Język niemiecki nowym językiem biznesu | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Język niemiecki nowym językiem biznesu

Język niemiecki nowym językiem biznesu

Język niemiecki nowym językiem biznesu

O tym, że znajomość języków obcych stanowi niezawodny klucz do rozwoju kariery w wielu branżach, mogliśmy przekonać się już na przestrzeni ostatnich kilku lat. Pracodawcy u potencjalnych kandydatów szukają nie tylko wartości takich jak ukończone studia czy szerokie doświadczenie, ale wysoko cenią sobie nabyte umiejętności lingwistyczne. Wybierając się na rozmowę o pracę, potrzebujesz asa w rękawie? Okaże się nim właśnie znajomość języków obcych, a w coraz większej ilości firm jednego, konkretnego – dlaczego to właśnie język niemiecki stał się nowym językiem biznesu? Więcej na ten temat w dzisiejszym artykule. 

Jak uczyć się języków obcych?

Najnowsze sondaże wciąż wykazują, iż około 44% społeczeństwa polskiego nie posługuje się żadnym językiem obcym. Ankietowani zapytani o ten fakt, zgodnie odpowiadają, że chcieliby uczyć się języków, ale po prostu nie wiedzą jak zacząć. Najpopularniejszym sposobem na naukę języka niemieckiego jest rozpoczęcie intensywnego kursu językowego np. w szkole językowej. Zajęcia w szkołach swoją skutecznością nawet kilkukrotnie przewyższają te przeprowadzane prywatnie ze względu na większe poszanowanie oraz respekt w stosunku do oficjalnych instytucji. I chociaż ten argument do nas nie przemawia, to o wiele łatwiej będzie nam zrezygnować z zajęć z p. Irenką, uczącą na osiedlu, niż złożyć oficjalne pismo w szkole językowej i rzeczywiście odczuć skutki zrezygnowania z naszego najnowszego przedsięwzięcia. 

Co ciekawe, z zajęć językowych w szkole językowej zrezygnujemy tym mniej chętnie, bo proces ten wiąże ze sobą podjęcie kilku kroków oraz rozwiązania formalności, które jak wszyscy dobrze wiemy staramy się w życiu jak najbardziej ograniczyć. 

Język niemiecki na przestrzeni ostatnich lat dołączył do grona głównych języków biznesu z kilku ważnych powodów. Biznesowy język niemiecki szczególnie dla Polaków okazuje się tym bardziej istotny ze względu na bliskie położenie geograficzne czy rozszerzające się na rynku współprace biznesowe.

W nauce języka niemieckiego pomocne mogą okazać się także dodatkowe aplikacje takie jak słowniczki czy gry w słówka, które każdą wolną chwilę pomogą nam zamienić w szybką lekcję niemieckiego. I chociaż wiemy, iż wielu z nas oczekiwanie w korku na zielone światło wolałoby spędzić na oglądaniu banerów reklamowych to nawet kilka minut dziennej powtórki materiału może znacznie przyspieszyć proces nauki języka niemieckiego. 

Praca z j.niemieckim – jakie branże?

Kandydaci, mogący pochwalić się w swoim CV znajomością języka niemieckiego, interesujące oferty pracy odnajdą w wielu branżach.

– Marketing, to prężnie rozwijający się obszar gospodarki, na który możemy zwrócić szczególną uwagę ze względu na ciągłą ekspansję firm i przedsiębiorstw na zachód.
– Logistyka, to właśnie we współpracy z Niemcami od lat tworzymy prężnie działający łańcuch transportowy.
– Branża IT – programiści czy testerzy w poszukiwaniu jeszcze wyższych zarobków stabilnego zatrudnienia szukać mogą w niemieckich start-upach czy software housach.

To tylko kilka przykładów branż, poszukujących pracowników o konkretnym profilu językowym. Warto pamiętać o tym, iż nawet jeśli firma dziś nie myśli o ekspansji poza granice kraju, to każde dobrze prosperujące przedsiębiorstwo w swoim 5-letnim planie posiada wizję szerszego rozwoju. 

Miej to na papierze

Rekruterzy nie uwierzą w naszą bezbłędną znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 jedynie na podstawie barwnego opisu i kilku dumnych słów w CV. Pamiętajmy, aby umieścić w nim także ukończone kursy, zdobyte certyfikaty, mogące potwierdzić posiadane przez nas kompetencje. 

Nie dajmy się także zaskoczyć, jeśli część rozmowy rekrutacyjnej zostanie przeprowadzona właśnie w języku niemieckim czy innym wymienionym w CV języku obcym. Każdy przyszły pracodawca chce wiedzieć, że na swój pokład przyjmuje zdolną i prawdomówną osobę, a nie typowego czarusia z talentem do referencyjnego bajkopisarstwa.  

Jak znaleźć motywację do nauki?

Nauka języka niemieckiego może być motywowana na kilka sposobów. Należy do nich chęć zwiększenia kompetencji, poszukiwanie hobby czy dążenie do zdobycia wymarzonej posady za granicą. W zależności od określonego celu, należy podjąć odpowiedni sposób nauki.

Kursy języka niemieckiego z certyfikatem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, potrzebujących intensywnej nauki oraz potwierdzenia nabytych umiejętności. Co więcej, szkoła językowa Gerelis we Wrocławiu w swojej ofercie posiada także kursy języka niemieckiego online, które sprawią, iż doszkalanie się nie będzie przysłowiową torturą, a czystą przyjemnością.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.