Szkoła języków obcych dla młodzieży - czy warto? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Szkoła języków obcych dla młodzieży – zapewnij swojemu dziecku najlepszy start!

Szkoła języków obcych dla młodzieży – zapewnij swojemu dziecku najlepszy start!

szkola-ęzykow-obcych-dla-młodziezy

Każdemu kochającemu rodzicowi zależy na tym, by zapewnić swojemu dziecku dobry start w żuciu. Jeśli sam/sama jesteś rodzicem nastolatka, na pewno pragniesz, by dobrze się rozwijał, pielęgnował swoje pasje, miał ciekawe życie i był odpowiednio przygotowany na wejście w świat dorosłych. Jednym ze sposobów, aby mu to ułatwić, to odpowiednia edukacja, w tym nauka języków obcych. Doskonałą (i niezbędną) pomocą w ich uczeniu się może okazać profesjonalna szkoła języków obcych dla młodzieży. Jakie korzyści dziecko może odnieść z uczęszczania na lekcje w takiej szkole? Co w przyszłości może dać mu dobra znajomość języków obcych?

Szkoła języków obcych dla młodzieży- dlaczego to najlepszy wybór?

To prawda, że w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych młodzież ma lekcje języka obcego. Wielu rodziców przekonało się jednak, że taka nauka nie zastąpi profesjonalnego kursu językowego. Dlaczego? Najczęściej winę za to ponosi program nauczania i nieodpowiednia organizacja zajęć. Lekcje j. obcego w szkołach publicznych odbywają się z udziałem całej klasy, ewentualnie jej połowy. Przyswajanie języka obcego w tak licznej grupie jest znacznie utrudnione. Nauczyciel nie ma czasu ani możliwości, by każdemu uczniowi poświęcić tyle uwagi, ile potrzebuje. Ponadto lekcje często polegają na wykonywaniu kolejnych ćwiczeń i przerabianiu w pośpiechu zagadnień z podręcznika. W rezultacie młodzież nie jest osobiście zaangażowana w naukę i nie odnosi takich sukcesów, jak by mogła.

Sprawdź także: dlaczego warto uczyć języków od najmłodszych lat?

Efektywna nauka powinna opierać się na czymś więcej niż jedynie zapamiętywaniu słówek, uzupełnianiu ćwiczeń i przepisywaniu zwrotów do zeszytu. Dlatego w naszej szkole języków obcych dla młodzieży na lekcjach kładzie się nacisk na praktyczne umiejętności, zajęcia są bardziej urozmaicone, a jednocześnie dostosowane do potrzeb i zainteresowań młodych ludzi.

Doświadczony lektor może pomóc Twojemu dziecku szlifować umiejętności językowe, dzięki czemu bez trudu będzie w stanie rozmawiać z rodzimymi użytkownikami danego języka obcego. Ćwiczenia językowe przede wszystkim opierają się na konwersacji między uczniami i nauczycielem. A im więcej dziecko mówi w języku obcym, tym płynniej i naturalniej będzie się nim posługiwać.

Nauka języków teraz to dla dzieci łatwiejszy start w przyszłość

Wiele badań dowodzi, że młodzież, która uczy się języka obcego jest bardziej pewna siebie. Gdy dziecko pokonuje barierę językową, otwiera się przed innymi i buduje zdrowe poczucie własnej wartości. Co więcej, nauka języka obcego to doskonały trening dla mózgu. Twoje dziecko może dzięki temu lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem rozmaitych problemów i przyswajaniem wiedzy z innych dziedzin. Oczywiście, jest to również idealny sposób na poszerzanie horyzontów myślowych. Twój nastolatek może poznać historię, kulturę oraz zwyczaje innych narodów.

A jak nauka języka obcego w młodości może wpłynąć na przyszłość Twojego dziecka? Trzeba otwarcie przyznać, że pracodawcy coraz częściej poszukują osób posługujących się więcej niż jednym językiem. Pracownicy z takimi kwalifikacjami mogą liczyć także na znacznie lepsze zarobki. Znajomość języka obcego umożliwia też młodemu człowiekowi pracę za granica lub podjęcie nauki na prestiżowym, zagranicznym uniwersytecie. Najprościej mówiąc, dziecko jest lepiej przygotowane do wkroczenia w dorosłość. Droga do szeroko pojętego rozwoju osobistego i zawodowego stoi przed nim otworem!

Kurs językowy dla nastolatków inny niż wszystkie

Wielu rodziców obawia się, że dodatkowe lekcje języka obcego będą dla dziecka nieprzyjemnym obciążeniem. Młodzież spędza w szkolnej ławce wiele godzin dziennie, dlatego nie trudno domyślić się, że po szkole woli zająć się czymś bardziej kreatywnym i ciekawym. Jednak umiejętnie prowadzone lekce językowe mogą być naprawdę pasjonujące, co zresztą potwierdzają kursanci.

Nauka podczas naszego kursu językowego dla nastolatków zupełnie nie przypomina tego, z czym dziecko na co dzień ma styczność w swojej szkole. Np. u nas w ogóle nie korzystamy z podręczników, nie siedzimy też w szkolnych ławkach. Stosujemy różne metody nauczania, w tym gry i zabawy, ponadto Twoje dziecko może uczyć się języka na warsztatach kulinarnych bądź artystycznych.

Wbrew temu, co twierdzą niektóry, nauka i zabawa wcale nie muszą być przeciwieństwem, a nawet mogą iść ze sobą w parze. W czasie kursu młodzież uczy się w niewielkich, maksymalnie 6 osobowych grupach, w których odbywają się rozmowy, gry i zabawy językowe. Twój nastolatek zapewne ucieszy się, że będzie mógł poznać inne młode i kreatywne osoby. Być może nawiąże trwałe przyjaźnie, które będą trwać przez lata.

Na tym jednak nie koniec! Co jeszcze odróżnia naszą szkołę językową dla młodzieży od innych Wrocławskich szkół? Zwierzęta, których mieszka tu całkiem sporo. Od rybek, przez króliki, po psy i koty. Super, prawda? 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursach językowych dla nastolatków, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz profil na Facebooku (Szkoła językowa we Wrocławiu Gerelis) i poznaj lepiej naszą ekipę.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.