Co jest najważniejsze w nauce języka obcego? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Co jest najważniejsze w nauce języka obcego?

Co jest najważniejsze w nauce języka obcego?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z nauką języka obcego, boryka się z problemami, dotyczącymi odpowiedniego zaplanowania cyklu nauki. Które jej elementy przysparzają nam najwięcej problemów? Czy rzeczy, sprawiające nam nadprogramowe kłopoty, to faktycznie te warte naszych uników? Co tak naprawdę jest najważniejsze w nauce języka obcego? Więcej na ten temat w dzisiejszym artykule. 

Odpowiednie nastawienie

Choć powyższe wyrażenie dla wielu kojarzyć się może z jednym z największych cliche, to odpowiednie nastawienie rzeczywiście ma ogromny wpływ nie tylko na osiągane w nauce efekty, ale każdy aspekt naszego życia. Jeśli wieczór przed ważnym zebraniem w pracy, spędzimy na zamartwianiu się nad jego przebiegiem oraz rozważaniu nad posiadanymi przez nas kompetencjami, wypadniemy na nim znacznie gorzej, niż gdybyśmy spędzili miły wieczór, na przykład oglądając ulubiony serial. Musimy pamiętać, że wszystko zaczyna się w naszej głowie, a jej moc ma wpływ na zmianę biegu rzeczywistych wydarzeń. 

Zaplanuj naukę

Błędem popełnianym przez większość podejmujących naukę języka obcego jest brak konkretnej ścieżki edukacji. Przed podjęciem się obranego przez nas wyzwania, ważne jest, aby dokładnie zaplanować każdy jego krok. Późniejsze powolne zdobywanie kolejnych szczytów, stanowić będzie nie tylko rodzaj dalszej motywacji, ale także wskaźnik osiągnięć. Ciągły rozwój technologiczny świata sprawia, iż nasze zadanie i w tym przypadku staje się jeszcze prostsze. Planowanie ułatwią nam liczne narzędzia, takie jak elektroniczne kalendarze, czy aplikacje przeznaczone dokładnie do planowania i odznaczania wykonanych już zadań. W końcu nic nie działa na nas bardziej kojąco, niż długa lista zadań, która po zakończonym tygodniu świeci się już tylko na zielono. Do najpopularniejszych darmowych narzędzi należy między innymi Trello, czy Timecamp, które umożliwiają nam nie tylko wyznaczanie terminu na wykonanie konkretnych aktywności, ale także pomiar potrzebnego czasu pracy.

Skup się na Twoich potrzebach

Jeśli nie jest to nasze pierwsze podejście do nauki wybranego języka, a poprzednie próby zakończyły się spektakularnym fiaskiem to tym razem nie pozwólmy, aby odnaleziona w sobie dawka motywacji i tym razem poszła na marne. Jeśli do naszych najsłabszych stron należą zagadnienia gramatyczne, skupmy się na wyrównaniu wszelkich braków. Dobrym sposobem na zapamiętanie zasad, jest nauka na podstawie konkretnych przykładów. Fanom sitcomów i humoru z wczesnych lat dwutysięcznych polecamy edukację na podstawie kultowego serialu “Przyjaciele”. Zanim się obejrzymy, na pamięć będziemy znać wszystkie ulubione powiedzonka bohaterów, które z łatwością można modyfikować pod własne potrzeby. Jakby powiedział to Joey Tribbiani – “How you doin?”

Zajęcia językowe online

Kluczem do sukcesu w osiągnięciu jak najlepszych efektów w nauce języka obcego jest dobór odpowiedniej metody edukacyjnej. Dopasowanie ścieżki nauki do osobistych preferencji ucznia nie tylko pozytywnie wpłynie na jego dalszą motywację, ale także pozwoli na czerpanie z niej nie tylko wiedzy, ale także przyjemności. Pomimo tego, iż kilka ostatnich pandemicznych lat wypełnionych było nadprogramową ilością wyzwań, to społeczność zyskała w ich trakcie również wiele dobrego. To pozytywnych nawyków, które ludzkość wykształciła w tym czasie należy nie tylko umiejętność pracy, ale nauki zdalnej. Zupełnie nowe perspektywy, jakie stanęły przed nami otworem urzeczywistniły marzenia o niewychodzeniu z łóżka w poniedziałkowe poranki. A to wszystko bez dyscyplinarnego zwolnienia następnego dnia, za niezapowiedziane wagary. Choć edukacja zdalna ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, to w przypadku zajęć językowych dla dorosłych grupa tych pierwszych znacznie przewyższa ilością swoich oponentów. Dlaczego warto przynajmniej rozważyć podjęcie się nauki języka angielskiego, czy niemieckiego online? Głównie dlatego, iż dzięki niej zyskujemy wiele na oszczędności naszego czasu. Zajęcia możemy odbyć z każdego miejsca na świecie, z biura, auta, czy będąc na wakacjach. Nie straszna nam choroba, korek, czy brak sił.

Nauka z native speakerami

Jedną z najlepszych możliwości nauki każdego języka, jest pobieranie edukacji wprost od native speakerów. To oni są w stanie przekazać nam najwięcej informacji, a także ciekawych “smaczków” kulturowych, które sprawią, że będziemy chcieć wiedzieć więcej, więcej i… więcej! 

Wiele osób nie zdaje sobie także sprawy, że bez umiejętności swobodnej komunikacji wszelkie “wkuwanie” zasad na pamięć zda się na marne. W końcu podstawą każdej komunikacji są słowa, a w języku obcym nie wystarczy jednie gadać, żeby się dogadać. 

Kursy językowe prowadzone przez native speakerów, znajdziemy w ofercie szkoły językowej Gerelis we Wrocławiu. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.