Internetowa szkoła językowa - jak ją wybrać? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Internetowa szkoła językowa – jak ją wybrać?

Internetowa szkoła językowa – jak ją wybrać?

internetowa-szkoła-językowa

Z roku na rok rośnie zainteresowanie nauką języków obcych, zwłaszcza w przypadku tych najpopularniejszych, jak angielski czy niemiecki. Ich znajomość jest często wymogiem, by uzyskać interesującą pracę i rozwijać się zawodowo (ale nie tylko!). Tymczasem epidemia SARS-Cov-2 pokrzyżowała wielu osobom plany udziału w kursach organizowanych stacjonarnie. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z nauki. Z pomocą przychodzi internetowa szkoła językowa i nauka w trybie online, która może być równie efektywna, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednie zajęcia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

internetowy-kurs-online-angielski-niemiecki
Intensywne kursy językowe na żywo. Podnieś swoje umiejętności o jeden poziom w semestr!

Internetowa szkołą językowa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Dowiedz się, w jaki sposób szkoła online realizuje zajęcia

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, a która budzi szczególnie wiele wątpliwości, jest kwestia przebiegu zajęć w formule internetowej. Teoretycznie można znaleźć wiele pozornie atrakcyjnych, tanich ofert. Jednak bardzo często w przypadku kursów online niska cena nie przekłada się na dobrą jakość. Co prawda internetowe szkoły językowe oferują naukę w trybie online, jednak niekoniecznie odbywa się ona na żywo. W niektórych przypadkach nauczyciel po prostu udostępnia materiały do nauki oraz ćwiczenia, które uczestnik musi wykonywać samodzielnie, a potem jedynie sprawdza wykonaną pracę. Czasem takie kursy w ogóle nie są prowadzone przez lektora, a kursanci bazują jedynie na nagraniach. Takie zajęcia rzeczywiście cechują się niską efektywnością.

Dobra internetowa szkoła językowa powinna rozwijać te same umiejętności językowe, co szkoła stacjonarna – mówienie, słuchanie, czytanie i ćwiczenia gramatyczne – a trudno robić to dobrze, jeśli np. nikt nie sprawdza, czy Twoja wymowa jest poprawna, czy potrafisz prowadzić swobodny dialog itp. Ponadto zajęcia realizowane na żywo, gdzie uczestnicy za pomocą kamerki internetowej i mikrofonu widzą i słyszą siebie nawzajem, stanowią lepszą motywację do nauki, a także są skuteczniejsze. Dzięki takiej formule możliwy jest żywy kontakt z językiem, interakcja i pełne zaangażowanie w konwersację.

Sprawdź także: jak wygląda nauka języków na kursie online i czego potrzebujesz, by się uczyć?

Zobacz, czy szkoła jest zorientowana na Twoje potrzeby

Wiele osób obawia się korzystania z kursów organizowanych online – traktując je jako „słabszą” alternatywę dla kursów stacjonarnych. Niesłusznie. W dobrych szkołach językowych program i poziom zajęć internetowych w żaden sposób nie odbiega od lekcji, które odbywają w salach. Wielu słuchaczy jest wręcz zaskoczonych faktem, jak wiele dała im nauka przez internet i jak wiele wynieśli z zajęć online.

Oczywiście zawsze najważniejsze jest to, by wybrać grupę, która swoim poziomem będzie odpowiadała naszym umiejętnościom. W przeciwnym razie możesz się nudzić na zajęciach lub będziesz mieć problemy, by nadążyć za resztą uczestników. Dlatego każda dobra internetowa szkoła językowa przydziela kursantów do grup na podstawie ich umiejętności i potrzeb. W tym celu powinna Ci zaproponować rozmowę z lektorem oraz wypełnienie testu, który pozwoli ustalić Twój poziom.

Sprawdź także: internetowe kursy językowe – jakie są ich zalety i wady?

Oceń, kto prowadzi zajęcia. Najlepiej jeśli są to lektor i native speaker

Kolejną ważną rolę podczas wyboru szkoły językowej odgrywa nauczyciel i jego kwalifikacje. To od nich zależy przebieg zajęć. Z tego powodu zawsze warto zapytać, kto będzie prowadził zajęcia i jakie ta osoba ma kwalifikacje – wykształcenie i doświadczenie. Dużym plusem (zwłaszcza podczas nauki na wyższych poziomach) może być fakt prowadzenia zajęć przez native speakera lub doktora filologii. Najważniejsze jest jednak podejście – zarówno lektor, jak i native speaker powinien umieć przekazywać wiedzę w sposób uporządkowany, ciekawy i angażujący, a do tego być kontaktowy i sympatyczny. Dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie opinii o danej szkole.

Dowiedz się, czy internetowa szkoła językowa wydaje certyfikaty

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć to fakt, czy uczestnicy kursów po ich ukończeniu otrzymują, certyfikaty potwierdzające zdobycie umiejętności językowych. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które pracują na stanowiskach (lub chcą podjąć pracę) wymagających dobrej znajomości j. obcego. Jeśli tak samo jest w Twoim przypadku, to zwróć uwagę, czy dana internetowa szkoła językowa ma w swojej ofercie kursy konwersacyjne, które pomogą Ci przełamać barierę językową czy specjalistyczne, pozwalające na opanowanie języka branżowego (na przykład ekonomicznego, prawniczego czy medycznego).

Umów się na lekcję próbną

Aby mieć pewność, że wybierasz kurs, który najlepiej pozwoli Ci na najpełniejszy rozwój umiejętności językowych, warto wziąć udział w lekcji próbnej – nie zobowiązuje ona jeszcze do podpisania umowy i zapłaty za cały kurs, można od razu się wycofać lub przenieść do innej grupy. To dobry sposób, by sprawdzić, czy dany kurs Ci odpowiada.

Jeśli jesteś zainteresowana / zainteresowany taką lekcją, skontaktuj się z nami. 🙂

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.