Home » Aktualności » Nauka angielskich słówek – najlepsze sposoby

Nauka angielskich słówek – najlepsze sposoby

Nauka języka angielskiego jest procesem długotrwałym i wymagającym, do którego najważniejszych elementów należy znajomość wystarczającej ilości słówek. To właśnie słowa stanowią podstawę języka i pozwalają na komunikację oraz łatwe rozumienie tekstów – zarówno tych pisanych, jak i mówionych. Wielu  uważa jednak, że nauka słówek angielskich jest zbyt trudna i czasochłonna, co zniechęca ich do całkowitego zaniechania batalii o idealnie złożone zdania w języku obcym. Właśnie  dlatego w procesie nauki ważne jest znalezienie skutecznych sposobów, które pomogą nam w efektywnym przyswajaniu nowych słów. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najlepsze sposoby na naukę angielskich słówek.  

Fiszki – sposoby na naukę słówek angielskich 

Jednym ze sposobów na naukę słówek angielskich jest metoda karteczek. Polega ona na tworzeniu karteczek z jednym słowem po polsku i jego tłumaczeniem na język angielski. Następnie, codziennie, należy przeglądać karteczki i powtarzać słowa. Można to robić w dowolnym miejscu i czasie, co pozwala na elastyczne dopasowanie nauki do naszego trybu życia. Największym stopniem skuteczności do nauki nowych słów wyróżnia się powtarzanie. Można to zrobić, używając kartek z fiszkami, pisząc słowa wiele razy lub nawet ustawiając przypomnienia na telefonie, aby przeglądać słowa przez cały dzień. Dzięki tej metodzie w mgnieniu oka ujrzymy pierwsze efekty naszej pracy 

Czy aplikacje do nauki słówek angielskich są skuteczne?

Nauczenie się angielskich słów może być trudne, ale istnieje kilka metod, które mogą to ułatwić. Kolejną z nich jest wykorzystanie aplikacji do nauki słówek angielskich. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które oferują różne metody nauki, takie jak powtarzanie słów, rozwiązywanie testów, czy też komunikację z native speakerami. Aplikacje te pozwalają na uczenie się słówek w dowolnym miejscu i czasie, a także umożliwiają monitorowanie postępów. Do jednych z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka angielskiego należą Duolingo, Anki, Memrise, Quizlet, Babbel, Rosetta Stone, FluentU

Czytaniem sposobem na naukę?

Kolejnym skutecznym sposobem jest nauka poprzez czytanie. Czytanie tekstów po angielsku pozwala na poznanie nowych słów w kontekście, co pomaga w ich zapamiętywaniu. Można zacząć od czytania prostych tekstów, takich jak komiksy czy książki dla dzieci, a następnie stopniowo przechodzić do trudniejszych. Osobiście polecamy wybór klasycznych pozycji, które znamy już w języku polskim. Seria Kubusia Puchatka czy w wersji bardziej zaawansowanej Harrego Pottera to idealna metoda na poznanie nowych słówek, porównując je do znanych w ojczystym języku wyrażeń. 

Nauka angielskich słówek – słuchanie 

Szukając sposobów na skuteczną naukę słówek warto rozważyć naukę poprzez słuchanie. Do procesu kształcenia warto wykorzystywać bowiem wszystkie zmysły. Słuchanie języka angielskiego pozwala na poznanie naturalnego brzmienia języka, co jest bardzo ważne w komunikacji. Można słuchać podcastów, audiobooków, piosenek czy filmów po angielsku, a także korzystać z nagrań do nauki języka.Ważne jest, aby wybierać teksty i materiały, które są dostosowane do naszego poziomu znajomości języka. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na zrozumieniu treści i przyswajaniu nowych słów, a nie na walce z trudnymi gramatycznie zdaniami.

Pamiętajmy też, że każdy z nas ma swój własny styl uczenia się i inne preferencje, dlatego ważne jest, aby próbować różnych metod i znaleźć tą, która najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Dzięki temu nauka słówek angielskich będzie przyjemna i efektywna.

Warto mieć na uwadze także, że nauka słówek to proces długofalowy i wymaga regularności. Dlatego ważne jest, aby codziennie poświęcać czas na powtarzanie już poznanych słów oraz na uczenie się nowych. Dzięki temu będziemy mogli stopniowo zwiększać zasób słów w naszym języku.

Nauka angielskich słówek w szkole językowej 

Domowe sposoby nauki angielskich słówek są idealnym uzupełnieniem kształcenia w szkole językowej, która zapewni nam solidne podstawy gramatyczne jak i kulturowe. Nauka angielskich słówek w szkole językowej pozwala na skupienie się na specjalistycznym nauczaniu języka, co oznacza, że ​​uczeń otrzymuje odpowiednią ilość czasu i uwagi na każdy etap swojego rozwoju. Zajęcia te prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, którzy mogą dostosować program do indywidualnych potrzeb i poziomów uczniów. Dodatkowo, uczenie się słówek w kontekście jest skuteczniejsze niż tylko ich rozczytywanie z książki. Każdy kursant, uczęszczający do szkoły językowej Gerelis otrzymuje dokładny plan swojej edukacji, dzięki czemu nauka angielskich słówek nie zostaje przysłowiowo zepchnięta na dalszy plan. 

Nauka słówek angielskich może być trudna, ale dzięki skutecznym metodom takim jak: tworzenie karteczek, korzystanie z aplikacji do nauki, czytanie i słuchanie języka angielskiego, a także dzięki regularności i cierpliwości, możemy skutecznie przyswajać nowe słowa i rozwijać nasze umiejętności językowe.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.