Nauka angielskiego online od podstaw. Na czym polega?| Gerelis Wrocław
Home » Aktualności » Nauka angielskiego online od podstaw – z czym to się je?

Nauka angielskiego online od podstaw – z czym to się je?

nauka angielskiego online od podstaw

Znajomość języków obcych, a przede wszystkim angielskiego, jest obecnie często podstawowym wymogiem, by uzyskać atrakcyjną pracę i mieć szanse na osobisty i zawodowy rozwój. Niestety, zwłaszcza w czasach pandemii SARS-Cov-2, nie zawsze możliwy jest udział w zajęciach odbywających się stacjonarnie. Czasem wynika to z braku czasu (np. tego, który należałoby przeznaczyć na dojazdy do szkoły językowej). Z tego powodu doskonałym wyborem może być nauka angielskiego online od podstaw, która dzięki odpowiedniej formie zajęć może być równie skuteczna co na tradycyjnym kursie.

Czy nauka angielskiego online od podstaw jest efektywna?

Mimo że nauka przez internet jest już czymś powszechnym, to nadal znajdą się osoby, które z pewną rezerwą podchodzą do kursów języka obcego realizowanych online, nawet jeśli są one prowadzone przez tych samych nauczycieli co kursy stacjonarne. A tymczasem zajęcia przez internet mogą być tak samo efektywne, co spotkania w szkole językowej. Oczywiście, także w tym wypadku wszystko zależy od naszego zaangażowania i włożonego nakładu pracy, jednak w trakcie nauki zdalnej możesz z powodzeniem ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe, takie jak: mówienie, słuchanie czy pisanie. Nauka w formie stacjonarnej bywa postrzegana jako atrakcyjna ze względu na możliwość bezpośredniego spotkania z grupą, jednak obecne narzędzia e-learningowe pozwalają zorganizować zajęcia w taki sposób, że wszyscy uczestnicy mogą siebie nawzajem słyszeć i widzieć na żywo, a co za tym idzie – brak bezpośredniego kontaktu przestaje być przeszkodą.

internetowy-kurs-online-angielski-niemiecki
Naucz się angielskiego od podstaw i mów swobodnie! Sprawdź konwersacyjne kursy internetowe na żywo z lektorem i native speakers

Dlaczego podstawy warto opanować na kursie?

Wiesz już, że kursy internetowe tak naprawdę nie różnią się od tych stacjonarnych jeśli chodzi o efektywność. Zastanówmy się teraz w takim razie, dlaczego zaczynając przygodę z angielskim warto uczyć się go pod okiem nauczyciela. Nauka podstaw jest kluczowa dla opanowania języka angielskiego – jak również każdego innego języka – i na tym etapie wsparcie lektora jest niezbędne. Ucząc się samodzielnie, na przykład z książek czy materiałów zamieszczanych w internecie, bardzo łatwo jest utrwalać błędy, których nikt nie koryguje. Co gorsza, o ile w ten sposób możliwe jest pamięciowe opanowanie słownictwa, to zdecydowanie brakuje interakcji, dialogu, wykorzystania języka w praktyce. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kurs wymusza systematyczność uczenia się, a ucząc się w pojedynkę często trudno o motywację.

Na czym polega nauka angielskiego online?

W naszej szkole językowej nauka języka angielskiego przez internet niczym się właściwie nie różni od zajęć stacjonarnych. Odpowiedni program zajęć i różnorodne metody wykorzystywane w trakcie nauki sprawiają, że jest ona bardzo efektywna. Zajęcia odbywają się na żywo za pośrednictwem platformy do e-learningu, która umożliwia wzajemną komunikację za pomocą mikrofonu i kamerki. Zajęcia naprzemiennie prowadzi lektor i native speaker. Grupy są małe (maksymalnie sześć osób), dlatego też każdy z uczestników aktywnie uczestniczy w zajęciach, może swobodnie rozmawiać, ćwiczyć wymowę i znajomość języka w praktyce.

Nie ma powodu by się stresować się ewentualnymi trudnościami, czy to w przypadku problemów technicznych, czy w zrozumieniu danej partii materiału – lektor może coś dla nas powtórzyć, wytłumaczyć jeszcze raz, poczekać. Ponadto, tak samo jak w przypadku standardowej nauki, wspólnie rozwiązujemy ćwiczenia, gramy w gry, aranżujemy różne scenki itd. I co istotne – nie korzystamy z podręczników, a nasze zajęcia mają niewiele wspólnego ze sztampowymi lekcjami w „tradycyjnej” szkole.

Czego potrzebujesz, by móc uczyć się online? Przeczytaj nasz poradnik!

Nauka angielskiego online od podstaw – zrób ten pierwszy krok!

Oczywiście, podobnie jak w przypadku zajęć stacjonarnych, kursy języka angielskiego online mogą być bardziej lub mniej efektywne. Wszystko zależy od formy zajęć – tego np. czy są prowadzone na żywo, co z kolei lepiej motywuje do systematyczności i jest efektywniejsze – mając jakieś wątpliwości, pytania itd., możesz od razu skonsultować je z prowadzącym. Wpływ na skuteczność zajęć ma także sam lektor, jego umiejętności, doświadczenie, wiedza. Jednak co jest też bardzo istotne, to Twoja motywacja i praca własna – bo warto w tym miejscu podkreślić, że aby nauka miała sens i przyniosła szybkie efekty w krótkim czasie,

W naszej szkole językowej zatrudniamy doświadczonych lektorów, w tym native speakerów (obcokrajowców, dla których angielski jest językiem ojczystym), którzy są w pełni zaangażowani w prowadzenie lekcji online na żywo. Dzięki temu można przyswajać wiedzę w sposób uporządkowany, i przy pełnym wsparciu szybko zacząć używać angielskiego do swobodnej komunikacji. Jednak, aby tak było, pierwszy krok należy do Ciebie. Jeśli zaczniesz dziś naukę, to za pół roku możesz już swobodnie się komunikować w j. angielskim. To jak, wchodzisz w to? Dowiedz się więcej na temat naszych kursów online i przekonaj się, że nauka przez internet może być skuteczna i przyjemna. 🙂

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.