Kursy online czy stacjonarne - co jest lepsze? | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Kursy online czy stacjonarne – co jest lepsze?

Kursy online czy stacjonarne – co jest lepsze?

Wydarzenia ostatnich lat wprowadziły do życia Polaków znaczące zmiany, do których przystosowanie się wymagało niemałych pokładów determinacji oraz samodyscypliny. Poznaliśmy świat z zupełnie nowej perspektywy, zyskując tym samym kolejne możliwości do rozwoju, możliwości o jakich nie marzyliśmy w najśmielszych snach. Spotkania biznesowe, prowadzone w koszuli oraz piżamowych spodniach? Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie lepszego wsparcia moralnego w trakcie ważnej prezentacji niż przekorny wizerunek kota Garfielda, zdobiącego domowy dres. Niewygodne szpilki ustąpiły miejsca ciepłym kapciom, a puchowe kurtki ponownie większość sezonu spędziły na ławce rezerwowej. Sytuacja epidemiologiczna na świecie ogromny impakt miała także na całym sektorze edukacyjnym. Placówki publiczne, jak i prywatne musiały przystosować tryb nauczania do wymagających warunków w niespotykanym dotąd tempie. Oczywiście nie obyło się bez pomyłek oraz niedogodności, które sprawiły jednak, iż po trzech latach system pracy, jak i nauki zdalnej udało się dopracować niemalże do perfekcji. Odpowiedzmy więc na ostateczne pytanie: kursy online czy stacjonarne – co jest lepsze?

Dziś, kiedy świat powoli uczy się funkcjonować w nowej normalności, kiedy samoloty ponownie umożliwiają swobodne podróże po świecie, kiedy odzyskujemy możliwość kontaktu z bliskimi, wiemy już czego możemy spodziewać się po nauce zdalnej. Znając swoje możliwości, jesteśmy w stanie łatwiej i efektywniej wybrać odpowiednią dla nas ścieżkę edukacji. Jakie czynniki powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad kursami językowymi online? Kluczowym atrybutem będzie odpowiedź na pytania dotyczące naszej własnej motywacji oraz możliwości nauki w domu. Jeśli nie jesteśmy w stanie oprzeć się pokusom w postaci rozmaitych rozpraszaczy, musimy upewnić się, iż znajdziemy dla siebie spokojne, przygotowane do nauki miejsce. To pierwszy bardzo ważny punkt, umożliwiający odbycie kursu językowego online.

Kurs językowy online – dla kogo?

Wiele osób, których doświadczenie z kursami online opierało się na nieprzygotowaniu, bądź braku organizacji stało się oporne na nowoczesne technologie, umożliwiające zajęcia online w całkiem nowej jakości. Kursy językowe to jeden z tych rodzajów działalności, które nie tylko nie tracą na jakości w przeniesieniu do sfery Internetu, ale zyskują nowoczesne funkcjonalności, ułatwiające naukę kursantom. 

Kurs językowy online dla zapracowanych

Kursy językowe online to rozwiązanie idealne dla wszystkich cierpiących na niedobór czasu wolnego. Nadmiar pracy nie musi być dłużej wymówką do rezygnacji z marzeń o wakacjach w Hiszpanii, swobodnych rozmowach z tubylcami, czy samodzielnym zamówieniu ulubionego napoju. Oszczędzamy nie tylko czas poświęcony na dojazdy, ale dzięki tej możliwości możemy wykorzystać wolne bloki w ciągu dnia, które zazwyczaj przeznaczylibyśmy na bezsensowne przeglądanie wiadomości w telefonie, czy codzienną inspekcję najnowszych instastories, opublikowanych przez Kim Kardashian. W czasach, w których cały świat cierpi na chroniczny brak czasu, bardzo ważne jest poszanowanie każdej wolnej chwili. Kursy językowe online umożliwiają nam więc czerpać najwięcej z każdego momentu, a także zdobyć nowe kwalifikacje,  użyteczne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  

Kursy językowe online w przypadku choroby

Do największych plusów kursów językowych online należy możliwość uczestnictwa w nich nawet pomimo przeziębienia, choroby, czy nagłego wyjazdu. Do uczestnictwa w kursie potrzebujemy bowiem jedynie sprzętu z dostępem do sieci oraz spokojnego miejsca do nauki. Dzięki zajęciom online nie musimy dłużej martwić się zwrotem pieniędzy za niewykorzystane lekcje, który często okazuje się niemożliwy. Z listy naszych trosk znika również skrupulatne dopasowywanie cyklu codziennego życia do stałych zobowiązań. Poniedziałkowy kurs języka angielskiego online, możemy bowiem odbyć z każdego zakątka świata. 

Kurs językowy online grupowy lub indywidualny

Rozwiązanie, które umożliwi komfortową naukę każdemu typowi człowieka. Indywidualista, posiadający trudności z pracą w grupie na pewno ucieszy się z możliwości odbycia kursu językowego online 1 na 1 z dogodnego i znanego mu miejsca na świecie. Osoby, które jednak lepiej odnajdują się w liczniejszym środowisku, zrozumienie odnajdą w zajęciach grupowych, odbywających się bez żadnych przeszkód na zapewnionych przez organizatora platformach. Do dodatkowych możliwości kursów językowych online należą szansę na pracę w duecie w osobnych pokojach, czy możliwość korzystania z multimediów bez żadnych problemów sprzętowych. 

Prawdą jest, iż nie istnieje jedna skuteczna droga nauki dla wszystkich. Nie posiadamy złotego klucza do wiedzy absolutnej, umożliwiającej nam szybką i efektywną naukę. Każdy z nas na podstawie znajomości swoich własnych możliwości, powinien więc podjąć słuszną decyzję odnośnie sposobu pobierania przez niego edukacji. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.