Wolne od szkoły? - 4 pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Wolne od szkoły? – 4 pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wolne od szkoły? – 4 pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem

Okres świąteczno-noworoczny, to nie tylko czas, podczas którego przeznaczamy dodatkowe godziny na poszukiwanie prezentów w  galeriach handlowych, czy przygotowując potrawy w kuchni. Dla najmłodszych oznacza to przerwę świąteczną w szkole, której często brak odpowiedniego zagospodarowania prowadzi do spędzenia całego tygodnia przed ekranem telewizora, laptopa lub tabletu. Jak wiadomo ciągły kontakt dziecka z światłem niebieskim, generowanym przez mobilne urządzenia elektryczne ma bardzo niekorzystny wpływ, między innymi na kondycję jego wzroku. W obecnej rzeczywistości dodatkowym czynnikiem działającym na niekorzyść urządzeń elektrycznych jest możliwość łatwego uzależnienia się od ich zalet, a nawet do zniechęcenia w kierunku kontaktów międzyludzkich twarzą w twarz. W trosce o dobro wszystkich najmłodszych przygotowaliśmy listę 4 sposobów na kreatywne, rozwijające spędzenie wolnego czasu, czy ferii zimowych z dzieckiem. 


Domowy MasterChef

Czy zasada przez żołądek do serca sprawdzi się także w odniesieniu do nauki języka angielskiego u dzieci? Jako jedyna szkoła językowa we Wrocławiu, która zajęcia już u najmłodszych kursantów przeprowadza w kuchni, możemy śmiało odpowiedzieć, że… TAK!
Na naukę każdej czynności, czy umiejętności trzeba odnaleźć odpowiedni sposób. Dla jednych może być to gorączkowe powtarzanie słownictwa
w myślach, dla innych uporczywe rozwiązywanie równań matematycznych, na rozmokłym już od łez papierze. Zastanów się jednak co zadziała lepiej – nauka
o owocach i warzywach na podstawie obrazka z książki, czy przygotowanie sałatki owocowej w kuchni z wykorzystaniem składników nazywanych w języku obcym? Utrwalanie poznanej wiedzy z dzieckiem nie musi być trudne, wystarczy, że podczas przygotowania kolejnej rodzinnej kolacji zaproponujesz swojemu maluchowi małą zabawę, której rezultatem będzie sprytna powtórka poznanych zagadnień.

Zimowe zabawy

Czy zimowe wyjścia muszą opierać się jedynie na dramatycznych bitwach na śnieżki i jeździe na sankach? Wykorzystaj mroźną pogodę i obfite opady śniegu na rodzinny czas, w który możesz wpleść także elementy edukacyjne. Zimowe słownictwo takie jak: snowman, frozen, ice – tym bardziej zapadnie w pamięć twoich dzieci, jeśli zostanie utrwalone w tak kreatywny sposób. Pamiętaj, że najbardziej skuteczną metodą nauki języka jest w nim pełne zanurzenie, dlatego korzystaj z okazji, w których możesz zastosować go w praktyce. Nauka w trakcie przyjemnych czynności, czy zabawy wpływa także na lepsze kojarzenie się jej z myślami dziecka. Następnym razem zastanawiając się nad wymową przykładowego słówka, przypomni mu się miły czas spędzony na zabawie z rodzicem, a nie godziny spędzone w pochyleniu nad szkolnym podręcznikiem.

Aktywne ferie zimowe 

Dla osób, które chciałyby zapewnić swojemu dziecku tydzień pełen wrażeń, który nie będzie polegał jedynie na zabawie, a wniesie do jego życia także wartości merytoryczne, zalecamy zapisy na warsztaty zimowe, takie jak Winter Camp 2022 w Gerelis. Na czym polegają takie warsztaty zimowe i jakie korzyści może z nich wynieść twoje dziecko? Jest to zimowa przygoda, w której każdego dnia uczestnicy udają się do innej krainy. Oprócz zajęć stymulujących rozwój, przeplatanych z aktywnościami fizycznymi, plastycznymi, czy wycieczkami, uczestnicy warsztatów przez cały czas ich trwania wystawieni są na bezpośredni kontakt z językiem angielskim, ponieważ ich opiekunowie to… native speakerzy. Zapisując swoje dziecko na jeden tydzień warsztatów, zyskujesz więc pakiet 40 godzin zajęć z native speakerem oraz spokojną głowę, o to co twoja pociecha będzie robić w trakcie wolnych tygodni. 

Kursy angielskiego online? 

Całkowita demonizacja sprzętów elektronicznych, również nie jest środkiem wskazanym. Jak w każdej dziedzinie, tak i w tej najważniejsza będzie równowaga, która umożliwi dziecku odbieranie prawidłowych,
a także zróżnicowanych bodźców z całego otoczenia. Kursy angielskiego online są dobrym rozwiązaniem dla pracujących rodziców, którzy pomimo braku urlopu wraz z pociechom, chcieliby, aby wykorzystała ona go jak najlepiej. W trakcie przerw świątecznych, czy ferii zimowych świetnym pomysłem będą indywidualne zajęcia językowe z native speakerem. Dzieci wykorzystają tę chwilę, jako moment do podszlifowania swoich umiejętności, a rodzic będzie spokojny, z świadomością, iż jego dziecko czas w Internecie wykorzystuje w celach edukacyjnych. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.