Moda online’owa, czyli jak ubrać się na zajęcia zdalne | GERelis szkoła językowa Wrocław
Home » Aktualności » Moda online’owa, czyli jak ubrać się na zajęcia zdalne

Moda online’owa, czyli jak ubrać się na zajęcia zdalne

Moda online’owa, czyli jak ubrać się na zajęcia zdalne

Choć wielu z nas czasy oraz skutki wynikłe z pojawienia się koronawirusa w naszym życiu chciałoby wymazać z pamięci, to pandemia otworzyła oczy dużej części społeczeństwa także na kilka pozytywnych aspektów. Na nowo poznaliśmy ogromną wartość więzi rodzinnych oraz relacji z najbliższymi, które wcześniej nierzadko ulegały “zepchnięciu” na drugi plan. Ci którzy wraz z początkiem pandemii zainwestowali w bieżnię oraz fit aplikację Anny Lewandowskiej dzisiaj pokonują kolejne kilometry już jako uczestnicy prawdziwych maratonów. Pandemia w znaczącym stopniu wpłynęła również na sektor edukacyjny, który zmuszony został do zamiany szkolnych ławek na szklane ekrany komputerów i tabletów. Dziś wciąż uczymy się funkcjonować w tej nowej normalności, która stawia przed nami między innymi takie wyzwania jak… odpowiedni strój na zajęcia zdalne! 

Czy warto uczyć się online?

Edukacja zdalna choć początkowo tłumnie krytykowana, swoich fanów znalazła szczególnie w zakresie dodatkowych zajęć prywatnych takich jak lekcje języka angielskiego online, nauka gry na pianinie czy liczne szkolenia. Do największych zalet nauki na odległość należy oszczędność czasu potrzebnego na dojazdy czy poświęcana na bezsensowne stanie w korkach podczas godzin szczytu. To także bardzo praktyczna metoda nauki dla zapracowanych oraz tych, którzy po prostu nie mogą usiedzieć w miejscu. Dlaczego? Odpowiedź jest krótka i prosta. W zajęciach online uczestniczymy dokładnie w ten sam sposób, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Wybór należy do nas – Wrocław, a może słoneczne hiszpańskie wybrzeże?

Co ubrać na zajęcia online?

Do jednych z największych zmartwień kursantów online należy dobranie odpowiedniego stroju na czas lekcji. O czym powinniśmy pamiętać, a czego unikać biorąc udział w kursie zdalnym?

Czy trzeba ubierać się na zajęcia online?

Oczywiście, że tak! I to najlepiej w całości! Ostatnie lata przyniosły ze sobą wiele powodów, jasno świadczących o tym, iż uczestnictwo w zajęciach z kamerą bez pozornie niewidocznej w kadrze części garderoby to ogromny błąd (niektórzy wciąż żałują jego popełnienia). Pamiętajmy, iż ciężko jest przewidzieć jakiekolwiek sytuacje, mogące wpłynąć na naszą zmianę położenia już w trakcie lekcji. Podczas zażartej dyskusji z native speakerem nie raz w porywie emocji możemy unieść ręce czy podnieść się z krzesełka, a tym samym niechybnie zaprezentować światu więcej niż powinniśmy. 

Elegancki strój na zajęcia online 

Nie popadajmy także we wszelkie skrajności. Zajęcia online nie wymagają od uczestników czarnego krawata oraz starannie wykrochmalonej koszuli. Pamiętajmy, iż najczęściej widoczną częścią ciała w kadrze będzie nasza głowa oraz ramiona, które to wystarczy odziać w schludną i nieoznakowaną śladami po obiedzie bluzkę. 

Czego nie ubierać na zajęcia online?

Pomimo tego, iż ubiór w trakcie lekcji zdalnych jest kwestią rzędu drugoplanowych, to warto pamiętać o kilku prostych radach, strzegących nas przed popełnieniem kolejnego modowego faux pas.
Pamiętajmy, iż szybkość przesyłu danych czy jakość sprzętu innych użytkowników może wpłynąć na zniekształcenie lub zakłamanie naszego obrazu. Z tego też powodu polecamy unikać przylegających ubrań w odcieniach skóry czy tych wykonanych z cienkich tkanin, skłonnych do prześwitywania. 

O czym trzeba pamiętać?

Zajęcia online to przede wszystkim ogromne udogodnienie dla wszystkich tych, którym wciąż brakuje 25 godziny w ciągu dnia. Radzimy aby do zajęć podchodzić “na luzie” i z pełnym spokojem oraz nie stresować się najlepszą możliwą prezentacją wizualną. Polecamy ulubione wygodne dresy/legginsy i basicową koszulkę, które nie tylko zapewnią nam wygodę i komfort w trakcie zajęć, ale także zaoszczędzą nerwy, spędzone przy wybieraniu kolejnego stroju. Aby “odpuścić” strojenie się musimy zadać sobie pytanie czy na zajęciach pojawiamy się, szukając miłości życia czy tak jak w przypadku kursów języka niemieckiego z certyfikatem w celu zdobycia nowych kwalifikacji. 

Kurs j. angielskiego online w szkole językowej

Zajęcia językowe online z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Coraz ciężej jest więc w ich gąszczu odnaleźć naprawdę interesującą i wartościową ofertę. Z ratunkiem przychodzi nam wrocławska szkoła językowa z tradycją, czyli Gerelis. Kursanci tej placówki edukacyjnej uczą się wyłącznie z native speakerami, a czas zajęć z łatwością mogą dopasować do swojego trybu życia. Zapisy na kursy online już się rozpoczęły, a w ofercie znajdziemy zarówno coś dla mniejszych, jak i dorosłych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.