online) przed ekranem komputera usiądzie razem z nim.

Jak jednak przygotować się do rozpoczęcia nauki, aby kolejny intensywny kurs językowy nie okazał się tylko zbędnym wydatkiem?

Jak przygotować się do egzaminu z języka angielskiego?

Coraz więcej osób decydujących się na rozpoczęcie nauki języka angielskiego, początek językowej przygody motywuje chęcią bądź koniecznością zdobycia nowych klasyfikacji. Ukończenie intensywnego kursu językowego jest nie tylko ciekawym i niezwykle wartościowym wpisem do CV, ale także możliwością na rozwój osobisty oraz zawodowy.
Rynek pracy z dnia na dzień zaskakuje kandydatów wzrastającymi wymaganiami. Dziś, w wielu branżach znajomość języka angielskiego lub niemieckiego to jeden z kluczowych warunków, jakie musi spełniać potencjalny pracownik. Bardziej wymagający pracodawcy profil idealnego kandydata wzbogacają o certyfikaty językowe, poświadczające nabyte w tym zakresie umiejętności. Proces przygotowawczy do egzaminu z języka angielskiego może okazać się jednak nie lada wyzwaniem, nawet dla jednostek, o wysokim stopniu samodyscypliny. Najlepszym rozwiązaniem okaże się intensywny kurs językowy zakończony certyfikatem, podczas którego nie tylko zyskamy wiedzę opartą na ścisłych wymaganiach egzaminacyjnych, ale także będziemy mogli liczyć na wsparcie profesjonalistów. 

Odpowiedni research  

Przygotowanie to podstawa. Zanim wybierzemy kurs językowy, warto nie tylko zbadać rynek i opinie o szkołach językowych, ale także poznać własne możliwości. Dzięki poddaniu w wątpliwość posiadanej przez nas wiedzy, dowiemy się jaki rodzaj kursu jest dla nas najlepszy.

Chcę przełamać blokadę językową!
Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji rozgadać się w języku obcym, polecamy intensywny kurs językowy z native speakerem. Otwarta, uśmiechnięta i rozgadana osoba z pewnością sprawi, że nawet największy mur, wkrótce zostanie skutecznie obalony. 

He are cute… czy ktoś pomoże mi z gramatyką?
Dla tych, których głowy przepełnione są wirującymi niczym tornado konstrukcjami, polecamy kursy z polskim nauczycielem, który z pewnością znajdzie rozwiązanie na niejedną zagmatwaną plątaninę. 

Nauczcie mnie wszystkiego!
Przedstawiamy MIX idealny, który nie tylko sprawi, że nasza gadka będzie kleić się także w języku obcym, ale zyskamy pewność, iż jest ona w pełni poprawna. Kursy 50/50 z native speakerem i polskim lektorem to niezawodne rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb każdego kursanta. Szeroką kursów językowych 50/50 także w formie online znajdziemy we wrocławskiej szkole językowej Gerelis. 

Wyprawka szkolna – co kupić?

Jeśli wyprawka szkolna wciąż kojarzy nam się tylko i wyłącznie z powrotem do szkoły podstawowej, czas na zmianę naszego punktu widzenia. Pamiętajmy aby na zajęcia językowe także zjawić się w pełni przygotowanym. Na naszej liście powinien znaleźć się duży zeszyt na notatki, zapinany folder na materiały dodatkowe oraz wielozadaniowy zestaw cienkopisów. Kolorowe zapiski zawsze przyjemniej się czyta, a na kursie stacjonarnym z pewnością znajdzie się niejedna osoba, która będzie potrzebowała ratunkowej pożyczki. Zgadnij kto zostanie najpopularniejszym uczniem w grupie?

Zajęcia językowe – jak często?

W ofercie kursów językowych znajdziemy zarówno te, które odbywają się raz, dwa lub nawet trzy razy tygodniowo. W głowie przyszłych kursantów pojawia się wiele myśli, a jedną z nich jest pytanie – która forma jest najskuteczniejsza? 

Skuteczność to czynnik, zależny od samego kursanta. Często dwugodzinne zajęcia raz w tygodniu okażą się skuteczniejsze niż te 3x1h, bo:
– odbywają się innego dnia, w którym jesteśmy mniej zmęczeni;
– męczy nas trzykrotne dojeżdżanie na lekcje;
– każdy z nas znajdzie jeszcze kilka ważnych powodów. 

Nasza rada? Przed wyborem kursu językowego, dokładnie przestudiuj swój tygodniowy grafik i dobierz go dokładnie na miarę – zupełnie jak markowy garnitur. 

Zapomnij o koleżankach!

Intensywność i tempo nauki języka zależy od wielu czynników. Pierwszym krokiem do sukcesu jest jednak dobór odpowiedniej grupy. Pamiętajmy aby kierować się naszym rzeczywistym poziomem znajomości języka, a nie chęcią dzielenia zajęć z chłopakiem czy przyjaciółką. Pomimo tego, iż mogłyby wydawać nam się atrakcyjniejsze, miejmy na uwadzę fakt, iż głowny cel intensywnego kursu językowego to nauka, a nie spotkanie towarzyskie. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.