Nauka angielskiego online z lektorem: czy jest skuteczna? | Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Nauka angielskiego online z lektorem – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Nauka angielskiego online z lektorem – dlaczego warto się na nią zdecydować?

nauka-angielskiego-online-z-lektorem

Wielu osobom kursy językowe kojarzą się z nauką stacjonarną. A tymczasem technologia stale idzie do przodu, dlatego obecnie możesz uczyć się efektywnie angielskiego również przez internet. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet nauki pod okiem profesjonalnego nauczyciela oraz swobodę lekcji w domu. Jak wygląda nauka angielskiego online z lektorem oraz native speakerem i dlaczego warto wybrać tę opcję?

Nauka języka angielskiego online z lektorem pozwala zaoszczędzić czas

Wszyscy doskonale wiemy, że języki obce po prostu warto znać. Dzięki nim możemy liczyć na duże możliwości na rynku pracy, a także mamy szansę na awans czy też zagraniczną posadę. Właśnie dlatego rodzice wysyłają swoje dzieci do szkół językowych już od pierwszych lat życia. Tym samym inwestują w ich rozwój, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Niestety w przypadku dorosłych osób sprawa to jest nieco bardziej skomplikowana.

Pod natłokiem codziennych obowiązków wygospodarowanie kilku godzin w tygodniu, które moglibyśmy przeznaczyć na zajęcia, jest po prostu trudne. Oprócz czasu, który należy przeznaczyć na zajęcia, trzeba wziąć pod uwagę także dojazdy czy kłopot ze znalezieniem miejsca parkingowego. W rezultacie może okazać się, że po prostu nie mamy na to czasu. Nauka angielskiego online rozwiązuje ten problem.

internetowy-kurs-online-angielski-niemiecki

Dlaczego nauka angielskiego online z lektorem jest lepsza niż aplikacje językowe?

Możesz teraz pomyśleć, że przecież języków można uczyć się samemu. To fakt, jednak nauka z podręczników wymaga sporej samodyscypliny, a i tak nie ma się pewności, czy efekty nauki będą takie, jakich oczekujemy. A co z aplikacjami językowymi? Prawda jest taka, że ucząc się z nich trzeba mierzyć się z wieloma pokusami. W końcu nikt nie będzie nas rozliczał z tego, czy zrobiliśmy jakieś ćwiczenia czy też nie. Nie mówiąc już o tym, że aplikacje ALBO uczą słówek ALBO uczą rozumienia ze słuchu ALBO uczą mówienia – nauka z ich pomocą nie pomoże Ci w równym stopniu rozwinąć wszystkich umiejętności językowych.

Natomiast w przypadku kursów online nauczanie ma miejsce w czasie rzeczywistym. Dzięki temu masz stałą motywację do nauki, ponieważ zajęcia odbywają się w określonym terminie. W spotkaniach bierze udział nie więcej niż 6 osób, dzięki czemu lektor oraz native speaker (o tym, dlaczego nauka z nativami jest efektywniejsza przeczytasz tutaj) może każdemu kursantowi poświęcić czas, sprawdzić jego postępy czy zwrócić uwagę na popełniane błędy. Poza tym nauka z innymi osobami daje po prostu masę frajdy – możesz poznać kogoś interesującego, podyskutować czy pożartować. W tym miejscu warto też zaznaczyć, że na naszych zajęciach nie ma rotacji lektorów, a do każdej grupy jest przypisany konkretny nauczyciel.

Sprawdź także: co jest potrzebne, aby uczyć się online?

Czego potrzebujesz, żeby móc uczyć się angielskiego online z lektorem?

Prawda jest taka, że kursy online są naprawdę zbliżone do takich, które znamy z klasycznych lektoratów. Jedyne co potrzebujemy, aby w nich uczestniczyć, to komputer lub laptop (ewentualnie smartfon) z podłączeniem do internetu. Lekcje odbywają się na żywo na specjalnej platformie (ZOOM). Lektorzy i uczestnicy kursu korzystają z mikrofonu oraz kamery. W trakcie zajęć kursanci prowadzą konwersacje, wykonują ćwiczenia, uzyskują dostęp do wielu pomocnych materiałów w chmurze. Mobilna formuła pozwala także na zapisywanie oraz przesyłanie notatek, naukę poprzez gry edukacyjne, odtwarzanie filmów czy udostępnianie pulpitu zdalnego przez lektora.

Sprawdź nasze kursy językowe online z lektorem

U kogo taka forma nauki się sprawdzi? Tak naprawdę moglibyśmy powiedzieć, że u każdego (bo jest to prawda 😉 ), ale oczywiście jest to kwestia indywidualna – trzeba spróbować, żeby się przekonać. A internetowy kurs angielskiego nie różni się od tych stacjonarnych jeśli chodzi o program, wykorzystanie pomocy dydaktycznych czy skuteczność.

Chcesz zobaczyć jak to wygląda „od kuchni” i poznać więcej szczegółów? Zachęcamy w takim razie do kontaktu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.