Jak szybko nauczyć się niemieckiego? Jest na to sposób! Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Jak szybko nauczyć się niemieckiego? Znamy odpowiedź!

Jak szybko nauczyć się niemieckiego? Znamy odpowiedź!

jak-szybko-nauczyć-się-niemieckiego

Język niemiecki jest jednym z najpopularniejszych języków, które wybieramy do nauki. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak szybko nauczyć się niemieckiego? Czy są jakieś sprawdzone sposoby, aby opanować go w sposób komunikatywny?

kurs-angielskiego-niemieckiego-wrocław
Jak szybko nauczyć się niemieckiego? Po prostu dużo mówić! U nas nie ma nudnego wkuwania reguł, za to jest sporo konwersacji z native speakerami. Sprawdź!

Jest wiele powodów, dla których warto nauczyć się języka niemieckiego

Niemiecki to z pewnością język, który cieszy się  dużą popularnością wśród naszych rodaków. Wybieramy go z wielu powodów. Niemcy to nasi sąsiedzi, a bliskie położenie powoduje, że często odwiedzają nasz kraj. Niemieckich turystów często można spotkać na ulicach polskich  miast czy na plażach mazurskich jezior, które w Niemczech cieszą się wielką popularnością, tak samo jak wiele innych miejsc pięknej Polski. 

Nasi rodacy także często podróżują do Niemiec nie tylko w celach zarobkowych, ale też turystycznych. I co ciekawe, z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera ten kraj jako cel swoich podróży. Kolonia, Berlin, Düsseldorf czy Schwarzwald – to tylko niektóre z wielu miejscowości odwiedzanych przez Polaków.

Relacje naszych krajów są bliskie. Współpracujemy ze sobą na wielu frontach i znajomość języka znacznie ułatwia nam komunikację. Łączą nas nie tylko relacje zawodowe, ale i prywatne. Wymiany studenckie, przyjaźnie, a nawet  spotkania przy rodzinnym stole – coraz częściej mamy okazję spotkać obywateli tego ciekawego kraju.Jest wiele dobrych powodów, by zacząć naukę języka niemieckiego, a jego znajomość z pewnością będzie cenną polisą na przyszłość.

Sprawdź także: znajomość niemieckiego w stopniu komunikatywnym – jak to osiągnąć?

Jak szybko nauczyć się niemieckiego i… czy to w ogóle możliwe?

Wszyscy pamiętamy ze szkoły te ciągnące się w nieskończoność lekcje języka obcego. Czy cokolwiek z nich pamiętasz albo czy nauka języka w taki sposób przyniosła pożądany skutek? W naszej głowie zamiast wiedzy pozostały tylko wspomnienia nużących formułek gramatycznych. Przez taki system nauczania wiele osób wciąż żyje w przeświadczeniu, że nie mają  smykałki do języków, bo nie nauczyli się niczego w szkole. Prawda jest taka, że to nie z nimi coś było nie tak, lecz z formą zajęć.

jak-szybko-nauczyć-się-języka-niemieckiego

Co jest zatem kluczem do sukcesu? Odpowiedź jest prosta – istnieją dwa zasadnicze czynniki, które przyspieszają proces uczenia się. Chodzi przede wszystkim o autentyczne zainteresowanie językiem i nauką, które w „magiczny” 😉 sposób ułatwia zapamiętywanie oraz stanowi mocną motywację. Drugi to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka!

Pewnie nie raz słyszałeś/słyszałaś, że nauka języka przebiega o wiele szybciej w trakcie ciekawej rozmowy w obcym języku. To właśnie obcowanie z osobami posługującymi się płynnie językiem, którego się uczysz sprawia, że rezultaty nauki widzimy tak szybko.

Stąd płynie wniosek: chcesz szybko nauczyć się języka niemieckiego? Poszukaj native speakera – czyli osoby, dla której język niemiecki jest językiem ojczystym. Możesz zapoznać kogoś w internecie lub zapisać się do szkoły, która zatrudnia takie osoby jako lektorów. Rozmowa z native speakerem to jak czerpanie wiedzy z samego jej źródła w najbardziej przystępny sposób. Kontakt z “żywym” językiem sprawi, że otworzysz się naturalnie na jego przyswajanie i nie będziesz długo czekał na efekty nauki.

Jak szybko nauczyć się niemieckiego bez wkuwania nudnych reguł?

W nauce języków nie chodzi o “wkuwanie”, ani tym bardziej uczenie się na pamięć. Pewnie słyszałeś, że nasz mózg o wiele sprawniej przyswaja wiedzę, gdy faktycznie i autentycznie jest czymś zainteresowany.  Gdy zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, gdy spotykasz interesujące osoby – wtedy tak naprawdę chłoniesz wiedzę. Czy to nie świetna wiadomość?

szybka-nauka-niemieckiego

Nudne i żmudne zajęcia nie sprawią, że nauczysz się języka. Twój umysł po prostu nie przyswoi nieciekawych treści. Nasza rada? Szukając szkoły, zwróć uwagę na te miejsca, które w jakiś sposób wydadzą się Tobie ciekawe i nietuzinkowe. Oryginalne podejście  zaowocuje szybszą nauką,  a przy tym miło spędzisz czas. Rozejrzyj się w okolicy w poszukiwaniu szkoły językowej o nieszablonowym podejściu, przejrzyj kanały w social media, sprawdź opinie ludzi, którzy uczęszczali na zajęcia. Wybierz mądrze, a w niedługim czasie zobaczysz pierwsze efekty.

Sprawdź także: dzięki tej metodzie język sam wchodzi do głowy!

Chcesz szybko nauczyć się niemieckiego? Zaproś język do swojego życia!

Jak jeszcze szybciej nauczyć się języka niemieckiego? Pomocne będzie wprowadzenie do swojej codzienności pewnych nawyków. Pomyśl o zakupie książki napisanej w tym języku i zacznij czytać ją regularnie. Nawet jeżeli z początku będziesz miał/miała trudność ze zrozumieniem treści, to z czasem oswoisz się ze słowem pisanym i będziesz przyswajać język jeszcze sprawniej.

Pomocne będą też różnego rodzaju aplikacje i fiszki na telefon. Nawyk spoglądania na ekran telefonu, tak trudny do opanowania w wielu momentach, wykorzystasz w końcu w słusznym celu. Jest to świetna metoda wspomagająca zwłaszcza naukę słówek. Czy wiesz, że jadąc autem, sprzątając dom czy robiąc trening na bieżni, też możesz uczyć się języka? Słuchając audiobooków po niemiecku, szlifujesz słownictwo, gramatykę oraz poprawną wymowę. To doskonały sposób wspomagania nauki języka.

Dlaczego tak często zależy nam, aby szybko nauczyć się języka niemieckiego? Umiejętność mówienia obcymi językami jest pożądana, gdyż otwiera wiele drzwi i daje mnóstwo możliwości. Lepsza praca, większa swoboda na zagranicznych wyjazdach, spotkania towarzyskie w gronie cudzoziemców, a także społeczny prestiż i uznanie – to jedne z najczęstszych powodów, dla których tak bardzo chcemy nauczyć się języków. Nauka języków obcych to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Czy potrzeba więcej argumentów? A może zamiast ich szukać, po prostu zacznij? 🙂 Powodzenia!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.